آموزش های اینستاگرام

روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم؟

برای دانستن اینکه روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم جالب است بدانید که در ابتدای راه اندازی یک پیچ اینستاگرامی یکی از مهمترین دغدغه های ما این است که بدانیم چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم. در کنار این موضوع موضوع دیگری نیز اهمیت دارد و آن بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام است. به موضوع دوم پیش از این پرداخته ایم. در ای نوشته می خواهیم ببینیم با چه فاصله ی زمانی در یک بازه مثل روز یا هفته باید به انتشار پست هایمان بپردازیم. این موضوع مهم است چرا که منابع ما در تولید محتوای با کیفیت محدود هستند. بعلاوه الگوریتم اینستاگرام به ما گوشزد می کند که موفقیت در این راه مستلزم نیازمند پیروی از یک سری اصول مشخص است. اگر تعداد پست و استورهای روزانه برای شما هم به یک چالش تبدیل شده، در جای درستی قرار دارید. تا انتهای این نوشته همراه ما باشید تا به تمامی این دغدغه ها پایان بدهیم.

روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم؟

واقعا روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ یک عدد، دو عدد، ده عدد؟ و مهم تر اینکه چه فاکتورهایی این اعداد را تعیین می کنند؟ در ابتدا بگوییم که تاکید اولیه ی ما بر انتشار پست به صورت منظم است. این موضوع اهمیت زیادی دارد و در مورد فواید آن در ادامه صحبت خواهیم کرد. الگوریتم اینستاگرام به طور پیوسته در حال تغییر است. این الگوریتم و چالش هایی که برای کسب و کارها پیش می آورد موضوع داغ بین دیجیتال مارکترهاست. در واقع این الگوریتم ها بر نحوه ی فعالیت ما تاثیر گذار هستند. یعنی جدول زمان بندی پست هایتان ممکن است با ورود الگوریتم جدید نیاز به تغییرات جدی یا جزئی پیدا کند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که بیش از نیمی از تعاملی که یک پست قرار است دریافت کند در 72 دقیقه ی ابتدایی بعد از بارگذاری اش دریافت خواهد کرد. کاربران اینستاگرام متوجه این موضوع هستند که میزان تعامل و بازدید از پست هایشان با ورود الگوریتم جدید کاهش پیدا کرده است. اما علی رغم این موپوع پست های شما در فید کاربرانتان دوباره ظاهر می شود. حال این موضوع چه تاثیری بر استراتژی انتشار پست های شما می گذارد؟  حال که اینستاگرام میزان دسترسی به پستها را کاهش داده آیا باید تعداد بیشتری پست در یک روز منتشر کنیم؟ با این نیست که بیشتر دیده شویم. یا آیا در حالیکه طول عمر پست های شما افزایش پیدا کرده و پست ها چندین بار در فید کاربران ظاهر می شود، باید تعداد کمتری پست در روز منتشر کنید؟ نهایتا باید چکار کنیم؟ در ادامه نکاتی در این خصوص منتشر کرده ایم.

نکات مهم انتشار تعداد پست و استوری در یک روز

نکات مهم انتشار تعداد پست و استوری در یک روز

در ادامه در قالب چند نکته می خواهیم به پاسخ سوال مهم این نوشته برسیم: روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم ؟ این نکات را در قالب یک سوال مطرح کرده و به آن پاسخ می دهیم.

نکته ی اول: آیا نظم بیشتر در انتشار پست ها یعنی تعامل بیشتر؟

امروزه بعضی از افراد روزانه تا 6 بار پست منتشر می کنند. همچنین دیده شده برخی از برندها روزانه تا 30 پست منتشر می کنند. آیا می توان گفت که اشتباه می کنند؟ پاسخ منفی است. اولین فاکتور در تعداد پست های منتشر شده در روز به فالورهای شما و بعد از آن به استراتژی های کسب و کار شما بستگی دارد. ممکن است نگران باشید که فالورهایتان پست های شما را نبینند. باید گفت که این نگرانی بی مورد است. در واقع آن پیجی که روزانه 30 پست منتشر می کند یعنی در واقع در هر نیم الی یک ساعت یک پست جدید می گذارند. این یعنی فالورهای آنها در هر نقطه ای از جهان که باشند بالاخره تعدادی از پست های آنها را در طی روز حتما می بینند. اما این یعنی شما هم باید از امروز روزانه 10 پست منتشر کنید؟ قطعا پاسخ منفی است.

منظورمان از این بند نوشته چیست؟ می خواهیم بگوییم همه چی به برند و کسب و کار شما بستگی دارد. اگر انتشار 20 پست در روز در حالیکه چیز جدیدی برای ارائه ندارید باعث شود که فالورهایتان را از دست بدهید، آیا عاقلانه است که به همین روش ادامه بدهید؟ به همین ترتیب اگر با انتشار 30 پست در روز کاهش محسوسی در آمار تعامل پست هایتان دیده نشده آیا باید کار خود را قطع کنید؟ پاسخ این است که همه چیز به برند شما و کسب و کارتان، به مخاطبانتان و به کیفیت محتواهایی که تولید می کنید بستگی دارد. یعنی با خیال راحت می توانیم بگوییم که هیچ رابطه ی اثبات شده ای بین میزان تعامل و تعداد پست ها و استوری هایی که باید در روز منتشر کنیم وجود ندارد.

نکته ی دوم: آیا با نظمی که برای انتشار پست هایتان در نظر گرفته اید سازگاری دارید؟

تعداد ایده آل پست هایی که در روز منتشر می کنید به شما و کسب و کارتان بستگی مستقیم دارد. یعنی مهم است که چه میزانی از زمانتان را می خواهید برای دستیابی به اهداف کسب و کارتان صرف کنید. یعنی اگر در ابتدای کار به ازای هر ساعات یک پست یعنی روزانه 24 پست منتشر کنید و ناگهان به دلایلی تصمیم بگیرید هفته ای 24 پست منتشر کنید تعداد زیادی فالور از دست می دهید. بدیهی است که در این صورت میزان تعامل پیج شما نیز به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند.

منظورمان از سازگاری در این تیتر همین است. شما باید بتوانید با توجه به وقتی که برای پیجتان در نظر می گیرید توانایی پاسخگویی به سطح انتظاری که ایجاد می کنید را داشته باشید. یعنی اگر از خودتان می پرسید روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم؟ باید پاسخ بدهید آن مقداری که توانایی تولید آن را برای مدت های طولانی داشته باشید. پس تعداد پست های روزانه ی شما اگر از نظمی منظم برای مدتی طولانی پیروی کند، بر نرخ تعامل شما تاثیر مثبت با منفی ندارد. پس می توانیم نتیجه بگیریم که بهترین تعداد پست روزانه برای اینستاگرام آن تعدادی است که بتوانید با آن سازگاری داشته باشید.

نکته ی سوم: آیا می توانیم برخی اوقات تعداد بیشتری پست منتشر کنیم؟

به شطر رعایت اعتدال بله! در هر کسب و کاری روزهایی از تقویم یا مناسبت هایی در سال وجود دارد که بهتر است در آن ایام بیشتر جلوی چشم مخاطبانتان باشید. مثلا اگر یک شرکت ارائه ی لوازم آرایش هستید، هیچ اشکالی ندارد که همزمان با رونمایی از کالکشن جدیدتان، روزانه پست های بیشتری بگذارید و این کار را طی یک هفته هم ادامه دهید. البته دقت کنید که مخاطبان شما به این رفتار شما عادت داشته باشند. یعنی بدانند که شما در زمان معرفی محصول جدیدتان هیجان زده هستید و پست های بیشتری منتشر می کنید. اینگونه نباشد که یک بار این کار را انجام دهید و بار بعد کاملا بی تفاوت عمل کنید. تنها در صورت داشتن یک رفتار هماهنگ است که می توانید از مخاطبانتان انتظار همدلی و همراهی و مهمتر از آن تعامل داشته باشید. مخاطبان اینستاگرام روز به روز سخت پسندتر و حساس تر می شوند. این یعنی اگر در پست های اضافه ای که قرار است منتشر کنید حرف تازه ای برای گفتن ندارید به زودی تعامل مخاطبانتان را از دست می دهید.

نکته ی چهارم: آیا تعدد پست هایتان کیفیت را فدای کمیت می کند؟

آیا تعدد پست هایتان کیفیت را فدای کمیت می کند؟

به این مورد در خلال نکات بالا اشاره کردیم. گفتیم که منتشر کردن تعداد بیشتری پست در روز باعث می شود که در مجموع افراد بیشتری پست های شما را ببینند. این یعنی در مجموع نرخ تعامل در صفحه ی شما بالا می رود. البته در این بین یک نکته ی مهم وجود دارد؛ اگر پست هایی که منتشر می کنید کیفیت نداشته باشند، همه چیز برعکس می شوند. یعنی افت کیفیت به افت تعامل منجر می شود. در این نقطه شما کیفیت پست هایتان را فدای کیفیتشان کردید. از این نکات چه نتیجه ای می گیریم؟ اینکه بر اساس تواناییمان در تولید پست های با کیفیت تصمیم بگیریم که روزانه چه تعداد پست یا استوری منتشر کنیم. یعنی صرفا برای منتشر کردن پست، یا رسیدن تعداد پست هایتان به مقدار مشخصی که در نظر دارید پست منتشر نکنید.

همیشه به صورت ضمنی در نظر داشته باشید که فضای پست های اینستاگرام جدی تر از استوری های آن است. یعنی اگر حرف های زیادی برای گفتن به مخاطبانتان دارید اما این صحبت ها در کیفیت لازم برای پست های اینستاگرام نیستند، آن ها را در استوری منتشر کنید. استوری اینستاگرام یک امکان عالی برای انتشار محتواهایی است که از جدیت دور هستند و به زندگی واقعی انسان ها شبیه تر است. برای اطلاع رسانی های روزمره و یا گفتن صحبت هایی که در لحظه مهم هستند، استوری بهترین گزینه است. همچنین در استوری ها نیاز نیست چندان به اصول پایبند باشید و این کار شما را در تولید استوری راحت تر می کند. از این جهت مخاطبان شما با استوری احساس صمیمت بیشتری دارند.

نکته ی پنجم: آیا به نظر مخاطبانتان اهمیت می دهید؟

خیلی ساده از مخاطبانتان بپرسید که ترجیح می دهند روزانه چه تعداد پست یا استوری اینستاگرام در صفحه ی شما ببینند؟ برای این کار می توانید از استیکر Poll یا Q در استوری اینستاگرام استفاده کنید. یعنی خیلی ساده از مخاطبانتان سوال بپرسید: چه تعداد پست در روز را ترجیح می دهند؟ آیا پست هایتان را بیشتر دوست دارند یا استوری هایتان را؟ حتی می توانید بپرسید چه ساعت هایی از روز بیشتر فعال هستند؟ از تمامی این موارد نیز می توانید در مورد تعداد پست ها و استورهای روزانه تان تصمیم بگیرید.البته در این راه اینستاگرام و الگوریتمش نیز از شما راضی و خشنود خواهد بود. چرا که با استفاده از استیکرهای استوری به افزایش تعامل با مخاطبان کمک کرده اید. حال اگر نظر مخاطبانتان را در پست هایتان انعکاس دهید، یعنی به آنها ارزش داده اید. آنها این حس ارزشمندی را بی جواب نخواهند گذاشت و شما در قالب های مختلف بازخورد آن را در صفحه تان خواهید دید.

نکته ی ششم: میانگین ها در مورد تعداد استوری و پست های روزانه چه می گویند؟

میانگین ها در مورد تعداد استوری و پست های روزانه چه می گویند؟

آمار و ارقام حاکی از آن است که به طور میانگین برندها روزانه 1.5 عدد پست منتشر می کنند. این عدد برای بسیاری از کسب و کارها معقول و دست یافتنی است. یعنی بسیاری از افراد می توانند به این تعداد پست و استوری در روز پایبند باشند. فالورهای شما نیز می دانند که بعد از دنبال کردن شما با چه اندازه ای از پست ها روبرو خواهند شد. فایده ی دیگر این تعداد پست و استوری در این است که به شما امکان می دهد پست های با کیفیت تری بسازید. تولید محتوا برای اینستاگرام یک پروسه ی وقت گیر است.

شش نکته ی مهم را در رابطه با اینکه روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم بررسی کردیم. ممکن است بعضا ردگیری میزان موفقیت در پیاده سازی این تکنیک ها قابل سنجش نباشد. در بند بعدی می خواهیم در این مورد صحبت کنیم.

  • آیا استراتژی های ما در مورد تعداد پست و استوری در اینستاگرام کارساز بوده است؟

برای اینکه بدانیم تا چه اندازه عملکرد موفقیت آمیزی داشته ایم، بدیهی است که باید بررسی هایی انجام دهیم. یعنی باید وضعیت را به نسبت پیج خودمان و کسب و کارمان و البته فالورهایمان بسنجیم. پس با این اوصاف چگونه متوجه شویم که چه چیزی برای ما موفقیت آمیز است و چه چیزی نه؟ برای این کار باید از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید. بهترین ابزار در این زمینه Insight اینستاگرام است. به سادگی و از طریق آماری که از این طریق در اختیار شما قرار می گیرد می توانید ببینید که کدام پست هایتان عملکرد ناامید کنندهای داشتند و کدام یک بهتر عمل کرده اند. کدام پست بیشتر به اشتراک گذاشته شده و کدام پست علی رغم داشتن محتوای مشابه عملکرد مشابهی نداشته است. آیا باید برای این پست ساعت بهتری برای انتشار در نظر می گرفتید؟ تمامی این موارد را می توانید با اینگونه ابزارها بسنجید. پس تا به اینجا توانستید تصمیم درستی بگیرید تا ببینید روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام منتشر کنید. قدم بعدی چیست؟ بهبود استراتژی های موجود که در بند بعدی به آن پرداخته ایم.

  • استراتژی انتشار پست هایتان را بهینه کنید

شما حتما برای موفقیت در اینستاگرام و یا هر شبکه ی اجتماعی دیگر نیاز به استراتژی دارید. بهترین استراتژی ها نیز طی مرور زمان و بر اساس تغییراتی که در پلتفرم اصلی اتفاق می افتد دستخوش تغییراتی می شوند. بعنوان یک فرد موفق در کسب و کارهای اینستاگرامی بهتر است استراتژی هایتان را پیوسته بهینه سازی کنید. به مجرد اینکه متوجه شدید چه تعداد پست یا استوری برای پیج و فالورهای شما مناسب است، بهتر است نگاهی دوباره به استراتژی هایتان بیندازید. همانطور که در نکات ذیل عنوان اول این نوشته بیان کردیم: سازگاری شما با پلنی که برای موفقیت طراحی می کنید نکته ای کلیدی به حساب می آید. بدیهی است که شما نمی خواهید میزان تعامل در پیج شما پایین بیاید. پس با همه ی این اوصاف شما نیاز دارید که زمانبندی پست های اینستاگرامتان را از نو بازنگری کنید. این موضوع جدیدی نیست و در ابتدای راه اندازی پیج اینستاگرام قطعا با چالش های آن روبرو شده اید. پس دوباره تاکید می کنیم که داشتن زمان بندی به شما کمک می کند که در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید و آنها را صرف تولید محتوای با کیفیت کنید.

پس اگر بخواهیم به طور کلی نتیجه گیری کنیم در این نوشته متوجه شدیم که روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام منتشر کنیم. بعد از آن دانستیم که با استفاده از چه ابزارهایی متوجه شویم این تعداد بهترین تعداد برای پیج و کسب و کار ماست. نهایتا نیز تصمیم گرفتیم استراتژی های کسب و کارتان را بر اساس موارد بالا از نو بچینید و در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید. داشتن زمان بندی و پلن برای پیج اینستاگرامتان تا حدی کار شما را راحت می کند که می توانید با تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام سریعتر پیشرفت کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از اپلیکیشن های متنوعی که وجود دارند، پست های زمان بندی شده تان را در زمان مقرر ارسال کنید. این اپلیکیشن ها را در نوشته بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام بررسی کرده ایم.

حال که دیگر می دانید چه تعداد پست و استوری را به طور روزانه منتشر کنید و وقت شما برای تولید محتوای بهینه آزاد تر است،‌ نوبت ارتقای کسب و کار شما در اینستاگرام است.

سخن پایانی

اینکه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم به چند فاکتور مهم بستگی دارد که در این نوشته به آن پرداختیم. مهم این است که بتوانید پست ها و استوری های با کیفیت تولید کنید. یعنی اگر قابلیت تولید روزانه 30 پست با کیفیت دارید و کاربران شما هم به تمامی آنها توجه کمابیش یکسانی نشان می دهند، هیچ ایرادی به تصمیم شما وارد نیست. فقط باید بتوانید برای مدت مدیدی روزانه 30 پست با کیفیت مشابه تولید کنید. در نتیجه اینکه بهتر است همه چیز متناسب با کسب و کار شما،‌منابع شما و مخاطبان شما باشد. شما روزانه چه تعداد پست در اینستاگرام منتشر می کنید؟ چه مسائلی شما را به سمت این تعداد پست سوق داده است؟ در بخش نظرات نیز همراه ما باشید.

سوالات متداول

روزانه چه تعداد پست و استوری در اینستاگرام بگذاریم؟

این موضوع بستگی دارد که روزانه چه میزان “توانایی” برای تولید پست های با کیفیت دارید. الگوریتم اینستاگرام بر اساس علایق کاربران پست ها را برای آنها مرتب می کند. پس پست های زیاد اگر کیفیت کافی نداشته باشد،‌ هیچ کمکی به رشد کسب و کار شما نمی کند. نکته ی دیگر اینکه هر کسب و کار داستان مخصوص به خود را دارد. تعداد مناسب پست برای یک پیج با محتوای آموزشی بدیهی است که با یک پیج با موضوع فروش لباس برابری نمی کند. 

چگونه در اینستاگرام پست زمان بندی شده ارسال کنیم؟

اپلیکیشن های زیادی برای اینکار وجود دارد. در نوشته ی بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام آنها را به تفصیل معرفی کرده ایم. در این اپلیکیشن ها شما با بارگذاری پست هایی که تولید کرده اید، تنظیمات زمان را به اپلیکیشن می دهید و در زمان مقرر پست شما روی اینستاگرام آپلود می شود. این زمان بندی بر اساس استراتژی های کسب و کار شما به برنامه وارد می شود.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا