آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

کسب و کار خانگی در اینستاگرام

امروزه تنوع شبکه های اجتماعی که در دسترس ما هستند بسیار گسترده است. پلتفرم های زیادی وجود دارند که مردم در آنها فعالیت می کنند که در میان آنها اینستاگرام پر طرفدارترین آن است. این یعنی در اینستاگرام یک فضای عالی وجود دارد که به واسطه ی آن می توانید کسب و کار خانگی در اینستاگرام را راه اندازی کنید. محیط اینستاگرام بسیار کاربرپسند است. بعلاوه کار کردن و حضور در این محیط برای کاربران کمترین زحمت را دارد و همین موضوع باعث شده که حدود 1 میلیارد کاربر فعال در اینستاگرام داشته باشیم. سهم کسب و کار خانگی شما از این تعداد کاربر فعال چیست؟ در ادامه می خواهیم ضمن بررسی کسب و کارهای خانگی در اینستاگرام و نحوه موفقیت در آن به شما ایده هایی بدهیم که بتوانید از همین امروز کسب درآمد خود را از اینستاگرام آغاز کنید. اگر شما هم راز موفقیت را در حضور در اینستاگرام یافته اید، لطفا تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

کسب و کار خانگی در اینستاگرام

علیرغم وجود شبکه های اجتماعی مختلف بهتر است صرفا بر روی یک پلتفرم تمرکز کنید.در این نوشته می خواهیم به طور اختصاصی ببینیم که راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام به چه صورت است. در واقع اگر اینستاگرام را بعنوان یک فضا برای راه اندازی کسب و کار انتخاب نکنید ضرر می کنید. فضای هیچ پلتفرمی مانند اینستاگرام کاربرپسند نیست. این یعنی اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که تعامل کاربران را در ابعاد گسترده تری جذب کنید. بعلاوه وجود1 میلیارد کاربر در اینستاگرام یعنی شما می توانید محصولات و خدمات خود را به تعداد بسیار زیادی از کاربرانی که مشتاق آن هستند نشان دهید. این به نفع کسب و کار شماست. برای موفقیت در اینستاگرام که در اینجا همان کسب درآمد است نیاز به استراتژی های کارآمد داریم. یعنی صرفا صرف ساعات زیادی وقت در اینستاگرام الزاما به موفقیت شما منجر نمی شود. در ادامه می خواهیم چند استراتژی کارآمد برای راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام معرفی کنیم.

کار خانگی اینستاگرام

کار خانگی اینستاگرام

کار خانگی از طریق اینستاگرام از آن جمله زمینه های کاری است که مخصوصا در ایامی که مردم زیادی مجبور به کسب درآمد از راه دور شده اند؛ اهمیت زیادی پیدا کرده است. همین موضوع باعث می شود که اگر قصد دارید کسب و کار خانگی خودتان را راه بیاندازید، با پلن و استراتژی پیش بروید. در ادامه می خواهیم 4 استراتژی مهم در این زمینه را به ترتیب بررسی کنیم:

 1. اشتراک گذاری محتوای با کیفیت در مورد کسب و کارتان:

اینستاگرام یک فضای تصویر محور است. در این فضا تصویر و ویدئو حرف اول را در دریافت تعامل از کاربران می زنند.پس شما بعنوان یک کسب و کار خانگی باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه ای نشان دهید. اگر یک محصول برای فروش دارید، باید تصاویر جذابی از آن تهیه کنید. اگر چیزی که ارائه می دهید یک سرویس است بهتر است تصاویری در مورد قبل و بعد از استفاده از سرویس خودتان قرار دهید. همچنین شما برای جلب اعتماد مخاطبانتان می توانید تصاویری از پشت صحنه ی کسب و کارتان منتشر کنید. فراموش نکنید که هر مخاطب ممکن است به مشتری شما تبدیل شود پس باید برای تمامی آنها ارزش آفرینی کنید. به آنها بگویید محصول یا خدمت شما قرار است چه کمکی به بهتر شدن زندگی آنها بکند. این محصول یا خدمت شما قرار است چه خلایی از زندگی آنها را پر کند و اصولا آنها چرا باید بابت خرید این محصول شما پولی صرف کنند؟ فراموش نکنید که مردم دوست ندارند چیزی به آنها بفروشید بلکه می خواهند خودشان آن را بخرند. پس تمرکز صرف خود را در ابتدا به ارائه ی یک ارزش به مخاطبانتان قرار دهید. این ارزش در قالب محتواهای مفید و رایگان و البته پر از اطلاعات مفید باشد. از به اشتراک گذاشتن محتوای مخصوص به کارتان خجالت نکشید. مردم باید بدانند که قرار است در ازای پرداخت پول چه کیفیتی از کار را دریافت کنند. در دنیای کسب و کار این موضوع اصلا عجیب نیست. برای موفقیت در اینستاگرام شما نیاز دارید که مخاطب هدفتان را بشناسید. مخاطب هدف تعریف بسیار گسترده ای دارد و شما باید با تمام ابعاد آن آشنا شوید.

 • تعامل در پیج اینستاگرامتان را جدی بگیرید:

هیچ کاربری دوست ندارد در یک محیط خشک و خالی از تعامل قرار بگیرد. اینستاگرام در ذات خود  می خواهد مشارکت همه ی کاربرانش را جلب کند. شما باید در این راستا با اینستاگرام همکاری کنید. در غیر اینصورت بر طبق الگوریتم اینستاگرام شانس شما برای موفقیت بسیار کم می شود. همانطور که از نامش پیداست اینستاگرام یک شبکه ی “اجتماعی” است. پس ارتباط و تعامل و روابط اجتماعی در آن حرف اول را می زند. پس دغدغه ی شما در وهله ی اول باید نباید بر روی تعداد فالورهایتان باشد بلکه باید به دنبال راه هایی برای ایجاد تعامل با آن ها باشید. یعنی باید کاری کنید که کاربران شما از طریق لایک، کامنت، اشتراک گذاری و ذخیره سازی آن نسبت به چیزی که به اشتراک گذاشته اید، واکنش نشان دهند. این یعنی باید مورد قبلی، یعنی تولید محتوای با کیفیت را طوری انجام دهید که تعامل کاربران را جلب کند.

بخوانید: استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

 • داشتن نظم در اینستاگرام از مهمترین فاکتورهاست:

کسب و کار خانگی در اینستاگرام و یا هر نوع کسب و کاری در این فضا باید به طور منظم برای کاربران اعلام حضور کنند. در دنیای پر رقابت امروز به محض اینکه در رسیدگی به درخواست یک کاربر تاخیر کنید، به سرعت جایگزینی برای شما پیدا خواهد شد. مردم برای پاسخگویی شما به درخواستشان اعم از پرسیدن یک قیمت ساده یا هر گونه سوالی در مورد محصول یا خدمت شما چندان شکیبایی نمی کنند. این یعنی اگر از یاد مخاطبانتان بروید به همان نسبت از موفقیت در اینستاگرام دور می شوید. پس اگر می خواهید از خاطر کاربرانتان نروید منظم و راس ساعت خودتان را به آنها یادآوری کنید. این کار اصلا ساده نیست. حضور شما باید با کیفیت هم باشد. این یعنی برای موفقیت در این راه با چالش های گوناگونی روبرو هستید. البته با یک برنامه ریزی حرفه ای و داشتن پلن و تقویم محتوایی اینستاگرام می توانید وضعیت را کنترل کنید.

 • از تمامی امکانات اینستاگرام برای جذب مخاطبان جدید بهره ببرید:

حضور در این فضا چه بعنوان یک کسب و کار خانگی در اینستاگرام چه بعنوان یک برند معروف نیازمند تعامل با دیگران است تا از این طریق افراد جدیدی را به صفحه تان جذب کنید. یعنی قبل از اینکه بعنوان یک بیزینس در این فضا حضور داشته باشید باید مثل یک کاربر عادی در اینستاگرام به تعامل بپردازید. یعنی پست های دیگران را لایک کنید، ‌برای آنها کامنت های معنی دار بگذارید و نهایتا آن ها فالو کنید.

نکته ی مهم تر اینکه هشتگ ها را جدی بگیرید. هشتگ ها در واقع شاه راه های ارتباطی در اینستاگرام هستند. یعنی اگر کسی قرار است به پست های شما در اینستاگرام برسد؛ هشتگ ها مهمترین بخش کپشن های شما خواهد بود. یعنی باید در پای پست های خود کپشن های مناسب با کسب و کارتان قرار دهید. به همین طریق با دنبال کردن هشتگ های مناسب به پست های همرده با کسب و کار خانگی خودتان برسید. بعد از دیدن چنین پست هایی می توانید تعامل را آغاز کنید. این کار برای شما فالور های جدیدی می آورد. البته بدیهی است که در این راه باید صبر پیشه کنید و البته مداومت فراوانی داشته باشید.

نکته ی خیلی مهم: این استراتژی ها را بیان کردیم تا به شما بگوییم موفقیت در اینستاگرام از مسیر های طبیعی می گذرد. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به سراغ خرید فالور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام نروید. فراموش نکنید که شما به سیاهی لشکر نیاز ندارید،‌بلکه به افرادی نیاز دارید که واقعا به محصول و خدمت شما علاقمند هستند. این افراد بناست مشتریان وفادار شما باشند. پس بالا بودن عدد فالور هیچ معیاری برای موفقیت شما نیست. بلکه بر اساس الگوریتم های جدید اینستاگرام متوسل شدن به کارهای غیر واقعی تنها شکست زود هنگام شما را بهمراه می آورد. هوشیار باشید و گول افراد ظاهرا دلسوز را نخورید.

با به کارگیری استراتژی هایی که در این بخش به آنها اشاره کردیم، شما می توانید در مسیر موفقیت کسب و کار خانگی در اینستاگرام خودتان قدم پیش بگذارید. اگر دقیقا نمی دانید که موارد بالا به چه قسمت هایی در اینستاگرام اشاره دارد، نگران نباشید. در بند بعدی می خواهیم اصول راه اندازی یک کسب و کار در اینستاگرام را از پایه با هم مرور کنیم.

بخوانید: راه های خرید امن از اینستاگرام

اصول کسب و کار با اینستاگرام

اصول کسب و کار با اینستاگرام

در ادامه می خواهیم طی 8 گام به شما بگوییم که چگونه کسب و کار خانگی خودتان را همین امروز شروع کنید. ممکن در حال حاضر در این راه چندین گام پیش رفته باشید. در این صورت کافیست ادامه ی مراحل را پیش بگیرید. چگونه یک پیج اینستاگرامی برای کسب و کار خانگی در اینستاگرام ایجاد کنیم؟ در این بخش می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم.

 • اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود کنید:

برای اینکار می توانید به مارکت های معتبر متناسب با سیستم عامل گوشی همراهتان مراجعه کنید. دقت کنید که در حال حاضر این اپلیکیشن را روی گوشی همراهتان دارید، آن را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید. برای دانلود یا به روزرسانی نسخه ی ios آن بر روی این لینک، برای دانلود و به روزرسانی نسخه ی اندروید آن بر روی این لینک و نهایتا برای دانلود نسخه ی تحت ویندوز آن بر روی این لینک بزنید. علی رغم وجود نسخه ی ویندوزی اینستاگرام، باید بدانید که اینستاگرام برای گوشی های موبایل بهینه شده است. این یعنی همه ی امکانات نسخه ی موبایل آن در نسخه ی ویندوزی آن وجود ندارد. بعلاوه شما می توانید نسخه ی تحت وب آن را در وبسایت اینستاگرام ببینید. بعد از دانلود و نصب اینستاگرام وارد محیط آن می شوید.

 • یک حساب اینستاگرام تشکیل دهید:

برای فعالیت در اینستاگرام بعنوان یک کسب و کار خانگی و یا حتی بعنوان یک کاربری عادی باید یک حساب کاربری داشته باشید. این یعنی در صفحه ای که پیش روی شماست باید بر روی عبارت sign up بزنید. برای اینکار کافیست چند اطلاعات ابتدایی شامل شماره تماس یا ایمیل، نام کاربری و رمز عبور را به ترتیبی که از شما خواسته می شود وارد کنید:

شماره تلفن و یا ایمیلی که در این بخش وارد می کنید برای زمانی که اطلاعات حسابتان را فراموش کنید و یا زمانیکه اینستاگرام بخواهد تشخیص دهد که شما یک فرد واقعی هستید به کارتان می آید. یعنی باید در این بخش حتما اطلاعات واقعی وارد کنید. در این مرحله اگر برای کسب و کارتان شماره یا ایمیل مجزایی تشکیل داده اید آن را وارد کنید. گرچه بعدا می توانید آن را در صورت نیاز تغییر دهید.

نام کاربری یا username شما در اینستاگرام همان نامی است که دیگران کسب و کار خانگی در اینستاگرام شما را با آن خواهند شناخت. پس در انتخاب نام کاربری با دقت عمل کنید. بعد از آن نوبت به انتخاب گذرواژه یا password است. پسورد کلید ورود شما به حساب کاربری است. بهتر است پسورد شما به اندازه ی کافی پیچیده باشد تا حدس زدن آن توسط دیگران تقریبا غیر ممکن شود. این کار امنیت اینستاگرام شما را تامین می کند. در نهایت نیز با انتخاب عکس پروفایلی که گویای شما یا کسب و کارتان باشد، ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام به پایان می رسد. این عکس می تواند شامل لوگوی شما باشد. برای ابعاد پروفایل اندازه ی 110 در 110 پیکسل بهترین اندازه است. نکته ی مهم در این بخش این است که بهتر است در حفظ اطلاعاتی که در این بخش وارد کرده اید کوشا باشید.

 • اطلاعات پروفایل اینستاگرام خودتان را تکمیل کنید:

شما در حال حاضر یک حساب اینستاگرامی دارید که مختص کسب و کار خانگی شما در اینستاگرام است. در این مرحله می خواهیم اطلاعات بیشتری به آن اضافه کنیم. این اطلاعات در بخش بایو یا Bio اینستاگرام شما قرار می گیرد. تکمیل این اطلاعات در شناساندن کسب و کار شما به کسانی که وارد صفحه تان می شوند کمک شایانی می کند. همچنین در این بخش می توانید لینک مورد نظرتان به جایی خارج از اینستاگرام را وارد کنید. یعنی می توانید آدرس وبسایت یا سایر شبکه های اجتماعی تان را قرار دهید. برای تغییر آن در هر زمان می توانید بر روی دکمه ی edit profile در صفحه ی اصلی تان بزنید. بعد از این کار شکل جدید پروفایل اینستاگرام شما به شکل زیر می شود:

 • حساب کاربری تان را به حساب بیزینسی اینستاگرام تبدیل کنید:

اینستاگرام برای کسب و کارهایی که در بستر آن شکل می گیرد ارزش زیادی قائل است. از این رو امکانات زیادی برای کسب و کارهای خانگی در اینستاگرام و غیر آن در نظر گرفته است. شما در بدو ایجاد یک حساب اینستاگرام می توانید فعالیت در آن را آغاز کنید. یعنی پست بگذارید و یا با سایر کاربران تعامل کنید. دیگران نیز می توانند به همان نسبت به محتوایی که به اشتراک می گذارید واکنش نشان دهند. شما می توانید کسب و کار خود را در همین بستر ادامه دهید. اما با این کار از خیل امکانات حساب های بیزینسی در اینستاگرام محروم می مانید. حساب بیزینسی اینستاگرام همانطور که گفته شد ابزارهای زیادی در اختیار شما قرار می دهد. از این جمله:

 • اضافه کردن اطلاعات بیشتری برای ارتباط با کسب و کار شما است. یعنی می توانید امکان تماس به طور مستقیم، پیام دادن به طور مستقیم و ایمیل دادن به شما را برای کسب و کارتان فراهم کنید. این امکانات به صورت دکمه هایی در صفحه ی اصلی پروفایل شما ظاهر می شود.
 • تبلیغات و پروموشن اینستاگرام به شما امکان می دهد پست های خودتان را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.
 • می توانید از امکان فروشگاه اینستاگرام یا Instagram shopping استفاده کنید. (البته اگر در ایران نباشید)
 • می توانید در مورد آمار و ارقام پیجتان شامل تعداد به اشتراک گذاری یا ذخیره ی پست ها، بازدید از پروفایل اینستاگرام، میزان بازدید از کل پیج و مواردی از این قبیل تحت عنوان Insight دسترسی پیدا کنید.

خبر خوب اینکه استفاده از این امکان کاملا رایگان است و تنها با چند تنظیم ساده قابل انجام است. کافیست مراحل زیر را پی بگیرید:

 •  به صفحه ی اصلی پروفایل اینستاگرام بروید. بر روی سه خط بالای صفحه گوشه ی سمت راست بزنید.
 • در منوی کناری باز شده روی setting بزنید.
 • در صفحه ی باز شده بر روی account بزنید.
 • در صفحه ی ‌account صفحه را کمی به سمت بالا ببرید. گزینه ی آبی رنگی ظاهر می شود با عنوان switch to professional account که به معنی تبدیل به اکانت حرفه ای است. بر روی آن بزنید.
 • در صفحه ای که باز می شود روی continue دکمه ی آبی رنگ بزنید.
 • در این صفحه باید یک دسته بندی برای پیجتان انتخاب کنید. هر دسته بندی به گروه خاصی اطلاق می شود. بهتر است دسته ای که انتخاب می کنید باید به کسب و خانگی شما بیشترین ارتباط را داشته باشد. با انتخاب دسته بندی مورد نظرتان از شما می پرسد که می خواهید این دسته بندی در بایوی پیجتان معلوم شود؟
 • در صفحه ی بعدی بین دو گزینه ی Creator و Business گزینه ی بیزینس را انتخاب کنید.
 • در صفحه ی بعدی می توانید اطلاعات تکمیلی در مورد کسب و کارتان را وارد کنید.

کار تمام است. در صفحه ی آخر با زدن روی دکمه ی share photos and videos اولین پست کسب و کار خانگی در اینستاگرام را بارگذاری کنید. ما در مورد تبدیل اکانت شخصی به اینستاگرام بیزینسی در نوشته ی جداگانه ای به طور مفصل پرداخته ایم. نحوه ی بارگذاری پست یا استوری در اینستاگرام های بیزینسی مانند حساب های شخصی است و از این جهت تفاوتی ندارند.

 • افرادی را پیدا کنید که شما را دنبال کنند:

اولین پست اینستاگرام خودتان را بارگذاری کردید و حالا باید به دنبال کسانی باشید که آن را ببینند. در آخرین صفحه ی مراحل تبدیل اکانت،‌ گزینه ای بعنوان Invite Friend وجود داشت. این گزینه را می توانید از قسمت بالای پیجتان نیز پیدا کنید. با زدن بر روی این گزینه می توانید به روش های گوناگون افراد را به صفحه ی خود دعوت کنید:

البته این گزینه همیشه در منوی کناری پروفایل اینستاگرام شما که با زدن روی سه خط بالای صفحه و زدن بر روی setting ظاهر می شود وجود دارد. راه دیگری نیز برای پیدا کردن نفرات جدید وجود دارد. این روش جستجوی نام افراد یا هشتگ های مربوطه است. یعنی اگر شما در منوی پایینی صفحه ی اصلی بر روی علامت ذره بین که نمایانگر بخش اکسپلور اینستاگرام است بزنید می توانید به قسمت سرچ وارد شوید. در آنجا می توانید کلمات مربوط به کسب و کار خانگی خود را جستجو کنید. از این طریق به صفحاتی می رسید که مشابه فعالیتی که شما قرار است راه اندازی کنید کار می کنند. آنها را فالو کرده و با آنها وارد تعامل شوید. در صورتیکه آن افراد هم مایل باشند شما را فالو می کنند و از این طریق به لیست فالورهای شما افزوده می شود. همچنین با جستجوی نام افراد مشهور می توانید صفحات آنها را دنبال کنید.

 • استوری بگذارید و هایلایت ایجاد کنید:

پست های شما برای همیشه در صفحه ی کسب و کارتان در اینستاگرام باقی می ماند اما استوری اینستاگرام بعد از 24 ساعت از بین می رود. برای ایجاد استوری کافیست بر روی عکس پروفایلتان که در کنار خود یک دایره آبی رنگ با علامت + است بزنید. بعد از آن می توانید با انتخاب عکسی از گالری خود یک استوری بگذارید. اگر می خواهید استوری شما مدت بیشتری از 24 ساعت در صفحه تان بماند می توانید از ویژگی هایلات استفاده کنید. هایلایت های شما می تواند شامل اطلاعات مفیدی باشد که می خواهید هر شخص در بدو ورود به صفحه آنها را ببیند.

در نوشته ی استوری اینستاگرام به طور مفصل به این ویژگی اینستاگرام و ترفندهای آن پرداخته ایم. استوری اینستاگرام از مهمترین امکاناتی است که می تواند به کمک کسب و کار خانگی شما در اینستاگرام بیاید. شما می توانید تعامل فالورهایتان را از طریق استوری به میزان بیشتری جلب کنید. اطلاع رسانی در مورد تخفیف هایتان، محصولات جدیدتان، اتفاقات جالب روزمره تان و هر چیزی که فکر می کنید ممکن است در همان لحظه توجه مخاطب هایتان را جلب کند در بخش استوری قرار می گیرد. به طور کلی در نظر داشته باشید که فضای استوری به نسبت پست ها جدیت کمتری دارد. همچنین می توانید از طریق استوری به برگزاری Live‌ یا برنامه ی زنده  بپردازید.

 • از امکانات بیشتر اینستاگرام برای جلب نظر کاربرانتان استفاده کنید:

اینستاگرام برای راحتی کاربران و نیز راحتی کسب و کارها امکانات در بخش پست ها اضافه کرده است. از آن جمله می توان به ویدئوهای 15 دقیقه ای به نام IGTV و ویدئوهای 15 ثانیه ای یا reels اشاره کرد. این امکانات به شما به عنوان یک کسب و کار خانگی کمک می کند تا بتوانید محصولات و خدمات خود را هر چه بهتر به فالورهایتان ارائه کنید. نحوه ی بارگذاری این دو نوع ویدئو مانند پست های عادی و ویدئوهای یک دقیقه ای اینستاگرام است. اما به دلیل جذابیت آنها می تواند تعامل کاربرانتان را تا حدود زیادی جلب کند. نکته اینکه امکان بارگذاری IGTV بیش از 15 دقیقه از طریق نسخه ی دسکتاپ اینستاگرام ممکن است. یعنی اینستاگرام از این بابت با یوتیوب رقابت می کند. گرچه امکان ریلز اینستاگرام نیز اقتباسی از اپلیکیشن tiktok است.

 • از آمار و ارقامی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید:

به محض اینکه شما شروع به فعالیت در کسب و کار خانگی در اینستاگرام کنید، اینستاگرام اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید تحلیل درستی از وضعیت خودتان داشته باشید. با استفاده از این آمار و ارقام می توانید نتیجه بگیرید که استراتژی های شما در رشد کسب و کارتان تا چه اندازه موفقیت آمیز بوده است. این اطلاعات به ازای هر پست، هر استوری و برای کل صفحه ی شما به صورت مجزا ارائه می شود. برای دیدن آمار مربوط به یک پست می توانید بر روی کلمه ی Insight در زیر عکس و قبل از کپشن بزنید. با زدن بر روی این عبارت صفحه ای به سمت بالا می آید که نشان می دهد پست شما را چند نفر لایک کرده اند،‌چند نفر کامنت گذاشته اند، چند نفر آن را ذخیره کرده و چند نفر آن را برای دیگران فرستادند. همچنین اگر صفحه را به سمت بالا ببرید می توانید ببینید که چند نفر به طور کلی این پست را دیده اند و از چه طریق هایی به آن دسترسی داشته اند. این مورد برای بخش استوری با کشیدن صفحه به سمت بالا و زدن روی تب آمار که با آیکون نمودار میله ای مشخص شده است دیده می شود. به طور کلی نیز می توانید با زدن روی دکمه ی Insights در صفحه ی اصلی پروفایلتان به آمار کلی صفحه دست پیدا کنید. در نوشته ی اصطلاحات اینستاگرام به بررسی تمامی کلماتی که در این قسمت ها دیده می شود پرداخته ایم. به طور خلاصه اگر تحلیل درستی از این اعداد داشته باشید می توانید کسب و کار خانگی در اینستاگرام خودتان را سریعتر از دیگران به موفقیت که همان سوددهی است برسانید.

در این بخش نقطه ی شروع را به شما نشان دادیم. در بخش قبلی نیز استراتژی هایی برای پیشرفت در این راه را برای شما بررسی کردیم. حال اگر هیچ ایده ای برای شروع ندارید نگران نباشید. در بند بعدی می خواهیم ایده هایی برای راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام به شما معرفی کنیم.

ایده کسب و کار خانگی در اینستاگرام

ایده کسب و کار خانگی در اینستاگرام

اگر در حال حاضر ایده ای برای راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام دارید، خواندن این نوشته را همینجا متوقف کنید. در صورتیکه ایده ای برای درآمد از طریق اینستاگرام ندارید،‌در ادامه می خواهیم چند ایده ی ساده به شما معرفی کنیم. تمامی این ایده های بدیهی است که پیش از این توسط افراد دیگری به انجام رسیده اند. اما این دلیل نمی شود که اشخاص دیگری نتوانند به آن ورود کنند. شما می توانید با ترکیب این ایده ها با خلاقیت خودتان ایده های جدید و جذاب بسازید. نکته ی مهم اینکه تمامی این ایده ها را با سرمایه ی اولیه ی بسیار کم در نظر گرفته ایم.

5 ایده ی جذاب برای راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام

ما طرفدار شما افراد خلاق هستیم که می خواهید سرمایه ی خود را برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی در اینستاگرام به صورت بهینه به کار ببرید. دقت کنید که هر یک از این ایده ها را می توانید بسط دهید و یا قسمتی از آن را به کار ببرید. هدف آن است که راه برای خلاقیت هر چه بیشتر شما هموار کنیم. پس 5 ایده ی کاربردی را با هم بررسی می کنیم:

ایده ی اول: فروش محصولات طبیعی مثل قارچ و عسل و حوزه ی مواد غذایی

پرورش قارچ یک ایده ی ناب نیست اما از آن ایده هایی است که معمولا زود به بار می نشیند. قارچ به سادگی پرورش می یابد و جایگاه نسبتا خوبی نیز در سبد غذایی خانواده ها دارد. شما می توانید قارچ را خودتان پرورش دهید و یا می توانید با مشارکت در فروش آن را از پرورش دهنده ی آن تامین کرده و بفروشید.از آنجا که برای راه اندازی این کسب و کار سرمایه ی چندانی نیاز ندارید، فروش به موقع آن تماما برای شما سودآور خواهد بود. کاربرانی که به این واسطه شما را فالو می کنند ممکن است از همان ابتدا خریدار نباشند اما اگر شما در خلال محتواهایتان به ارزش غذایی این محصول تاکید کنید و یا دستور پخت غذاهایی را منتشر کنید که می توانند باکمک قارچ طبخ شوند و یا در این زمینه هر نوع خلاقیتی به خرج دهید می توانید به زودی در این راه به پیشرفت برسید.

مشابه این کار برای مواد غذایی نظیر عسل و یا هر ماده ی دیگری که علی رغم ارزش بالا هنوز در اینستاگرام به آن جایگاهی که باید نرسیده اند کاربرد دارد. انواع مربا، ترشی، سبزی و همه ی مواردی از این قبیل قابلیت ورود به اینستاگرام و افزایش فروش از آن طریق را دارند. کافیست بر طبق استراتژی های به روز اینستاگرام پیش بروید و البته صبور باشید.

ایده ی دوم: راه اندازی گلفروشی و بسته بندی هدایا!

تقریبا هیچ مراسمی بدون نیاز به گل و محصولات آن نمی گذرد. حال اگر بتوانید فضایی ایجاد کنید که مردم به سادگی به گل های سفارشی خود برسند برد کرده اید. از مناسبت های بی شمار تقویم استفاده کنید و در این راه به سود برسید. می توانید گل را به طور مستقیم از گل فروشی تامین کرده و تزئئین آن را با سلیقه ی خودتان برعهده بگیرید. البته در این زمینه نیاز به اطلاعاتی در حوزه ی گل و گیاه خواهید داشت. ترکیب این ایده با ایده هایی نظیر بسته بندی هدایا و کادو کردن و یا ساختن جعبه های گل با اول اسم افراد و تقریبا تمامی ایده هایی از این دست در اینستاگرام جز پر طرفدار ترین ایده ها هستند. همچنین می توانید با یادگیری ساختن جعبه های گل یا هدیه آنها را به طور مستقیم در اینستاگرام به فروش برسانید. فضای یوتیوب دریای اطلاعات و آموزش های ناب برای شماست.

ایده ی سوم: تراریوم و باغچه ی مینیاتوری

امروزه افراد بیشتر از اینکه به گلدان ها و گیاه های عادی علاقه نشان بدهند توجهشان به محصولات تراریوم جلب شده است. خبر خوب اینکه موفقیت در این کسب و کار خانگی نیاز به تجربه ی زیادی ندارد. آنچه که در این فضا مهم است داشتن خلاقیت و ارتباط خوب با مشتریان است. شما می توانید در این مورد نیز به طور مستقیم با گل فروشی ها ارتباط بگیرید. در این صورت شما می توانید در همکاری با شرکت های بزرگ سفارش های بزرگی برای ساخت تراریوم و باغچه های مینیاتوری بگیرید. در این مورد حتما جستجو انجام دهید.

 ایده ی چهارم: تولید زیورآلات با طراحی های مخصوص

عمده ی کاربران اینستاگرام را افراد جوان و نوجوان تشکیل میدهند. این گستره ی سنی علاقه ی زیادی به استفاده از آکسسوار ها و زیورآلات با طراحی های خاص و یا با استفاده از متریال های به خصوص دارند. این مورد فارغ از جنسیت مخاطبان شما خواهد بود. دقت کنید که قیمت تمام شده این کارها باید برای این قضر مقرون به صرفه باشد. بعلاوه افراد علاقه ای به خرید زیورآلات ندارند مگر بتوانند به واسطه ی آن احساس خاص بودن پیدا کنند. پس تمرکز شما باید بر روی این موضوع باشد.در صورتی که به مرور بتوانید با همکاری یک گروه کارهای هنری به صورت ترکیبی ایجاد کنید سود فراوانی به سوی شما سرازیر می شود.

ایده ی پنجم: اینفلوئنسری در زمینه ی لایف استایل

اول اینکه اگر در مورد فریلنسری ساده فکر نکنید. شما با ورود به این زمینه عملا بخشی از زندگیتان را در معرض دید افراد بسیاری قرار می دهید. برای فریلنسری در زمینه ی لایف استایل شما می توانید از زندگی روزمره ی خود محتواهای جذاب منتشر کنید.بعنوان یک ایده برای کسب و کار خانگی در اینستاگرام اینفلوئنسری می تواند گزینه ای باشد که به آن فکر کنید. برای کار در این مورد زمینه های زیادی وجود دارد، شما می توانید در بخش آشپزی فعال تر باشید یا در حوزه ی مد یا دکوراسیون منزل فعالیت کنید. در این مورد باید امکانات و محدودیت های خود را مد نظر داشته باشید. در این زمینه در آمد شما به واسطه ی تبلیغات و یا همکاری با سایر کسب و کارهای مرتبط با لایف استایل و زندگی روزمره تامین می شود. البته ممارست در این راه و داشتن خلاقیت درآمدهای بالایی برای شما به ارمغان می آورد.

ایده ی ششم: مشارکت در فروش

مشارکت در فروش از اسم آن پیداست. برای فعالیت در این حوزه شما در فروش محصولات یک برند همکاری می کنید. درآمد شما در این راه از کمیسیون هایی است که دریافت می کنید. شما با انتخاب حوزه ی مورد نظرتان شروع به تولید محتواهای مفید در زمینه ی کاری آنها می کنید. این یعنی توجه کاربران را به محصولات آنها جلب می کنید و به ازای هر خریدی که انجام می شود سودی دریافت می کنید. این کار باعث می شود که برای تولید محتوای بهینه انگیزه داشته باشید. برای آشنایی با این حوزه در مورد افیلیت مارکتینگ جستجو کنید یا به مقاله همکاری در فروش اینستاگرام مراجعه کنید

فهرست این ایده ها را می توان همچنان ادامه داد، با مراجعه به مقاله های ( ایده برای پیج اینستاگرام – ایده های خلاقانه و پولساز ) ( 10 شغل پردرآمد در اینستاگرام ) ( چگونه اینفلوئنسر شویم؟ ) اطلاعات زیاد دیگری در زمینه ایده های قابل اجرا در اینستاگرام کسب کنید

همیشه به یاد داشته باشید برای هر مهارت یا امکاناتی که شما دارید متقاضیانی وجود داد. موضوع مهم این است که امروزه مردم فقط به محتواهای با کیفیت توجه نشان می دهند. پس راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام آنطور که فکر می کنید ساده نخواهد بود.

سخن پایانی

راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام علی الخصوص در ایام کرونا شکل تازه ای به خود گرفت. افراد زیادی مجبور به ماندن در خانه شدند و توانستند از این طریق پتانسیل های بلقوه ی خودشان برای کسب درآمد را کشف کنند. هر روز تعداد افراد بیشتری به قافله می پیوندند. پس برشماست که اینستاگرام و فضای آن را جدی بگیرید. در این فضا می توانید به سادگی به درآمدهای بالا برسید البته به شرطی که سختی های راه را به جان بخرید و صبر و حوصله داشته باشید. ما در این نوشته سعی کردیم راه و رسم کار را به ساده ترین شیوه بیان کنیم و در این راه از ذکر هیچ جزئیاتی پرهیز نکردیم. اگر رشد کسب و کار خانگیتان در اینستاگرام دغدغه ی شماست سایر نوشته های ما در بخش وبلاگ تبلیغ‌چه را از دست ندهید.

سوالات متداول

راه اندازی کسب و کار خانگی در اینستاگرام چگونه است؟

برای اینکار باید یک حساب کاربری اینستاگرام و ایده ای برای اجرا در این فضا داشته باشیم. مرحله ی مهم بعدی تولید محتوا در مورد این ایده هاست تا به واسطه ی آن بتوانیم افراد علاقمند را به کسب و کارمان جذب کنیم. تبلیغات در اینستاگرام باعث می شود که بیشتر شناخته شویم. در نهایت فروش محصولات یا خدماتمان در اینستاگرام ما را به درآمد می رساند. البته تنها در آمد از این راه حاصل نمی شود.

بهترین ایده های کسب و کار خانگی در اینستاگرام چیست؟

هر ایده ای در صورتی که به طور درست به آن پرداخته شود بهترین ایده است. ساده ترین و پیش پا افتاده ترین ایده ها نیز در صورتی که با خلاقیت و تولید محتوای درست و به روز همراه شوند،‌ مخاطبان خاص خود را پیدا می کنند. از این جمله می توان به فروش محصولات غذایی، غذای خانگی بسته بندی غذا برای گروه های خاص نظیر گیاه خواران، ورزشکاران، مادران شاغل و بیماران خاص اشاره کرد.

درآمد پیج های کسب و کار خانگی در اینستاگرام چقدر است؟

این درآمد می تواند از روزی میلیون ها تومان تا ماهی میلیون ها تومان متغیر باشد. خانگی بودن کسب و کار هیچ مانعی برای پیشرفت آن به حساب نمی آید. از این روی نمی توان مبلغ ثابتی برای آن در نظر گرفت. شما ممکن است تا ماه های متوالی بعد از راه اندازی کسب و کارتان هیچ درآمدی نداشته باشید. این در صورتی است که ممکن است بلافاصله بعد از شروع به درآمد های بالا برسید. آنچه که باید دغدغه ی شما باشد جذب مخاطبان بیشتر با روش های ارگانیک و طبیعی است.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا