آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

5 روش کاربردی و ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام

روزهایی بود که سوال بسیاری از کسب و کارها این بود که آیا باید در اینستاگرام صفحه داشته باشیم؟ اما حالا جواب این سوال برای بسیاری از آنها بدیهی است و سوال تازه‌ای به وجود آمده؛ چگونه فالوورهایمان را زیاد کنیم و راه های افزایش فالوور واقعی چیست؟ اما قبل از این سوال باید به چند سال دیگر پاسخ داده باشید تا پیش‌نیاز لازم برای افزایش فالوور اینستاگرام را داشته باشید: صفحه اینستاگرام‌مان را چطور باید مدیریت کنیم؟ آن را با چه هدفی ایجاد کنیم و چه محتوایی در آن منتشر کنیم؟ افزایش فالوور اینستاگرام و تبلیغات تنها بخشی از پروسه داشتن یک صفحه اینستاگرامی خوب است. تبلیغات، مخاطبان جدیدی را راهی صفحه شما می‌کند اما بخش مهمی از این فرآیند با ورود مخاطب به صفحه شما تازه شروع می‌شود. یعنی مخاطبی که به صفحه شما می‌رسد حالا باید دلیلی برای فالو کردن شما پیدا کند و بتوانید در چند ثانیه توجیهش کنید که در این صفحه بماند و با این کار فالوور واقعی جذب کنید. قبل از شروع تبلیغات بهتر است فکری برای مواردی که در ادامه می‌آید کرده باشید تا بازدهی خوبی از تبلیغات بگیرید و ترفندهای افزایش فالوور در اینستاگرام در صفحه شما موثر واقع شوند.

 1. رشد ارگانیک (طبیعی) افزایش فالوور با تولید محتوای مفید
رشد ارگانیک (طبیعی) افزایش فالوور با تولید محتوای مفید

بسیاری تصور می‌کنند اولین و بهترین راهکار و ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام این است که تبلیغات کنیم و هزینه زیادی صرف دیده شدن صفحه بکنیم. اما این افراد از یک نکته مهم غافل هستند و آن این است که تبلیغات صفحه شما را غنی و ارزشمند نمی‌کند و تنها به دیده شدن آن کمک می‌کند. حالا اگر این دیده شدن با مفید بودن همراه نباشد، مخاطب چه دلیلی پیدا می‌کند تا شما را دنبال کند؟ پس قبل از شروع تبلیغات و اینکه چگونه فالوورهایمان را زیاد کنیم این نکات را رعایت کنید:

 • موضوع صفحه را روشن کنید

مخاطبانی که برای اولین بار به صفحه شما می‌آیند می‌خواهند ظرف چند ثانیه متوجه شوند وارد چه صفحه‌ای شده‌اند و اینجا چه خبر است. آنها مخاطبان کم حوصله شبکه‌های اجتماعی هستند که با یک حرکت انگشت به انواع محتوا دسترسی دارند و برای همین دلیلی نمی‌بینند که وقت زیادی را به شما اختصاص بدهند. مگر اینکه نظرشان را به سرعت جلب کنید! برای همین لازم است بالای صفحه‌تان توضیح مناسبی نوشته باشید و در صورتی که سایت یا پلتفرمی برای خدماتتان دارید آدرس آن را درج کرده باشید. به این ترتیب فورا متوجه می‌شوند که کسب و کار شما چیست و چه کمکی می‌توانید به آنها بکنید. تبدیل کردن پروفایل شخصی به پروفایل بیزنس که به سادگی با روشن کردن یک دکمه در بخش تنظیمات اتفاق می‌افتد، برای کسب و کارها ضرورت دارد و می‌تواند نشانه کار حرفه‌ای شما در اینستاگرام باشد. علاوه بر این به شما امکان درج ایمیل و شماره تماس در بالای صفحه‌تان را می‌دهد و ارتباط مخاطبانتان را با شما ساده می‌کند و احتمال استفاده آنها از محصول و خدمات شما را بیشتر می‌کند.

 • یک صفحه زیبا بسازید

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویرمحور است و اولین چیزی که به محض ورود با آن مواجه می‌شویم تصویر است. وقتی وارد یک صفحه جدید می‌شوید آشفتگی بصری صفحه می‌تواند شما را در یک نگاه زده کند. پس خودتان را جای مخاطبان بگذارید و سعی کنید یک منظره دلنشین برای چشم‌هایش خلق کنید تا وقتی وارد صفحه شما شد بیشتر مکث کند و وسوسه شود تا بعضی از پست‌ها را باز کند و بیشتر به آنها توجه کند. برای این کار علاوه بر اینکه از عکس‌‎ها و فیلم‌های باکیفیت استفاده می‌کنید، می‌توانید از الگوهای مختلفی برای چیدمان پست‌ها هم استفاده کنید: مثلا بعضی‌ها ترجیح می‌دهند به هر چند پست صفحه یک تم رنگی بدهند و صفحه را به شکل چند پست در میان مرتب کنند. بعضی دوست دارند صفحه را شطرنجی درست کنند و یکی در میان ظاهر خاصی به پست‌ها بدهند. بعضی هم راههای خلاق‌تری پیدا می‌کنند تا پست‌هایشان را با نظم خاصی منتشر کنند. اما ساده‌ترین راه که بسیار رایج و معقول است و شما را تا حد کمتری درگیر ظاهر پست‌هایتان می‌کند این است که فقط یک هارمونی کلی را در صفحه حفظ کنند. بدون اینکه در ترتیب پست گذاشتن خودتان محدودیت ایجاد کنید می‌توانید یک تم رنگ و نور و یک روش همیشگی ادیت تصویر را پیاده کنید تا در میان پست‌های صفحه هماهنگی وجود داشته باشد. می‌توانید بسته به موضوع صفحه‌تان مناسب‌ترین شیوه را انتخاب کنید تا یکدستی و نظم و زیبایی را القا کند.

 • محتوای منحصر به فرد داشته باشید

حالا که مخاطبانتان به صفحه شما راه پیدا کرده‌اند و تصمیم گرفته‌اند کمی بیشتر اینجا وقت صرف کنند، باید چیزهایی برای ارائه کردن داشته باشید تا سرخورده نشوند و از این تصمیم پشیمان نشوند! اینجا کپشن پست‌هایتان اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. مراقب باشید تا با تبلیغ بیش از حد محصولات و خدماتتان مخاطب احتمالی صفحه را خسته نکنید. همه افراد فورا مشتری شما نمی‌شوند بلکه ممکن است از محتوای شما خوششان بیاید و در بلندمدت قصد کنند از شما خرید کنند. بنابراین به آنها هم دلیلی برای ماندن در صحفه‌تان بدهید و به جای اینکه دائم از قیمت‌ها و طرح‌ها و خدماتتان صحبت کنید، با محتوای خوب و به دردبخور نظرشان را جلب کنید. تولید محتوا در اینستاگرام باید با استراتژی و طبق برنامه باشد.

 • از اشکال مختلف محتوا استفاده کنید

عکس، ویدیو، تصاویر گرافیکی، IGTV و استوری. از هیچ کدام غافل نشوید. تنوع در اشکال محتوایی به شما کمک می‌کند متوجه شوید مخاطبانتان از کدام نوع محتوا بیشتر استقبال می‌کنند. چند سالی است که محتواهای ویدیویی بیش از پیش مورد توجه هستند و ساختن ویدیوهای ساده و کوتاه به شما کمک می‌کند به اکسپلور راه پیدا کنید و با مخاطبانتان راحتتر ارتباط برقرار کنید. چرا که آنها برای تماشای ویدیو زحمت کمتری می‌کشند تا برای خواندن متن‌های بلند. پس از این امکان استفاده کنید.

 • منظم پست منتشر کنید

موفقیت در جلب مخاطبان تازه و حفظ مخاطبان قبلی وابسته به نظم انتشار پست‌های شماست. وقتی مدتی طولانی پستی منتشر نمی‌کنید مخاطب احساس می‌کند برای این صفحه برنامه‌ریزی و هدفی ندارید و دنبال کردن آن بی‌فایده است. از طرف دیگر خود شما هم بدون داشتن یک برنامه منظم، برای ایده‌پردازی و تولید محتوا دچار مشکل می‌شوید. انتشار منظم پست به شما کمک می‌کند آمارهای صفحه از جمله میزان Reach (ریچ: میزان بازدید یکتا) و Impression (ایمپرشن: میزان دفعات بازدید) پست‌ها را بالا نگه دارید و صفحه‌ای فعال و به روز داشته باشید. به این ترتیب ممکن است افراد تعداد دفعات بیشتری در Explore (اکسپلور:  بخش پیشنهادات اینستاگرام) با پست‌های شما رو به رو شوند و با صفحه شما آشنا شوند.

 • پاسخگوی مخاطبان باشید

پاسخ دادن به کامنت‌ها و دایرکت‌ها به مخاطبان شما کمک می‌کند که احساس کنند با یک کسب و کار متعهد و افراد پاسخگو طرف هستند نه ربات‌هایی که پست می‌گذارند و ناپدید می‌شوند! این احساس به آنها اجازه می‌دهد به شما اعتماد کنند و بتوانند به خرید محصولات و استفاده از خدمات شما فکر کنند. از طرف دیگر این کار به افزایش مخاطبان شما هم به طور غیرمستقیم کمک می‌کند. چرا که یکی از راههای ورود به اکسپلور اینستاگرام و دیده شدن توسط افرادی که شما را دنبال نمی‌کنند، افزایش کامنت‌ها و مشارکت زیر پست‌های شماست. با پاسخگویی در کامنت‌ها افراد را به بحث و پرسش ترغیب می‌کنید و آنها را به مخاطبان فعال‌تری تبدیل می‌کنید. به این ترتیب شانس دیده شدن پست‌هایتان را به افرادی که به صفحه اکسپلور سر می‌زنند هم می‌دهید.

 • insight (اینسایت: آمار اینستاگرام) پست‌ها را بررسی کنید

یکی از مزیت‌های داشتن پیج بیزنس این است که اینستاگرام گزارش‌هایی از عملکرد پست‌هایتان در اختیارتان می‌گذارد. اینسایت‌ها منبع مهمی برای ارزیابی عملکردتان هستند و می‌توانند به شما کمک کنند رویه کارتان را روز به روز بهتر کنید. مثلا می‌توانید متوجه بشوید که چه تعداد از افرادی که پست شما را دیده‌اند قبلا شما را دنبال می‌کردند و چه تعدادی از افرادی که پست را دیده‌اند فالوور شما نیستند. اینسایت‌ها به شما می‌گویند که چه تعدادی از افراد با دیدن هر پست شما را دنبال کرده‌اند و چه تعدادی پست شما را دیدند اما قانع نشدند که صفحه شما را فالو کنند. بنابراین اگر فاصله زیادی میان تعداد افراد این دو گروه باشد، می‌توانید تغییراتی در پست‌هایتان ایجاد کنید تا افراد دسته دوم را هم به دنبال کردن صفحه ترغیب کنید.

پیشنهاد میکنیم حتما مقاله : راهنمای کامل بخش insight اینستاگرام را بخوانید

از طرف دیگر در اینسایت‌ها متوجه می‌شوید که کدام پست‌هایتان با استقبال بیشتری مواجه شده‌اند و می‌توانید ضمن آشنا شدن با سلیقه مخاطبان‌تان، تم این پست‌ها را در آینده بیشتر به کار ببرید و موفقیت‌هایتان را با خلاقیت و تازگی بیشتر، تکرار کنید.

بخوانید : ربات اینستاگرام

 1. تبلیغات را شروع کنید
تبلیغات در اینستاگرام را شروع کنید

حالا که فعالیت صفحه‌تان را کاملا زیر نظر دارید و زمینه دیده شدن آن را فراهم کرده‌اید، آماده تبلیغ کردن هستید. در حال حاضر اینفلوئنسر مارکتینگ موثرترین روش تبلیغ در اینستاگرام است. چرا که این افراد با علایق مشخص و سلیقه موردپسند دنبال‌کنندگان‌شان، توانایی بالایی در قانع کردن دیگران به استفاده از محصولات و خدمات شما دارند. آنها می‌توانند برند شما را جزئی از سبک زندگی خود معرفی کنند و از تجربه خود در استفاده از کالاها و یا خدمات شما بگویند. این تجربه‌ها کارکردی مشابه انتقال تجربه میان دوستان و آشنایان دارند و نسبت به سایر انواع تبلیغات، طبیعی‌تر و واقعی‌تر هستند، از شعارزدگی دورند و امکان تبادل‌نظر را فراهم می‌کنند. بنابراین گزینه مناسبی هستند که با هزینه‌ای نسبتا پایین‌تر از هزینه تبلیغ در رسانه‌های رسمی در اختیار دارید. با استفاده از پلتفرم تبلیغچه می‌توانید اینفلوئنسرهایی را که فعالیتی متناسب با صفحه شما دارند پیدا کنید و با آنها همکاری کنید. برای این کار کافی است کمپینی در تبلیغچه ثبت کنید و شرایط خود را برای تبلیغ مشخص کنید. اینفلوئنسرها کمپین شما را خواهند دید و اگر برای همکاری آمادگی داشته باشند محتوایشان را برای شما ارسال می‌کنند و آماده انتشار آن می‌شوند.

 1. تعامل مخاطبان را افزایش بدهید

یکی از راههای رشد صفحه اینستاگرام و افزایش فالوور این است که تعامل مخاطبان را با صفحه‌تان افزایش بدهید و از این راه وارد اکسپلور شوید. برای این کار لازم است تا در کنار محتوای مفید و باکیفیتی که تولید می‌کنید و تبلیغاتی که انجام می‌دهید، به راههای درگیر کردن مخاطب با محتوا فکر کنید. سعی کنید در همه پست‌ها Call To Action (کال تو اکشن: دکمه فراخوان که از شما میخواهد با کلیک بر روی آن کاری انجام دهید) داشته باشید. یعنی در پستتان راهکاری برای درگیر شدن مخاطب در نظر گرفته باشید. مثلا در انتهای کپشن سوالی بپرسید و از مخاطب بخواهید به آن پاسخ بدهد. یا در پستتان به یکی از خدمات یا محصولاتتان اشاره کنید و از مخاطب بخواهید لینک استوری را باز کند و خدمات شما را امتحان کند. یا اینکه مسابقه‌ای برگزار کنید و از مخاطبان بخواهید در آن شرکت کنند. درخواست یک عکس العمل نسبت به پستی که منتشر کرده‌اید کمک می‌کند مخاطبان مدت زمان بیشتری را صرف مشاهده پست شما کنند و با لایک کردن، کامنت گذاشتن، بازدید از صفحه شما، سی, کردن (Save) پست یا ارسال آن برای دیگران به نحوی مشارکت یا اینگیجمنت (Engagement) پست شما را افزایش بدهند. با این کار احتمال دیده شدن پست شما توسط کسانی که شما را دنبال نمی‌کنند و در نهایت احتمال افزایش فالوورهای شما بیشتر می‌شود. توجه داشته باشید که این اتفاق در مدتی کوتاه محقق نمی‌شود و لازم است صبور باشید.

 1. با هشتگ‌ها فالوور جدید جذب کنید

برای اینکه بتوانید پست‌هایتان را به دست کسانی که شما را دنبال نمی‌کنند برسانید و آنها را ترغیب کنید که شما را دنبال کنند، هشتگ‌ها ابزار بسیار مناسبی هستند. اهمیت هشتگ‌ها در اینستاگرام بسیار بیشتر از گذشته شده است. چرا که حالا مخاطبان می‌توانند هشتگ‌هایی را که دوست دارند فالو کنند و همه محتواهای مربوط به آنها را ببینند. برای استفاده از هشتگ به چند نکته توجه کنید:

 • فقط هشتگ‌های مرتبط با پستتان را استفاده کنید.
 • از ترکیبی از هشتگ‌های بسیار پرکاربرد و هشتگ‌های کم کاربردتر استفاده کنید.
 • برای دسته‌بندی مطالبتان از هشتگ‌های اختصاصی برندتان استفاده کنید.
 • دائم از هشتگ‌های تکراری استفاده نکنید و برای هر پست هشتگ‌های مخصوص آن را انتخاب کنید.
 • حتما مقاله های: آموزش کامل هشتگ گذاری و انواع هشتگ در اینستاگرام را بخوانید
 1. از ترندها و مسائل روز استفاده کنید

هر از گاهی موضوعی در شبکه‌های اجتماعی داغ می‌شود. همراهی با ترندها و موج‌های اجتماعی همیشه مفید نیست و ممکن است به برند شما ضربه بزند. اما همراهی هوشمندانه به شما کمک می‌کند بیشتر دیده شوید. مثلا زمانی که برند شما می‌تواند گره‌ای از یک مشکل باز کند، مطرح کردن آن با زبانی موثر می‌تواند به شما کمک کند. اما باید مراقب باشید با ورود به موضوعات نامربوط وجهه خود را به خطر نیندازید و به موج‌سواری و سواستفاده متهم نشوید. تنها در صورتی به مسائل روز بپردازید که بتوانید راهکار یا ایده خلاقانه‌ای ارائه کنید و به مشتریانتان کمک کنید.

در بسیاری از موارد هم ترندهای شبکه‌های اجتماعی جنبه سرگرمی دارند. مثلا چالش‌هایی که شکل می‌گیرند و هر کس به شکلی خلاقانه وارد آنها می‌شود می‌تواند برای شما فرصت خوبی ایجاد کند تا با ساختن یک محتوای جذاب به همراه هشتگی که ترند شده، توجه‌ها را به خود جلب کنید.

توصیه میکنیم حتما بخوانید : 10 روش کاربردی افزایش بازدید در اینستاگرام

تاثیر افزایش فالوور در اعتبار یک پیج اینستاگرام

تاثیر افزایش فالوور در اعتبار یک پیج اینستاگرام

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که افزایش فالوور اینستاگرام اصلا چه اهمیتی دارد؟ اگر هدف از حضور یک برند در شبکه اجتماعی فروش بیشتر و جذب مشتری باشد، آیا جذب مخاطب اینستاگرامی هم اهمیت پیدا می‌کند؟ در جواب این سوال باید از اعتبار صحبت کنیم. بسیاری از مخاطبان تازه‌ای که وارد صفحه شما می‌شوند، اعتبار برند شما را با میزان فالوورهایتان می‌سنجند. گرچه این برداشت ممکن است اصلا درست نباشد و اعتبار شما خارج از فضای اینستاگرام بسیار متفاوت از آنچه از تعداد فالوورهایتان به نظر می‌رسد باشد، اما این تصور وجود دارد که برندهای خوب فالوورهای زیادی دارند. برای اینکه بتوانید به این انتظار پاسخ بدهید، بهتر است برنامه‌های منظمی برای رشد شبکه‌های اجتماعی‌تان داشته باشید.

 از طرف دیگر تنها هدف از حضور در اینستاگرام افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر برای کسب و کار نیست. شما می‌توانید با تعامل مداوم با مشتریانتان در شبکه‌های اجتماعی آنها را به برند خود بیش از پیش علاقمند و وفادار کنید. آنها به شما به چشم یک دوست نگاه خواهند کرد و دیگر به سادگی به سمت رقبای شما نخواهند رفت. بنابراین با افزایش فالوورهای صفحه اینستاگرام برندتان، همزمان به هدف‌های مختلفی دست پیدا می‌کنید.

روش‌های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

حالا که متوجه ضرورت افزایش فالوور در اینستاگرام شدیم و می‌خواهیم یک  صفحه با اعتبار بالا داشته باشیم، آیا می‌توانیم با صرف هزینه کمتری فالوور بخریم؟ پاسخ این سوال قطعا منفی است. ممکن است سایت‌های فروش فالوور از کلمه «واقعی» استفاده کنند و به شما اصرار کنند که فالوورهایی که از این سایت می‌خرید واقعی هستند. اما واقعیت این است که این کلمه به درستی استفاده نشده است و این فالوورها هرگز به رشد صفحه شما کمک نخواهند کرد. منظور این پلتفرم‌های فروش فالوور از کلمه واقعی، این است که این پروفایل‌های فیک واقعی به نظر می‌رسد، عکس پروفایل دارند، پست منتشر کرده‌اند و شبیه به یک پروفایل واقعی هستند. با این حال نمی‌توانند کمکی به شما بکنند چرا که در نهایت ربات‌هایی هستند که برای تغییر عدد فالوور صفحه شما طراحی شده‌اند و نه به افزایش مشارکت در صفحه‌تان کمک می‌کنند و نه به افزایش فروش‌تان.

خرید فالوور ( که امروزه با نام خرید فالوور ایرانی واقعی عرضه میشود ) نه تنها به نفع شما نیست، بلکه به ضرر شما هم هست و امکان رشد اورگانیک (طبیعی) به کمک تولید محتوا را هم از شما می‌گیرد. چرا که الگوریتم اینستاگرام برای نمایش دادن پست‌های شما در اکسپلور، به نسبت تعداد فالوورها و میزان استقبال از پستتان توجه می‌کند. در صورتی که بخش قابل توجهی از فالوورهای شما هیچ فعالیتی نداشته باشند و عکس‌العملی به پست شما نشان ندهند، این نسبت کاهش پیدا می‌کند و پست‌های شما وارد اکسپلور نمی‌شوند. به این ترتیب برای همیشه به تبلیغات و هزینه کردن برای دیده شدن پست‌هایتان متکی می‌شوید.

پس مراقب باشید که گول کلمه واقعی را در تبلیغات فروش لایک و فالوور نخورید و از روش‌های طبیعی که در بخش اول مطلب گفته شد استفاده کنید( پلتفرم های جدید سعی میکنن با ساخت بستر های جدید و معرفی خود به عاوینی همانند پنل خدمات اینستاگرام یا پنل فروش فالوور سعی در جذب مخاطب جدید داشته باشند٬این وبسایت ها هیچ تفاوتی با سایت های فروش فالوور ندارند و فقط ساختار آن ها عوض شده است )

تبلیغ چه در افزایش فالوور اینستاگرام چطور به برندها کمک کرده است؟
ما در تبلیغ چه با دادن مشاوره به برندها، استراتژی درست افزایش فالوور اینستاگرام را در اختیار آنها قرار دادیم و با استفاده از پلتفرم تبلیغات در اینستاگرام تبلیغ‌چه ، خودمان هم قدم به قدم تا موفقیت با آنها در این راه همراه بودیم.

سوالات متداول درباره افزایش فالوور

چگونه در اینستاگرام فالوور جمع کنیم؟ آیا پیج اینستاگرام بخریم؟

خیر خرید پیج اینستاگرام به شما کمکی نمی‌کند. فالوورها به محض اینکه اولین پست‌تان را منتشر می‌کنید متوجه می‌شوند که چنین صفحه‌ای را فالو نکرده بودند و با ریزش شدید مخاطب مواجه می‌شوید. . درصد بالایی از فالوورهای صفحه‌‌های فروشی فیک هستند و هیچ کس حاضر نیست با زحمت زیاد پیج خوبی را بالا بیاورد و بعد آن را با قیمتی ناچیز به شما تحویل بدهد!

افزایش فالوور چقدر به فروش در اینستاگرام کمک می‌کند؟

همه چیز بستگی به این دارد که چقدر اصولی صفحه اینستاگرامتان را ساخته باشید. زمانی که به عنوان یک برند در اینستاگرام فعالیت می‌کنید دو هدف را مدنظر بگیرید: 1. مخاطبانی وفادار و فعال داشته باشید، 2. مخاطبانتان را تبدیل به مشتری کنید. اگر برای هردوی این اهداف برنامه‌ریزی کرده باشید می‌توانید امیدوار باشید که با افزایش فالوور، افزایش فروش هم خواهید داشت.

آیا از نرم افزارهای افزایش فالوور استفاده کنیم؟

اینستاگرام به تازگی نسبت به استفاده از نرم افزارهای غیرمجاز بسیار حساس‌تر از پیش شده است. برای استفاده از این نرم افزارها لازم است پسوورد اینستاگرامتان را در اختیار آن بگذارید تا به جای شما افراد را فالو و آنفالو کند. این کار باعث می‌شود اینستاگرام به شما پیغامی ارسال کند و از شما بخواهد پسووردتان را عوض کنید و این یعنی صفحه‌تان را در خطر بلاک شدن قرار داده‌اید.

با فالوورهای فیک که قبلا خریده‌ایم چه کنیم؟

متاسفانه پاسخی برای این سوال وجود ندارد. بهترین درمان در این مورد پیشگیری است. فالوور فیک نخرید چون هرگز نمی‌توانید از شرشان خلاص شوید! اگر هیچ راهی ندارید و قبلا این اشتباه را مرتکب شده‌اید، با ایجاد تغییرات گسترده و تغییر رویکرد، صفحه‌ای باکیفیت بسازید و با تبلیغات، مخاطبان جدید فعالی جذب کنید که از این پس به رشد اورگانیک صفحه‌تان کمک کنند.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا