آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

آموزش برندسازی شخصی در اینستاگرام

اینستاگرام بیش از هر شبکه ی دیگری فضایی در اختیار ما قرار داد تا به واسطه ی آن به شهرت و معروفیت دست پیدا کنیم. ارتباط با انسان هایی که شبیه به ما فکر می کنند از دیگر موهبت های اینستاگرام بود. در این فضا ما می توانیم به سادگی علایق و افکارمان را به اشتراک بگذاریم و از این طریق نظر افراد مختلف را به خود جلب کنیم. این افراد بناست به فالوورهایی تبدیل شوند که دوستار ما هستند. سوال مهم این است: آیا تمامی افرادی که در اینستاگرام حضور دارند می توانند به این درجه از محبوبیت برسند؟ در واقع این موفقیت نیازمند به کار بردن استراتژی ها و نکاتی است که در این نوشته می خواهیم به آنها بپردازیم. آموزش برندسازی شخصی در اینستاگرام یا personal branding در اینستاگرام موضوع این نوشته ی ماست.

آموزش برندسازی شخصی در اینستاگرام

اینستاگرام به جرات جذاب ترین شبکه ی اجتماعی در حال حاضر است. فضای مبتنی بر تصویر اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا خلاقیت خود را در زمینه های مختلف به چالش بکشید. در همین ابتدا ذکر نکته ای الزامیست و آن این است که تجربه ی افراد مختلف در این فضا گوناگون است. ممکن است دو نفر در زمینه ی کاری کاملا یکسان تجربه ی متفاوتی ار حضور در اینستاگرام داشته باشند. این بدین معنیست که شما باید با شروع و گذر ار مسیر برندسازی شخصی به برخی تجربیات برسید. بهرحال در این بخش می خواهیم استراتژی هایی برای برندسازی شخصی در اینستاگرام بررسی کنیم که کمابیش همواره مفید بوده اند.

حتما بخوانید : اشتراک گذاری پست دیگران در اینستاگرام – ارسال دوباره پست

10 استراتژی ساخت برند شخصی در اینستاگرام

10 استراتژی ساخت برند شخصی در اینستاگرام

همانند پیاده سازی یک نقشه ی جنگ، معروف شدن در اینستاگرام نیز نیازمند به کارگیری استراتژی های متفاوتی است. در این بخش می خواهیم 10 استراتژی کارامد برندسازی شخصی در اینستاگرام را بررسی کنیم.

1- اهداف خودتان را برندسازی شخصی در اینستاگرام مشخص کنید

شاید کلیشه به نظر برسد اما حقیقت دارد. شما قبل از ارسال اولین پست خود در اینستاگرام باید از خودتان چند سوال مهم بپرسید: چرامی خواهید در سطح اینستاگرام یک برند باشید؟ هدف شما از اینکار چیست؟ با برندسازی شخصی در اینستاگرام می خواهید به چه موفقیتی دست پیدا کنید؟در اینجا تفاوتی نمی کند که کسب و کار شما در فضای سنتی در چه مرحله ای است. فرض ما بر این است که شما می خواهید در اینستاگرام برندسازی کنید.

آیا می خواهید:

 • نام برندتان را به صورت گسترده به گوش همه برسانید؟
 • یک شبکه تشکیل دهید؟
 • به مشتریان جدیدی برسید؟
 • با مشتریان فعلی ارتباط موثرتری بگیرید؟
 • ترافیک ورودی به وبسایتتان را افزایش دهید؟
 • از تاثیر مثبت فضای مجازی به نفع کسب و کارتان استفاده کنید؟
 • شاخص عملکرد کسب و کارتان را بهبود ببخشید؟

شما می توانید هر یک از این اهداف را به صورت جداگانه و یا ترکیبی از آنها را داشته باشید. یعنی می توانید همزمانی که به دنبال شناساندن برندتان هستید، می خواهید مشتریان جدیدی از این فضا پیدا کنید و با مشتریان قبلی خود روابطتان را تجدید کنید. فراموش نکنید به میزانی که برند شما در اینستاگرام شناخته شود، اهداف شما نیز تغییر خواهند کرد. صرفا برای شروع یک هدف انتخاب کنید و تصور نکنید در ادامه ی مسیر این هدف ثابت خواهد ماند.

2- حوزه ی کاری مورد نظر خودتان را انتخاب کنید

حوزه ی کاری مورد نظر خودتان را انتخاب کنید

به مجردی که اهداف خودتان را در اینستاگرام مشخص  کردید نیاز به این دارید که حوزه ی کاری موردنظرتان را انتخاب یا در واقع مشخص کنید. این اشتباه بسیاری از برندها و کسب و کارهاست که در واقع زمینه ی مشخصی برای کارشان ندارند. در واقع این صفحات صرفا به بارگذاری محتواهایی می پردازند که هیچ کمکی به پیشرفت کسب و کارشان نخواهد کرد. شما از این اشتباه مهلک حذر کنید زمینه ی مورد نظر یا niche را برای برند شخصی خود مشخص کنید. زمینه ای را انتخاب کنید که به واقع نماینده ی شخصیت شما باشد. چرا که در نهایت هدف شما برندسازی در اینستاگرام است.در این مورد نیز دقت کنید که در ادامه ی راه ممکن است تصمیم بگیرید زمینه ی کاری خودتان را کمی تغییر دهید و این اشکالی ندارد. در واقع اینستاگرام یک پلتفرم مبتنی بر نظرات کاربرانش است. الگوریتم اینستاگرام این موضوع را ثابت می کند. پس چه بسا در ادامه متوجه شوید که علاقه ی مخاطبین شما ایجاب می کند که روند فعالیت خود را کمی به روز کنید.

در این زمینه به یک نمونه دقت کنید. صفحه ی coffeenclothes یک نمونه ی خوب از انتخاب تم و زمینه ی کاری است. شما به سادگی با دقت به اسم آن می توانید حدس بزنید که محتوای برند آنها چیست: کافی و لباس. با نگاهی به صفحه ی اینستاگرام آنها این موضوع به روشنی مشخص است. بعلاوه محتوای کلی آنها با آنچه مردم در اینستاگرام به اشتراک می گذارند کاملا هم جنس است. می توانید حدس بزنید که همین موضوعات حس خوبی در مخاطب ایجاد می کند:

شاید با خود بگویی که قصد برندسازی در اینستاگرام دارید اما هنوز نمی دانید که می خواهید در چه زمینه ای کار کنید. این مورد اصلا عجیب نیست شما نیاز به الهام گرفتن دارید. این موضوع با جستجو کردن در فضای اینستاگرام رفع می شود. البته این جستجو باید هدفمند باشد. بعلاوه باید تخصص و علایق شما در چه راستایی است. شما باید حرفی برای گفتن داشته باشید و قبل از همه باید خودتان نسبت به حرف هایتان علاقه داشته باشید. مثلا اگر شما به آشپزی علاقه دارید و بسیار سفر می کنید،‌این یعنی شما می توانید ساعت ها در مورد ترکیب این دو علاقه تان صحبت کنید. این موضوع را فراموش نکنید که شما هر زمینه ای وارد شوید، قطعا افراد زیادی پیش از شما هستند که در آن زمینه فعالیت کرده اند، پس هدف شما باید تبدیل شدن به بهترین برند در بین رقیبانتان باشد. در واقع باید سعی کنید چیز جذاب و جدیدی ارائه دهید که حتی الامکان پیش از شما کسی به آن نپرداخته است.

برای انتخاب زمینه ی کاریتان در برندسازی شخصی یک نکته را مد نظر داشته باشید: شما باید موضوعی را برای برندسازی انتخاب کنید که حداقل بتوانید پیوسته(حدودا 10 ساعت) برای حداقل 10 هزار نفر در رابطه با آن صحبت کنید. آیا چنین موضوعی دارید؟ اگر بله تبریک میگوییم دومین گام از استراتژی های ساخت برند در ایسنتاگرام را پشت سر گذاشته اید.

3- استایل مشخصی برای ظاهر صفحه ی اینستاگرامی برندتان بسازید

استایل صفحه ی اینستاگرامی برند شخصی شما همان امضای شما در این فضاست. در واقع شمایل و استایل صفحه ی شما نماینده ی سلیقه ی شماست .در واقع هدف این است مخاطبان شما هر جایی از اینستاگرام که با پستی مواجه شدند،‌بتوانند تشخیص دهند که آن پست متعلق به صفحه و برند شماست. احتمالا با خواندن این استراتژی برندهایی را به یاد آورده اید که با دیدن پست هایشان بدون خواندن اسم صفحه متوجه شدید که متعلق به چه برندی است. برخی از برندها در اینستاگرام تصمیم میگیرند که محتوای خود را در استایل های تک رنگ، شطرنجی، ستونی یا استفاده از فونت خاص یا قاب های به خصوص منتشر کنند. در هر صورت مجددا تکرار می کنیم این استایل بناست امضای شما باشد. بسیار مهم است که در انتخای رنگ ها، ترکیب ها و فونت ها دقت زیادی به خرج دهید. استایل صفحه یا theme چیزی است که باید برای طراحی اش وقت صرف کنید.

البته در انتخاب استایل برای برند شخصی این مورد ذکر دو نکته ضروری است:

 • یک اینکه محتوای صفحه تان را فدای استایل نکنید. یعنی در همان ابتدا استایلی انتخاب کنید که باعث نشود به خاطر رعایت استایل مجبور به خلق محتوایی بی کیفیت کنید.
 • استایل نیز مانند سایر موارد با رشد برند شخصی در اینستاگرام دستخوش تغییر می شود. پس با ذکر اهمیت انتخاب استایل مناسب از همان ابتدا، راه را برای ایده های بیشتر همواره باز بگذارید.

4- به طور منظم محتوای با کیفیت منتشر کنید

مهمترین حلقه ی زنجیره ی استراتژی ها برای برندسازی شخصی در اینستاگرام تولید محتوا است. موفقیت در هر شبکه ی اجتماعی نیازمند تولید محتوا به صورت منظم است. اینستاگرام نیز در راس این قاعده قرار دارد. شما باید محتواهای تولید شده ی خود را در بازه های زمانی منظم منتشر کنید. در این زمینه تقویم محتوایی اینستاگرام شما را کمک خواهد کرد.هدف این است که زمان بندی مشخصی برای انتشار پست هایتان داشته باشید. یعنی شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید “هر روز ” محتوایی منتشر کنید؟ یا می خواهید این کار را یک روز در میان، هفته ای یکبار یا به چنین شکل هایی انجام دهید. توصیه این است که در ابتدای کار،‌شروع قدرتمندی داشته باشید و هر روز پست منتشر کنید. این کار را برای حداقل دو هفته انجام دهید. در این بازه تقریبا متوجه می شوید که چه نوع محتوایی جذاب تر است و چه بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام چگونه است. این امار و اطلاعات با استفاده از ابزارهای موجود برای حساب های بیزینسی اینستاگرام که مخصوص کسب و کارهاست بدست می آید.البته فراموش نکنید که هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنید. یعنی یک پست با کیفیت و محتوای غنی بسیار ارزشمندتر از تعداد زیادی پست زرد و بی محتواست.

مهمترین گام در برندسازی اینستاگرام تولید محتوایی مفید و کاربر پسند است. تولید محتوایی با چنین مشخصات دشوار و زمان بر و نیازمند تفکر و ایده پردازی مدام است. هیچ مرجع معتبری این کار را آسان و سرسری قلمداد نمی کند. به این موضوع توجه ویژه داشته باشید. به محض اینکه بتوانید از این مرحله به سلامت عبور کنید می توان گفت که ورود قدرتمندی به دنیای برندسازی شخصی در اینستاگرام داشته اید.اینکه تولیدمحتوا چیست و در حوزه ی برندهای شخصی چه محتوایی باید تولید کرد موضوعی است که باید پیگیر آن باشید.

5- فعال باشید

کاربران امروز اینستاگرام در میان حجم عظیمی از اطلاعات ورودی، برندهای شخصی و غیر شخصی قرار دارند. چنین کاربری به شدت فراموشکار است و حقیقتا در قبال شما مسئولیتی ندارد. این شما هستید که باید با فعالیت مستمر و با کیفیت فراموش نشوید. شما به یک شبکه از فالوورهایتان نیاز دارید. همین افراد بعنوان فالوور بناست شما را به یک برند تبدیل کنند پس فعال باشید. شما علاوه بر اینکه قرار است یک برند شخصی باشید، یک کاربر عادی هم هستید. برای فعال بودن می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • افراد جدید را که فعالیتشان مورد علاقه ی شماست فالو کنید.
 • پست های افراد را لایک کنید.
 • پای پست ها کامنت های معنادار و جالب بگذارید(نه صرفا تبلیغات).

شما به مخاطبان جدید نیاز دارید. پس بعنوان مثال یک شخص جدید را فالو کنید، دو سه پست او را لایک کنید و پای پست چهارمش یک کامنت خوب بگذارید. افراد جذب این کار شما می شوند و مطمئن باشید که شما را فالو می کنند. البته از چند نکته حذر کنید:

 • محض فعالیت بیشتر از ربات های لایک و فالو و کامنت خودکار استفاده نکنید. فعالیت فیک به زودی شناخته می شود و اگر شانس با شما یار باشد و توسط اینستاگرام شادوبن یا جریمه نشوید، اعتبار برند شخصی خودتان را خدشه دار می کنید.
 • بعد از اینکه افراد شما را فالو کردند، بلافاصله آنها را آنفالو نکنید. روش فالو آنفالو برای جذب فالوور اینستاگرام از خیلی وقت قبل منسوخ شده است.اجازه دهید زمانیکه فالوورهای شما به حد مشخصی رسید، اینکار را انجام دهید.
 • ممکن است فعالیت شما پای پست صفحات بسیار بزرگ اینستاگرامی به چشم صاحبان آن صفحه نیاید. از این جهت در حوزه ی کسب و کار خودبه دنیال هشتگ هایی باشید که کمتر از 50 هزار پست دارند. بعد از پیدا کردن هشتگ مورد نظر، در صفحه ی باز شده بر روی تب recent بزنید. پست های اخیر مرتبط با آن هشتگ را نگاه کنید. اگر چندساعتی از انتشار آن پست گذشته و تعداد لایک و کامنت زیادی ندارد، شما می توانید با توجه به آن پست توجه صاحب آن را به خود جلب کنید.
 • از طرفی شما با گذاشتن کامنت های جذاب و ترغیب کننده می توانید توجه لایک کنندگان و کامنت گذاران صفحات با فالوور زیاد را جلب کنید. جدیدا به اینستاگرام در بخش کامنت ها خاصیتی به اسم top comment اضافه شده است. این یعنی اگر کامنتی مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرید صاحب صفحه می تواند آن را در بالاترین قسمت کامنت ها pin کند. با اینکار همه ی افراد آن کامنت را می بینند. چه بهتر که بتوانید از این فرصت استفاده کنید و به رایگان نام برند خودتان را به گوش هزاران نفر برسانید.

6- از مزایای هشتگ ها استفاده کنید

برند شخصی شما چگونه باید در سطح اینستاگرام شناخته شود؟ برای اینکه افراد در سطح اینستاگرام بتوانند به صفحه ی برند شخصی شما برسند نیاز به هشتگ ها دارید. شما می توانید در پای هر پستتان از 30 هشتگ استفاده کنید. البته طبیعتا هر هشتگی برای شما مناسب نیست. اگر نمی دانید چه هشتگ هایی باید استفاده کنید توصیه میکنیم که صفحات اینفلوئنسرها یا سایر برندهای شخصی در زمینه ی خودتان رجوع کنید. با نگاهی به پست های ایشان می توانید ارزیابی درستی از هشتگ های ترند در کسب و کار خودتان داشته باشید. انتخاب هشتگ مناسب باعث می شود که مخاطبان هدف بیشتری به خود جذب کنید. به همان اندازه هشتگ های نامرتبط با موضوع برند شخصی شما، اثر منفی بر روی کسب و کارتان دارد.

در هر پست خود 30 هشتگ استفاده کنید اما آن ها را به سه دسته ی 10 تایی تقسیم کنید. 10 هشتگ از هشتگ های بسیار پرکاربرد و پررقابت انتخاب کنید. به ترتیب 10 هشتگ بعدی از هشتگ های باکاربرد متوسط تر و در نهایت 10 هشتگ کم کاربرد و نسبتا جدیدتر انتخاب کنید. هشتگ های تمامی پست هایتان نباید یکسان باشد.در آمار ارائه شده توسط صفحات بیزینسی می توانید تشخیص دهید که میزان ورودی هر پست از هشتگ ها به چه میزان است.

7- اجازه دهید مردم به برند سازی شخصی شما در اینستاگرام کمک کنند.

اجازه دهید مردم به برند سازی شخصی شما در اینستاگرام کمک کنند

کمپین های اینستاگرامی از راه های جذاب برای جذب فالوور های جدید هستند. تصور می کنیم هدف شما از ساخت برند شخصی در اینستاگرام بیشتر شناخته شدن باشد. تگ شدن برندتان این کمک را به شما می کند که تعامل افراد با صفحه تان را بالا ببرید. مثلا مسابقات اینستاگرامی را به ذهن بیاورید که از شما می خواهد با تگ کردن صفحه ی آنها در استوری یا پست خود، از جایزه یا مزایایی که تعیین کرده اند به قید قرعه بهره مند شوید. با اینکار به صورت رایگان برند شما به فالوورهای تمامی فالوورهایتان نیز شناسانده می شود. یعنی در قبال ارائه ی یک هدیه یا جایزه ی ناقابل یا حتی استوری کردن آن افراد، می توانید فالوورهای زیادی به صورت ارگانیک جلب کنید.

مردم چنین کارهایی را دوست دارند. چرا که در نهایت توجه شما را بعنوان یک برند شخصی جلب می کنند و این برای آنها خوشایند است. دقت کنید که در انتهای این کمپین ها مزیت خوبی برای آن افراد در نظر بگیرید تا در کمپین های بعدی مشارکت را دو چندان کنید. هشتگ با برند شما باید همراستا با استراتژی های برندسازی شخصی شما در اینستاگرام باشد. این تگ می تواند شامل اسم برند شما و یا هر چیزی که باشد که شما انتخاب می کنید.

8- انتشار مجدد محتوای سایر برندها

این یک روش کارساز برای برندسازی در اینستاگرام است. با اینکار شما از اعتبار برندهایی که معروف تر از شما هستند به نفع خودتان استفاده می کنید و یک همکاری دو جانبه شکل می دهید. به این صورت که با کسب اجازه از آن صفحه، محتوایی از ایشان را باز نشر می کنید و آنها را تگ می کنید. با اینکار گذر کسانی که آن برند را فالو کرده اند نیز به صفحه ی شما خواهد افتاد. اگر محتواهای قبلی شما نیز جذاب باشد، از این طریق می توانید فالوورهای زیادی به خود جلب کنید. اشتراک گذاری پست دیگران در اینستاگرام روش های مختلفی دارد. علاوه بر این ها شما می توانید محتوای سایر صفحات را دانلود کنید. در نهایت با اینکار شما می توانید به برند سازی شخصی خود کمک کنید.

9- همکاری با سایر برندهای شخصی در اینستاگرام

روش دیگری برای همکاری بین برندها مرسوم است و از آن بعنوان shot for shot یاد می شود. به این صورت که شما با برند دیگری در رده ی خودتان صحبت می کنید و تصمیم میگیرید که متقابلا همدیگر را در استوری یا پست معرفی کنید. در این مدل بسیار مهم است که جامعه ی هدف هر دو برندشخصی تا حدود زیادی همسان باشد. اینکار کمک زیادی به رشد برند شما می کند. فراموش نکنید که شما بیشتر از عدد بالا برای فالوور، به فالوورهای هدفمند نیاز دارید. فالوور هدفمند و فعال یعنی نرخ تعامل بالا و این موضوعی است که سرعت رشد شما را افزایش می دهد.

10- صبور باشید!

کلید موفقیت در اینستاگرام صبوری و پشتکار است. اگر بنا باشد با وجود سختی های برندسازی در اینستاگرام که دیر یا زود با آنها مواجه می شوید،‌ از هدفتان دست بکشید؛ اینستاگرام جای مناسبی برای شما نیست. شما باید به طور منظم محتوا منتشر کنید و از مخاطبانتان هیچ انتظاری نداشته باشید. در واقع اینستاگرام بر محور رضایت مخاطبانش فعالیت می کند. این یعنی شما باید همواره به نحوی فعالیت کنید که توجه مردم به شما جلب شود و با برند شما تعامل داشته باشند. تولید محتوا را به صورت عادت روزانه ی خود در بیاورید. اگر مخاطبان از محتوای شما استقبال نکردند، هدفتان را تغییر ندهید بلکه استراتژی های محتوایی خود را از نو بررسی کنید.

جمع بندی نکات مربوط به استراتژی های ساخت برند شخصی در اینستاگرام

جمع بندی نکات مربوط به استراتژی های ساخت برند شخصی در اینستاگرام

خلاصه ی آنچه در بخش قبلی  گفتیم به شرحی است که در ادامه آمده است. برای برندسازی شخصی در اینستاگرام 10 گام زیر را طی کنید:

گام اول: هدفتان از برندسازی شخصی را مشخص کنید.

گام دوم: زمینه ی کاری خودتان را کاملا معلوم کنید.

گام سوم: استایل منحصر بفردی برای صفحه تان مشخص کنید.

گام چهارم: به طور منظم محتوای باکیفیت و هدفمند تولید کنید.

گام پنجم: مانند یک کاربر عادی در اینستاگرام فعال باشید.

گام ششم: از مزایای هشتگ ها غافل نشوید.

گام هفتم: کمپین های اینستاگرامی راه بیاندازید.

گام هشتم: محتوای برندهای معروف تر در حوزه ی کاریتان را بازنشر کنید.

گام نهم: با سایر برندها و صفحات همکاری متقابل داشته باشید.

گام دهم: صبور باشید و پشتکار داشته باشید!

شاید تصور کنید نکات لازم برای برند سازی به آنچه گفته ایم محدود می شود، اما اشتباه نکنید. موفقیت در اینستاگرام نیازمند نکات بیشتری است که در بند بعدی به آن پرداختیم.

نکات مهم در برندسازی شخصی در اینستاگرام که از آن غافل می مانیم

مهمترین نکاتی که باید می دانستیم در بند قبلی بررسی شد. موضوعی که در این بخش می خواهیم بررسی کنیم، نکاتی است که در شرایط یکسان باعث می شود شما از رقبایتان پیشی بگیرید. در ادامه این موارد را بررسی می کنیم:

عکس پروفایل

وقتی صحبت از برندسازی شخصی در اینستاگرام می شود، اهمیت عکس پروفایل دو چندان می شود. پروفایل اینستاگرام نیز در کنار استایل صفحه ی اینستاگرامی امضای شما به حساب می آید. باید عکسی برای پروفایتان انتخاب کنید که معرف شخصیت برند شما باشد:

 • اگر برند شما مربوط به یک شرکت است، انتخاب عکس با کیفیت لوگو برای پروفایل بهترین گزینه است.
 • اگر بناست نام شما معرف برند باشد، انتخاب عکسی از چهره ی خودتان با پس زمینه ی رنگی بهترین انتخاب است. میتوانید تصور کنید که یک عکس پروفایل با لبخندی بر لب چقدر می تواند قدرت شما را به بیننده القا می کند. این موضوع باعث اعتماد سازی شده و افراد بیشتری را به شما جذب می کند. در این عکس ها بهتر است شانه ی سمت راست شما کمی بالاتر از شانه ی سمت چپ باشد. این مدل عکس یک پیام مهم به مخاطب القا می کند: ” من به خودم اطمینان دارم؛ شما هم به من اطمینان کنید!”

بایو اینستاگرام

بایو در واقع از مهمترین بخش هاییست که افراد جدید را جذب می کند. کسانی که از پروفایل شما بازدید می کنند بعد از پروفایل شما نگاهی به بایو پیج شما می اندازند.شما می توانید به اندازه ی 150 کاراکتر (یعنی حدودا 50 کلمه ی 3 حرفی) در بایوی اینستاگرامتان اطلاعات درج کنید. این اطلاعات باید به سه سوال زیر پاسخ دهد:

 • این صفحه ی متعلق به چه برندی است؟(شما چه کسی هستید؟)
 • این صفحه قرار است در چه زمینه ای کار کند؟(شما چه کاری انجام می دهید؟)
 • چه محتوایی قرار منتشر کنید؟( با فالو کردن شما چه ارزشی به مخاطب منتقل می شود؟)

در ادامه در بخش بایو لینک سایت یا شبکه ی اجتماعی دیگری را می توانید اضافه کنید. با اینکار ترافیک ایجاد شده در اینستاگرامتان را به سایر فضاها منتقل می کنید.

بخش استوری های اینستاگرام

نقش استوری در برندسازی شخصی در اینستاگرام غیر قابل انکار است. شما به راحتی می توانید از طریق استوریهای جذاب مخاطبان را به صفحه ی خود جذب کنید. اگر بخواهیم واقع بین باشیم بخش پست ها و بخش استوریهای یک صفحه هر کدام زحمت و وقت جداگانه ای می طلبند. تمامی مواردی که در بخش استایل برای پست ها مطرح شد برای استوری ها نیز مطرح است. بعلاوه ابزارهای جذاب زیادی در بخش استوری وجود دارد که به واسطه ی آنها می توانید تعامل با مخاطبانتان را چند برابر کنید.

گفته می شود از آنجایی که فضای استوری ها از پست ها جدیت کمتری دارید، محتواهای جالب تر، درد و دل، اطلاع رسانی های لحظه ای، مناسبت های روز و تمامی مواردی که بناست محدود به روز باشد و از طرفی جالب ومخاطب پسند هستند را در استوری ها منتشر کنید. گذاشتن موزیک در استوری، استفاده از استیکرهای quiz، question ، لوکیشن، poll یا نظرسنجی بعلاوه قابلیت های فیلمبرداری و عکسبرداری با افکت های مختلف و برگزاری لایو در اینستاگرام گوشه ای از امکانات استوری اینستاگرام برای برند سازی شماست.

هایلایت های اینستاگرام

هایلایت های اینستاگرام با این هدف ایجاد شدند که استوری ها بیش از 24 ساعت در صفحه باقی بمانند. نباید اینطور تصور کنید که باید همه ی استوریهایتان را در هایلایت ها ذخیره کنید. به طور ساده بخش هایلایت ها باید حاوی مهمترین استوری هایتان باشد. یعنی معرفی شما بعنوان صاحب صفحه،‌ استوری هایی حاوی رضایت افراد از شما یا برندتان و یا در مجموع محلی برای ذخیره ی بهترین و پربازدیدترین استوری هایتان باشد. هایلایت اینستاگرامتان را به انباری استوری هایتان تبدیل نکنید.

تقویم محتوایی اینستاگرام

به تقویم محتوایی در خلال مطالب بالا اشاره کردیم اما به جهت اهمیت موضوع در عنوان جداگانه ای به آن می پردازیم. تقویم محتوایی در واقع برنامه ریزی شما برای تولید محتوا بر اساس استراتژی ها و برنامه ریزی های برندسازی شماست. یعنی شما در ابتدای یک دوره مثلا ابتدای ماه تصمیم میگیرید که در هر روزی چه محتوایی تولید کنید. این برنامه ریزی کمک زیادی به شما می کند تا بتوانید مناسبت های روز را بر اساس تقویم رسمی پیشتردر نظر بگیرید و بر اساس آن محتوا تولید کنید. بعلاوه با کمک تقویم محتوایی مشخص می کنید که طی یک بازه ی زمانی به کدام یک از اهداف و استراتژی هایتان دست پیدا خواهید کرد. با این تقویم به سادگی می توانید مشخص کنید که چه تعداد پست در چه فرمتی باید تولید کنید. مزایای تقویم محتوایی فراتر از مواردی است که گفته شد. از این ابزار مهم برای برندسازی شخصی اینستاگرام خودتان استفاده کنید. توصیه می کنیم نوشته ی تقویم محتوایی اینستاگرام را به طور کامل مطالعه کنید.

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام آخرین و مهمترین حلقه ی زنجیره ی برندسازی شخصی است. اهمیت تبلیغات از این جهت است که بودجه ی شما احتمالا محدود است و باید با بهترین مبلغ بهترین نتیجه را بگیرید. برای تبلیغ در اینستاگرام به کمک اینفلوئسنرهای اینستاگرامی نیاز دارید. یعنی کسانی که پیشتر از شما به شهرت و محبوبیت در اینستاگرام رسیده اند. این افراد به جهت تاثیرگذاری که بر روی فالوورهای خودشان دارند، می توانند در ازای دریافت مبلغ مشخصی شما را به فالوورهایشان معرفی می کند. هر چه زمینه ی کاری این شخص با برند شخصی شما همراستا باشد تبلیغات موثرتری در پیش خواهید داشت.

برندسازی شخصی در اینستاگرام همانطور که بررسی کردیم شامل نکات زیادی است که رعایت همه ی آنها شما را به موفقیت می رساند. دقت کنید که نمی توان برای همه ی برندهای شخصی اینستاگرام نسخه ی یکسانی پیچید. بسیاری از نکات گفته شده بر اساس تجربه هر برند متفاوت خواهد بود.

نتیجه گیری

ورود به دنیای اینستاگرام جذاب است اما نکته ی مهم ماندن و معروف شدن در این فضاست که موضوع این نوشته ی ما بود. امروزه بسیاری از افراد صرفا در دنیای اینستاگرام صاحب نام و برند می شوند و بعد از آن به واقعیت پا می نهند. شما پس از این نمی توانید اهمیت اینستاگرام را نادیده بگیرید پس بهتر آن است که با آن همراه شوید. ما در تبلیغ‌چه راهنمای کاملی برای رشد و کسب و کار شما آماده کرده ایم.

سوالات متداول

چگونه برند شخصی در اینستاگرام بسازیم؟

برای ساختن برند شخصی در اینستاگرام باید نکات زیادی را مد نظر داشته باشیم. یک صفحه ی بیزینسی یا غیر آن که قرار است باعث معروفیت ما شود باید تمامی جزئیات در آن رعایت شده باشد. این جزئیات از انتخاب نام برای صفحه تا عکس پروفایل و استایلی که برای پست ها در نظر میگیرید، گسترده است. علاوه بر این موارد تولید محتوایی که نشان دهنده ی دانش، تخصص، علاقه و مهارت شما باشد در درجه ی اول اهمیت قرار دارد. این محتوا بر اساس تقویم محتوایی و منطبق بر استراتژی ها و اهداف برند شما تولید می شود. در نهایت تعامل با صفحات دیگر در این فضا بسیار مهم است. شما باید مانند یک کاربر عادی در اینستاگرام فعالیت کنید تا افراد به شما اعتماد کنند. علاوه بر این ها با همکاری در صفحات همکار در ردیف حرفه ای باید به مرور نام برند خودتان را به گوش افراد بیشتری برسانید. اینستاگرام برای برندسازی شخصی در بسترش امکانات زیادی در اختیار شما قرار داده است. مهم این است که به روز باشید و با دانش خود از این امکانات به نفع برندتان استفاده کنید.

ویژگی های پیج های برندینگ شخصی و پرفالوور چیست؟

پیج هایی که در زمینه ی برند شخصی فعالیت می کنند در واقع بیشتر از هر چیزی نمایانگر مهارت و تخصص و دانش و یا علاقه ها و سرگرمی های آن شخص هستند. معمولا فضای این صفحات از رسمیت کمی به دور است و میزان تعامل کاربران با آن بالاست. برندهای شخصی ممکن است تصمیم بگیرند بعنوان اینفلوئنسر در این فضا فعالیت کنند. به دلیل صمیمت بالایی که در این صفحات وجود دارد و ذات اینستاگرام برای اینگونه صفحات مساعد تر است. از این جهت اینگونه صفحات در صورتیکه محتوای با کیفیتی داشته باشند که مخاطب پسند باشد در مدت کوتاهی به محبوبیت و البته تعداد فالوور بالا دست پیدا می کنند.

چگونه برند شخصی را در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

برای تبلیغ صفحات برند شخصی نیاز دارید تا به دنبال کسانی باشید که برای شما تبلیغ کنند. این صفحات می توانند شامل اینفلوئنسرها و میکرو اینفلوئنسرهایی باشند که در زمینه ی کاری شما فعالیت می کنند. البته این بهترین حالت تبلیغات است چرا که مخاطبین هدف شما با فالوورهای آن افراد یکسان است و این به نفع شماست. شما همچنین می توانید از صفحات دیگر نیز بخواهید که بنر نبلیغاتی شما را در ازای دریافت مبلغ در صفحه ی خودشان منتشر کنند. از آنجایی که معمولا بودجه ی افراد برای انجام تبلیغات محدود است، پس باید بهترین صفحات و افراد را برای انجام تبلیغ برند شخصیتان پیدا کنید. اینکار نیازمند صرف وقت و در نظر گرفتن فعالیت صفحه ی مورد نظرتان برای یک مدت معلوم است.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا