اینفلوئنسر مارکتینگ

تبلیغات-اینفلوئنسری-در-اینستاگرام

تبلیغات اینفلوئنسر یا اینفلوئنسر مارکتینگ از موثر ترین روش های تبلیغات در اینستاگرام میباشد که امروز ترند یک دنیای تبلیغات میباشد.

علت تاثیر بسیار بالای این نوع تبلیغات این میباشد که هر کدوم از این افراد معروف دارای طرفدارانی میباشند که یک لایه نامرئی از اعتماد میان آن ها تشکیل شده است، به موجب همین لایه اعتماد افراد دنبال کننده اینفلوئنسر به تبلیغاتی که از سمت آن انجام میشود همیشه دید مثبتی داشته و به آن اعتماد دارند.

این لایه اعتماد و وجود اعتبار میان مخاطبین به قدری مهم و تاثیر گذار میباشد که برند های بزرگ و مهم مثل نایک یا آدیداس در سالیان گذشته تبلیغات اینفلوئنسری اصلی ترین مجرای تبلیغاتی آن ها بوده است و مدام روی این موضوع سرمایه گذاری میکنند.

در ادامه یک مورد از تبلیغات موثر نایک که به روش اینفلوئنسری انجام شده است را برای شما قرار داده ایم تا متوجه تاثیر شگفت انگیز این نوع تبلیغات شوید

تبلیغ‌چه با چه اینفلوئنسر های در اینستاگرام همکاری دارد ؟

تبلیغ‌چه دارای بیشترین تعداد همکار در اینستاگرام میباشد که با تمام اینفلوئنسر  های معروف ایرانی قرداد همکاری دارد و دارای گسترده ترین سیستم تبلیغات در اینستاگرام ایران میباشد.

اینفلوئنسر مارکتینگ را با تبلیغ‌چه تجربه کنید

 

شروع ساخت کمین تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام دریافت مشاوره رایگان
همکاران اینفلوئنسر تبلیغ‌چه در اینستاگرام

تاثیر تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام بر روی برند

تاثیر-تبلیغات-اینفلوئنسری-در-اینستاگرام-بر-روی-برند

اینفلوئنسر مارکتینگ مبحثی بسیار داغ در دنیای دیجیتال مارکتینگ امروز جهان است. با توجه به گسترش و رونق استفاده از شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام و به وجود آمدن اینفلوئنسرهای اینستاگرامی فرصت استفاده از قدرت تبلیغات اینفلوئنسری اینستاگرام بیش از گذشته رونق پیدا کرده است.

یکی از دلایلی که قدرت این روش تبلیغاتی روز به روز بیشتر می شود، تاثیر زیادی است که برندهای مختلف از این روش می گیرند. شاید بتوان گفت اینفلوئنسر مارکتینگ بهترین روش برای افزایش آگاهی از برند و شناساندن بیشتر برند به مخاطبان و مشتریان است.

تبلیغات اینفلوئنسری چیست؟

خیلی ساده می توان گفت، تبلیغات اینفلوئنسری همان روش کلاسیک استفاده از چهره های مشهور و قابل اعتماد است که به صورت امروزی و اینترنتی و با تکیه بر محتوای و کمپین های بازاریابی اصولی تر انجام می شود.

این واژه به فارسی بازاریابی تاثیرگذار یا تبلیغات تاثیرگذار ترجمه شده است.( که در مقاله روانشناسی مخاطبان در اینفلوئنسر مارکتینگ اینستاگرام – روانشناسی بازاریابی تاثیرگذار به صورت کامل به این موضوع پرداخته ایم که پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید چرا که اطلاعات جذابی به شما منتقل میکند ) تاثیرگذاران همان اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی اند که دنبال کننده دارند و دنبال کنندگان آنها به گفته های آنها اعتماد می کنند. این افراد ممکن است هنرپیشه یا شخصیت های مشهور باشند، یا افرادی که با پیج های اینستاگرامی یا صفحات یوتیوب توانسته اند به چهره هایی معروف و محبوب تبدیل شوند.

در فرآیند بازاریابی تاثیرگذار به منظور تبلیغات برندهای تجاری باید این نفوذگران و تاثیرگذاران را متناسب با نوع کار برند پیدا کرد و از طریق آنها به معرفی و تبلیغ محصولات و خدمات پرداخت. اما سؤال بعدی که پیش می آید این است که فرآیند این تبلیغات به چه صورتی انجام می شود.

اینفلوئنسر مارکتینگ چطور انجام می‌شود؟

اصلی ترین کاری که در بازاریابی تاثیرگذار انجام می شود، وصل شدن به مصرف کننده و رساندن پیام به آنهاست. به همین منظور در فرآیند اینفلوئنسر مارکتینگ تعاملی بین برند و اینفلوئنسری که نفوذ اجتماعی دارد برقرار می شود.

فرد تاثیرگذار انتخاب شده با توجه به نفوذ کلامی و روابطی که با دنبال کننده خود دارد، می تواند برند و محصول شما را به مخاطب خود معرفی و او را مجاب به خرید محصول شما کند. از این طریق و با توجه به میزان محبوبیت اینفلوئنسر در مخاطب شما حسی از اعتماد نسبت به برند شما ایجاد خواهد شد.

Polish_20210321_003610763

شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که چطور مردم به اینفلوئنسرها اعتماد پیدا می کنند. دلیل اصلی اعتماد مردم کیفیت کار این افراد است. افراد تاثیرگذار برای حفظ مخاطب و فالوور خود محتوایی ارزشمند و با کیفیت برای او می سازند.

برهمین اساس مخاطب به گفته آنها اعتماد پیدا می کند و این اعتماد به برند شما نیز انتقال پیدا می کند. همین اعتماد دلیل خوبی برای توسعه روابط استراتژیک برندها با اینفلوئنسرها است تا بتوانند پیام خود را در قالب محتوا و از طریق یک فرد تاثیرگذار و قابل‌اعتماد به مصرف‌کننده برسانند.

دلایل تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ بر روی برند

همانطور که گفتیم کار اینفلوئنسر ایجاد حس اعتماد به کاربرانش برای خرید کالا یا شناخت برند شماست. در واقع برندها دنبال کنندگان اینفلوئنسرها را قرض می گیرند و آنها را مخاطب خود می کنند. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که مشتریان به هیچ وجه کالایی را بدون تحقیق و اطلاعات قبلی نمی خرند.

یکی از بهترین راه های شناخت کالا قبل از خرید شنیدن نام برند از زبان دوستان، خانواده یا افراد تاثیرگذار و قابل اعتماد است. اینفلوئنسرها حتی می توانند قابل اعتمادتر از اعضای خانواده باشند. این افراد می توانند حتی نام برند شما را با شیوه سنتی و بسیار پر تاثیر تبلیغات دهان به دهان در اینستاگرام به مخاطبان و دنبال کنندگان خود معرفی کنند.

اما با همه این تفاسیر تبلیغات اینفلوئنسری کار ساده ای نیست. شما باید به نکات مختلفی در ایجاد کمپین های اینفلوئنسری توجه داشته باشید. در ادامه ما راهکارهایی برای تاثیرگذاری بیشتر تبلیغات اینفلوئنسری بر روی برند معرفی خواهیم کرد، اما پیشنهاد می کنیم قبل از ایجاد کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خود با تیم های مارکتینگ در اینستاگرام مثل تیم تبلیغاتی تبلیغ‌چه مشاوره کنید.

تبلیغات اینفلوئنسری در دنیای رو به رشد شبکه های اجتماعی

دلیل دیگری که اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ را برای ما آشکار می‌کند، رشد روز افزون رسانه‌های اجتماعی است. اکثر اینفلوئنسرها در بستر رسانه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. این رسانه‌ها روزبه‌روز در حال همه‌گیر شدن در بین افراد مختلف است.

دلیل بعدی هم موانعی است که بر سر تبلیغات مستقیم وجود دارد. وقتی شما خودتان دست به تبلیغ بزنید ممکن است تبلیغات شما از سوی مصرف کنندگان آزاردهنده به نظر برسد و حتی بلاک شوید. در دنیای امروز دیگر تبلیغات سنتی جایی ندارد. آخرین مهمانی که رفتید را به یاد بیاورید. وقتی تبلیغات تلویزیونی شروع می شود، معمولا صدای تلویزیون را کم می کنند یا حتی تلویزیون را خاموش می کنند.

اما فردی که دنبال کننده اینفلوئنسر است، محتوای او را با اشتیاق دنبال می کند. حتی استوری ها و پست های تبلیغاتی او را می پسندد. البته بسیاری از اینفلوئنسرها تبلیغات را در دل محتوای خود قرار می دهند تا مخاطبان ضمن مشاهده محتوای آنها تحت تاثیر تبلیغات هم قرار بگیرند.

فالوور بالا را هدف بگیریم یا فالوور مرتبط؟

شاید اگر تجربه تبلیغات اینفلوئنسری نداشته باشید در همان ابتدای کار سراغ اینفلئنسرهایی بروید که بیشترین تعداد فالوور را دارند. اما باید بدانید که در تبلیغات تاثیرگذار افراد تاثیرگذار یا اینفلوئنسرهایی بهترین بازده برای معرفی برند شما را دارند که فالوورهای آنها مرتبط با کسب و کار شما باشند.

به همین منظور شما باید ببینید که کدام پیج ها مرتبط با کسب و کار شما هستند. یا دنبال کنندگان کدام اینفلوئنسرها بیشتر از سایر افراد با محصولات شما همخوانی دارند. مثلا اگر ناشر کتاب هستید و می خواهید برند خود را مطرح کنید، قطعا باید با یک اینفلوئنسری همکاری کنید که مخاطب کتابخوان داشته باشد.
از این مهمتر هم مسئله اعتماد است. اینفلوئنسرهایی در شبکه اینستاگرام فعالند که ممکن است فالوورهای زیادی هم داشته باشند، اما مردم به حرف آنها اعتماد ندارند و فقط برای سرگرمی مطالب و ویدئوهای آنها را دنبال می کنند.

مسئله بغرنج و پیچیده سلبریتی اینفلوئنسرها

نکته مهمی که باید در فرآیند تبلیغات تاثیرگذار در نظر بگیرید این است که اینفلوئنسر با سلبریتی متفاوت است. استفاده از سلبریتی ها و افراد مشهور برای تبلیغات اینستاگرامی ممکن است کمی ریسکی باشد. این افراد خیلی در چشم اند و کوچکترین اشتباهات آنها باعث می شود تا اعتماد مردم نسبت به آنها کم شود.

وقتی هم که اعتماد کم شود، پس مردم به حرف آنها کمتر توجه می کنند و حتی ممکن است اعتمادشان به برند شما هم کم شود. اما نکته مهمی که ممکن است همین حالا ذهن شما را درگیر کرده باشد این است که چطور برای تبلیغات برند خود بهترین اینفلوئنسر را پیدا کنیم.

یک روش سریع برای انتخاب بهترین اینفلوئنسر برای تبلیغات برند

برای پیدا کردن بهترین اینفلوئنسر باید به چند نکته توجه داشته باشید. ابتدا شما باید یک لیستی از مشخصات و کیفیت کار اینفلوئنسر مورد نظر خود آماده کنید. این لیست می تواند شامل رسانه تاثیرگذار او، در اینجا اینستاگرام، مشخصه اصلی کار او، اینکه در چه حوزه ای فعالیت دارد، میزان نرخ تعامل مخاطبان و دنبال کنندگان او و اطلاعات تماس اینفلوئنسر باشد.

در ادامه به دنبال اینفلوئنسری باشید که با برند شما تا حدی آشنا باشد. یا دست کم حیطه کاری شما را بشناسد. مثلا اینفلوئنسرهایی که برند شما را می شناسند یا حتی از محصولات شما استفاده کردند بهترین و طلایی ترین گزینه ها هستند.

بهتر است سراغ اینفلوئنسرهایی که برای رقبای شما تبلیغ کردند نروید. با این کار هم وقت خودتان و هم وقت اینفلوئنسر را هدر خواهید داد. با همه اینها فرآیند تبلیغات اینفلوئنسری پیچیده و خسته کننده است و شما می توانید کل این فرآیند را به تیم های تبلیغاتی و مشاوره ای جهت کسب و کارهای اینستاگرام مثل تیم تبلیغ‌چه بسپرید.

انتخاب اینفلوئنسر مرتبط با کسب و کار

پیشتر توضیح دادیم که برای تاثیرگذاری بیشتر یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ باید از اینفلوئنسر مرتبط با کسب و کار استفاده کنیم. ایفلوئنسر مرتبط یعنی شخصی تاثیرگذار که بیشترین تاثیر را بر شناساندن برند تجاری به مخاطبان داشته باشد.

در واقع دنبال کنندگان این دسته از اینفلوئنسرها دنبال کنندگان بالقوه ای اند که می توانستند دنبال کننده برند شما نیز باشند. با استفاده از این روش تبلیغاتی شما می توانید حجم زیادی از این فالوورهای مرتبط را با برند خود آشنا کنید.

یکی از راه‌های افزایش تاثیر کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ، انتخاب اینفلوئنسرهای تاثیرگذار است. وقتی به سراغ یک فرد تاثیرگذار و مرتبط با کسب و کار خود بروید، مخاطبان او هم هماهنگ با برند شما هستند. پس مشتریان بیشتری را جذب می‌کند. یک کار مهم در تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ پیدا کردن افراد تاثیرگذاری است که فعالیت‌شان به محصولات یا خدمات شما نزدیک باشد.

اینفلوئنسرهایی که با برند شما هیچ سنخیتی نداشته باشند به هیچ وجه قادر نیستند سود و منفعتی به برند شما برسانند. شما با پیدا کردن اینفلوئنسر مرتبط می توانید او را سفیر برند خود کنید. شما با پیدا کردن چنین فردی می توانید با خیال راحت کل کار اینفلوئنسر مارکتینگ را به خود او بسپارید و اجازه بدهید تا او با شناختی که از مخاطبانش دارد به معرفی و تبلیغات برند شما بپردازد.

تنها هم نباید به انتخاب یک اینفلوئنسر اکتفا کرد و باید گلچینی از افراد تاثیرگذار را همواره در لیست انتخابی خود داشته باشید و از آنها برای تبلیغات برند خود استفاده کنید. نکته مهم دیگری که در انتخاب اینفلوئنسر باید مدنظر داشت، میزان اعتمادی است که دنبال کنندگان به این شخص تاثیرگذار دارند. به گونه ای که می توان گفت رمز اصلی پیروزی در هر کمپین اینفلوئنرسی اعتماد است.

اعتماد؛ رمز اصلی پیروزی در تبلیغات اینفلوئنسری

یکی از دلایل اصلی که برندها به سمت تبلیغات اینفلوئنسری گرایش پیدا کردند، میزان بالای تاثیرگذاری این روش تبلیغاتی است. البته همانند هر روش تبلیغاتی دیگری، این روش هم زمانی بیشترین تاثیرگذاری را خواهد داشت که به درستی و به صورت اصولی انجام شود. در این روش تبلیغاتی هم نه موفقیتی سریع را باید در انتظار داشت و نه قولی داد و نه تضمینی وجود دارد.

اما برای اینکه مطمئن باشید کمپین شما شکست نمی خورد باید اصل اولیه اینفلوئنسر مارکتینگ را رعایت کنید. شما باید اینفلوئنسری را پیدا کنید که فالوور واقعی داشته باشد و از طرفی این فالوورها به حرف های این اینفلوئنسر اعتماد داشته باشند. در واقع اصل اولیه در پیروزی و موفقیت این روش تبلیغاتی اعتماد است.

اعتماد هم زمانی به بهترین شکل ممکن ایجاد می شود که بین فرد تاثیرگذار، برند و شخصی که قرار است تاثیر بگیرد ارتباط و تعاملی مستقیم وجود داشته باشد. به همین دلیل بارها در این مقاله تاکید کردیم که از افراد تاثیرگذار مرتبط با برند استفاده کنید.

چرا اعتماد مهم در اینفلوئنسر مارکتینگ مهم است؟

جواب این سؤال ساده است. اصلی ترین دلیلی که یک فالوور به برند شما جذب می شود، اعتماد او به فرد تبلیغ کننده یا همان فرد تاثیرگذار و اینفلوئنسر است. مصرف کنندگان به محتوای منتشر شده از سوی این افراد اعتماد دارند. به همین دلیل اگر برند شما به واسطه فردی تاثیرگذار به مصرف کننده واقعی شما معرفی شود، اعتماد او جلب شده و مشتری واقعی و وفادار شما خواهد شد.

اینفلوئنسر مارکتینگ برای برند کوچک یا بزرگ؟

کسب و کارهای کوچک معمولا فکر می کنند که تبلیغات افراد تاثیرگذار به درد آنها نمی خورد. اما جالب است بدانید که این روش تبلیغاتی بهترین تاثیر را بر روی برندهای شناخته نشده دارد. زیرا افراد تاثیرگذار و قابل اعتماد می توانند برندهای تجاری تازه تاسیس را با قدرت زیادی به مخاطبان خود بشناسانند.

اما این برندهای کوچک ممکن است نگران هزینه این روش تبلیغاتی باشند. این نگرانی ناشی از عدم اطلاع از روش های تبلیغات اینفلوئنسری است. شما می توانید با هر بودجه ای در اینستاگرام تبلیغات کنید. جالب است بدانید که تبلیغات به روش های سنتی خیلی هزینه برتر و با بازده کمتری است.

برای اینکه بتوانید با مدیریت صحیح و بازده بالا و همچنین هزینه متناسب برند خود را از طریق تبلیغات تاثیرگذار به مخاطبان خود بشناسانید، پیشنهاد می کنیم از آژانس های تبلیغاتی مثل تیم تبلیغاتی تبلیغ چه مشاوره بگیرید.

این آژانس ها به شما کمک می کنند تا بسیاری از مراحل سخت و زمانبر پیدا کردن اینفلوئنسر متناسب را پشت سر بگذارید. شبکه اجتماعی مناسب را برای شما پیدا کنند، فردی مرتبط با برند شما را معرفی کنند و با هزینه ای کمتر برای برند شما تبلیغات کنند.

در این مطلب قصد ما این بود که شما را با اینفلوئنسر مارکتینگ و قدرت تبلیغات اینفلوئنسری آشنا کنیم. این روش تبلیغاتی به میزان زیادی می تواند برند شما را به مخاطبان بالقوه بشناساند. اگر در ابتدای کار خود هستید یا یک برند شناخته شده دارید، حتما تبلیغات اینفلوئنسری را در دستور کار خود قرار بدهید. این روش تبلیغاتی می تواند سرعت رشد کسب و کار شما را به میزان زیادی بالا ببرد. شما میتوانید از تبلیغات اینفلوئنسری برای تبلیغات گسترده نیز استفاده کنید که پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع به مقاله آموزش و راهنمایی تبلیغات گسترده در اینستاگرام مراجعه کنید