آموزش های اینستاگرام

ابعاد اینستاگرام : از استوری و پست تا igtv

در بین شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین ابزارهای ارتباطی محسوب می‌شود. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که یکی از آن‌ها را می‌توان عکس محور بودن این برنامه دانست. انتقال پیام در این برنامه بیشتر از طریق عکس‌‌ها صورت می‌گیرد و با توجه به جایگاه این محتواهای تصویری در زندگی امروزی می‌توان دلیل محبوبیت این برنامه را متوجه شد. اما به همان اندازه که عکس‌ها می‌توانند در این برنامه کاربران را تحت تاثیر قرار دهند، توانایی این را دارند که باعث کاهش تعامل کاربران با پیج شوند. بنابراین باید در هنگام اشتراک‌گذاری عکس‌ها به نکاتی مانند اندازه استاندارد پست و استوری دقت ویژه‌ای کرد.

چرا اندازه استاندارد پست و استوری مهم است؟

نمی‌توان از اهمیت انتشار محتوای ارزشمند و با کیفیت برای جذب مخاطب در اینستاگرام چشم‌پوشی کرد. بنابراین مهمترین چیزی که برای افزایش دنبال‌کننده و بالا‌بردن نرخ تعامل در این برنامه نیاز دارید، تولید محتوای باکیفیت در این برنامه است. از سویی باید بدانید که هر چقدر که محتوای مناسبی خلق کنید، در صورتی که عکس‌های شما کیفیت مناسبی نداشته باشند، نمی‌توانند به اندازه‌ی کافی گیرایی خود را حفظ کنند.( اگر دوست دارید عکس های زیبا و خلاق بسیازید حتما به مقاله بهترین برنامه های ویرایش عکس مراجعه کنید )
در صورتی که از سایز استاندارد پست یا استوری اطلاع نداشته باشید، با اشتراک گذاری عکس یا حتی ویدیو، اینستاگرام مطابق الگوریتم خود، محتوای شما را کشیده یا کات می‌کند. چرا که این برنامه فقط در سایزهای مشخصی پست و استوری را به مخاطبان نمایش می‌دهد. این امر موجب کاهش کیفیت عکس و ویدیو شما خواهد شد.
بنابراین بسیار مهم است که پیش از به اشتراک گذاشتن پست و یا استوری در حساب خود، از اندازه استاندارد پست و استوری اطلاع دقیقی داشته باشید تا بتوانید کیفیت عکس خود را تا حد زیادی بعد از انتشار نیز حفظ کنید.

اندازه استاندارد پست و استوری چقدر است؟

انواع پست در اینستاگرام

در این بخش می‌خواهیم اندازه استاندارد هر پست و استوری را به شما اعلام کنیم. این ابعاد و اندازه‌ها را به یاد داشته باشید و سعی کنید تا عکس و ویدیو های خود را مطابق با آن‌ها ایجاد کنید.
• اندازه و ابعاد پست
اندازه و ابعاد دقیق عکس و فیلم در پست بستگی به نوع اشتراک‌گذاری شما خواهد داشت. برخی افراد می‌خواهند محتوای خود را به صورت افقی در پیج خود قرار دهند، در حالی که گروهی دیگر به پست‌های عمودی علاقه دارند. پیشنهاد ما برای آن دسته از افرادی که دارای اکانت‌ها تجاری هستند، پست‌های مربعی است. پست‌های مربعی بیشترین بازدهی را برای حساب‌های تجاری خواهند داشت.

اندازه‌ و ابعاد دقیق هر پست برای به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم را مشاهده می‌کنید:

 اندازه پست در اینستاگرامابعاد پست در اینستاگرام
مربعی1080 در 1080 پیکسل1:1
عمودی1080 در 1350 پیکسل4:5
افقی1080 در 608 پیکسل1.91:1
سایز و بعد استوری

• اندازه و ابعاد استوری
ادامه‌ی مقاله‌ی اندازه استاندارد پست و استوری را پی می‌گیریم. بر خلاف پست‌ها که از چند سایز برای ایجاد تنوع در اشتراک‌گذاری پشتیبانی می‌کنند، استوری اینستاگرام تنها محدود به یک اندازه‌ی خاص است. در استوری شما فقط می‌توانید عکس‌های خود را به صورت عمودی بارگذاری کنید. در غیر این صورت یا با افت کیفیت مواجه می‌شوید و یا عکس شما در تمام صفحه قرار نخواهد گرفت.

اندازه‌ و ابعاد دقیق هر استوری برای به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم را مشاهده می‌کنید:

 اندازهابعاد
عمودی1080 در 1920 پیکسل9:16

ابعاد عکس در igtv

حال که از اندازه استاندارد پست و استوری اطلاع پیدا کردید، شاید بخواهید از igtv اینستاگرام نیز استفاده کنید. یک مزیت مهم این قابلیت نسبت به پست، امکان قرار دادن ویدیوهایی با تایم بالای یک دقیقه است. به همین دلیل بسیاری از افراد از igtv استفاده می‌کنند. خوشبختانه این روش بارگذاری ویدیو، دست کاربران را برای انتشار ویدیو باز گذاشته است.( برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله آموزش کامل گذاشتن فیلم های طولانی مدت اینستاگرام مراجعه کنید. ) اگر شما نیز می‌خواهید ویدیوهای خود را در این بخش آپلود و به نمایش بگذارید، باید از ابعاد استاندارد این قابلیت اطلاع داشته باشید. به همین دلیل در آخرین بخش این راهنما، به شما ابعاد دقیق igtv را ارائه خواهیم داد.

ابعاد عکس در igtv

اندازه و ابعاد دقیق igtv برای به اشتراک گذاشتن ویدیو و فیلم را مشاهده می‌کنید:

 اندازه igtv در اینستاگرامابعاد igtv در اینستاگرام
عمودی1080 در 1920 پیکسل9:16
افقی1920 در 1080 پیکسل16:9

همچنین برای قرار دادن کاور igtv نیز باید از ابعاد مناسب این کار آگاهی داشته باشید. کاور این بخش نیز تنها به صورت عمودی باید قرار داده شود.
اندازه و ابعاد دقیق کاور igtv برای به اشتراک گذاشتن عکس کاور را مشاهده می‌کنید:

 اندازه کاور igtv در اینستاگرامابعاد کاور igtv در اینستاگرام
عمودی420 در 654 پیکسل1:1.55

حال اندازه استاندارد پست و استوری را به طور دقیق می‌دانید. دیگر زمان آن رسیده که با رعایت این نکات عکس‌های باکیفیتی در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا