آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

اینفلوئنسرها یکی از شغل‌های پردرآمد دنیای آنلاین را دارند. اینفلوئنسر کیست؟ شغلی که به نظر می‌رسد هم پیچیدگی زیادی نداشته باشد و هم با ساعت‌های آزاد و انعطاف‌پذیری همراه باشد. اما چگونه اینفلوئنسر شویم؟ بسیاری از اینفلوئنسرها تا به حال از تجربه کارشان صحبت کرده‌اند و در مصاحبه‌های مختلف و حتی در صفحه‌های خودشان از مشکلات و دشواری‌های این کار گفته‌اند. البته که با وجود مشکلات مختلف، همچنان این شغل جذابیت خودش را دارد.حالا اگر بخواهیم بدانیم که چگونه اینفلوئنسر شویم می‌توانیم از گفته‌های افرادی که این راه را رفته‌اند استفاده کنیم. همین طور از تحلیل‌های کسانی که متخصص شبکه‌های اجتماعی هستند و می‌توانند مسیری را که اینفلوئنسرها رفته‌اند برای ما روشن کنند. برای اینکه بتوانیم در جهت اینفلوئنسر شدن حرکت کنیم، اول لازم است مهارت‌های خودمان را افزایش بدهیم. اما چه مهارت‌هایی؟ در ادامه این مطلب درباره مهارت‌های لازم برای اینفلوئنسر شدن صحبت می‌کنیم و همه نکاتی که باید در شروع کار در نظر بگیرید.

مهارت‌های لازم برای تولید محتوا چیست؟

وقتی از خودمان می‌پرسیم چگونه اینفلوئنسر شویم، اولین کاری که لازم است انجام بدهیم این است که بدانیم برای تولید محتوا چه مهارت‌هایی لازم داریم. چون محتوا همان چیزی است که می‌تواند صفحه ما را برای دیگران جذاب کند؛ پست‌هایی که موضوعی برای فکر کردن و توجه کردن هستند و ارزشی برای دیگران دارند. محتوا هم شامل تصویر است که می‌تواند عکس یا ویدیو باشد. و هم شامل متن که باید به خوبی نوشته شود و توجه کاربران را جلب کند. بنابراین اولین کار این است که بدانیم توان تولید چه نوع محتوایی را داریم؟ آیا گوشی ما دوربین خوبی دارد؟ آیا دوربین حرفه‌ای داریم؟ آیا طراحی گرافیکی بلدیم؟ آیا متن خوب می‌نویسیم یا نیاز به تمرین داریم؟ اصلا ایده محتوا از کجا می‌آید و چطور می‌توانیم خلاقیت‌مان را تقویت کنیم تا همیشه موضوع تازه‌ای برای مطرح کردن داشته باشیم؟ پاسخ به همه این سوالات نیازمند این است که شروع به جستجو و تمرین کنیم.

برای تولید محتوای تصویری نیاز به تمرین عکاسی و ادیت عکس دارید. عکس‌های خوب ببینید و به جزئیات و نورپردازی و زاویه عکس و همه چیز در تصاویر دیگران دقت کنید. بعد شروع به عکاسی از سوژه‌های مختلف کنید و تلاش کنید ایرادهای کارتان را پیدا کنید. ابزارهای مختلف ادیت عکس را امتحان کنید و ببینید با کدام‌ها راحتتر هستید؟ مثلا برای ادیت عکس‌های اینستاگرامی می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مثل VSCO یا Snapseed استفاده کنید و ببینید با کدام نتیجه بهتری می‌گیرید.

در زمینه تولید ویدیو چگونه اینفلوئنسر شویم؟ چطور می‌شود به یک ویدیو بلاگر تبدیل شد و چه مهارت‌هایی لازم است؟ برای شروع می‌توانید به سراغ یوتیوب بروید و دو نوع محتوا را جستجو کنید. یکی محتوای آموزشی درباره ویدیو ساختن و یکی تماشای ویدیوهایی که دیگران درباره موضوعات شبیه به موضوع مورد نظر شما ساخته‌اند. البته تلاش کنید به روش متفاوتی برسید و کار تکراری انجام ندهید. مهارت پیدا کردن در این زمینه‌ها نیاز به صرف زمان بسیار دارد. اگر می‌توانید از کلاس‌های حضوری و باکیفیت عکاسی و تولید محتوا هم غافل نشوید. صبر زیادی داشته باشید و در کوتاه مدت انتظار نتیجه عالی نداشته باشید. اما خوب است بدانید بسیاری از افرادی که در شبکه‌های اجتماعی موفق شده‌اند، بدون سابقه تولید محتوا این کار را کرده‌اند و موفق شده‌اند.

در زمینه نوشتن هم بهترین تمرین، زیاد خواندن و زیاد نوشتن است. اگر از سن پایین سابقه نوشتن (حتی خاطره‌نویسی روزانه) را دارید کارتان راحتتر است و احتمالا با مشکل کمتری مواجه می‌شوید. زبان مناسب شبکه‌های اجتماعی زبانی نرم و صمیمی و ساده است. بهتر است زبان خیلی رسمی و کتابی را کنار بگذارید تا راحتتر ارتباط برقرار کنید. اما خوب است نکات نگارشی را مرور کنید و درست نویسی را تمرین کنید تا کارتان را به بهترین شکل انجام بدهید و غلط ننویسید. زمانی که می‌خواهیم بدانیم چگونه اینفلوئنسر شویم بهتر است همه چیز را به بهترین شکل یاد بگیریم و کمتر دچار اشتباه شویم.

حوزه تخصصی من چیست؟

حوزه تخصصی من چیست؟

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنیم تا بدانیم چگونه اینفلوئنسر شویم این است که هدف مشخصی را برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مشخص کنیم. این هدف باید در یک حوزه مشخص باشد. این انتخاب به این خاطر است که از پراکندگی محتوای صفحه شما جلوگیری کند و مخاطبان شما بدانند که در صفحه‌تان دقیقا چه چیزی قرار است ببینند و به این ترتیب انگیزه بیشتری برای دنبال کردن شما داشته باشند. مثلا: می‌خواهم به حفاظت از محیط زیست کمک کنم یا می‌خواهم درباره زندگی دانشجویی خودم روایت کنم. انتخاب حوزه تخصصی آن قدر سخت نیست چرا که احتمالا هر کدام از ما در زندگی‌مان یک تخصص را دنبال کرده‌ایم یا به تازگی شروع به پیشرفت در آن کرده‌ایم. البته اگر هنوز وارد یک حرفه خاص نشده‌اید دیر نیست. می‌توانید برای خودتان انگیزه‌های تازه‌ای ایجاد کنید و یه شاخه حرفه‌ای را در پیش بگیرید. گاهی هم حواشی سبک زندگی فرد به تنهایی برای روایت کردن در شبکه‌های اجتماعی کافی است و جذابیت بالایی دارد. مثلا اگر شما سلیقه خاصی در دکوراسیون خانه دارید یا در آشپزی و نوآوری در غذا صاحب سبک هستید یا برای درس خواندن به شکل خاصی برنامه‌ریزی می‌کنید، این می‌تواند همان حوزه تخصصی شما باشد. بنابراین منظور از تخصص هر چیز کوچک یا بزرگی است که شما در آن مهارت دارید.

بخوانید: اینفلوئنسر خارجی – معرفی اینفلوئنسرهای معروف دنیا

چطور متفاوت باشم؟

حالا که متوجه شدیم چه هدفی را قرار است دنبال کنیم، باید ببینیم دیگرانی که هدف مشابهی دارند قبل از ما چه کرده‌اند و ما چطور می‌توانیم متفاوت از آنها عمل کنیم. این روزها با زیاد شدن اینفلوئنسرها، حالا سبک‌های تکراری در صفحات مختلف به وفور دیده می‌شود و نیازی نیست که باز هم همان سبک‌ها تکرار شوند. اما جا برای خلاقیت همیشه باز است و ما می‌توانیم فکر تازه‌ای داشته باشیم و با کاری متفاوت صفحه خودمان را در میان آنها برجسته کنیم.

کدام شبکه اجتماعی برای من مناسب است؟

وقتی که متوجه شدیم چه کاری قرار است انجام بدهیم، باید به این فکر کنیم که این کار مناسب کدام شبکه اجتماعی است؟ برای این منظور لازم است ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی مختلف را مطالعه کنیم و جستجو کنیم تا بدانیم در هر کدام از آنها چه نوع محتوایی محبوب می‌شود؟ این مرحله را می‌توانیم قبل از مشخص کردن حوزه تخصصی هم طی کنیم. یعنی اول ببینیم کدام شبکه اجتماعی محبوبتر و درآمدزاتر است و بعد متناسب با آن برای داشتن یک صفحه پرطرفدار برنامه‌ریزی کنیم و یک حوزه که کمبودش احساس می‌شود را انتخاب کنیم. پس جا دادن این مرحله در بین بقیه مراحل کار، به عهده شماست.

چگونه برای محتوا برنامه‌ریزی کنم و تقویم محتوا بسازم؟

زمانی که به این نتیجه رسیدیم در کدام شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنیم و نوع فعالیت‌مان چیست، لازم است برنامه‌ریزی برای تولید و انتشار محتوا را شروع کنیم. یعنی یک تقویم محتوایی بسازیم و در آن مشخص کنیم که در هفته یا در ماه چند بار پست می‌کنیم؟ چند محتوای تصویری و چند محتوای ویدیویی داریم؟ روی چه موضوعاتی تمرکز می‌کنیم؟ مثلا اگر قرار است هم درباره حواشی کار خودمان بگوییم و هم آموزش بدهیم، در هفته چند بار برای هر مورد پست تولید می‌کنیم؟ وقتی این موارد مشخص شد، وارد جزئیات می‌شویم تا بدانید برای هر پست چه کپشنی قرار است بنویسیم و دقیقا در چه ساعتی قرار است آن را منتشر کنیم تا بهترین بازخورد را بگیریم. در شروع کار ممکن است مطمئن نباشید که چه ساعتی برای پست کردن بهتر است. می‌توانید عوامل منظقی را در نظر بگیرید. مثلا اگر مخاطبان شما شاغل هستند احتمالا در پایان ساعت کاری زمان آزاد برای چک کردن شبکه‌های اجتماعی دارند و ساعت 5 می‌تواند زمان مناسبی برای شما باشد. کم کم با رشد صفحه‌تان می‌توانید از اینسایت‌ها استفاده کنید و اطلاعات دقیق‌تری در دست داشته باشید.

چطور بیشتر دیده شوم؟

چطور بیشتر دیده شوم؟

فعالیت صفحه که شروع می‌شود روند کار کمی کند است. با بیشتر شدن محتوا و استفاده از قواعد هر شبکه اجتماعی کم کم رشد شما شروع می‌شود. مثلا اگر در اینستاگرام فعالیت می‌کنید باید با الگوریتم اینستاگرام آن کاملا آشنا شوید. بعد از آن تسلط بیشتری پیدا می‌کنید و پستهایتان بهتر دیده می‌شوند. علاوه بر این خوب است با افرادی که در حوزه علاقمندی و فعالیت شما کار می‌کنند آشنا شوید، یکدیگر را ببینید و در صفحه یکدیگر حضور فعال داشته باشید. برای پست‌های هم کامنت بگذارید، پستهای همدیگر را استوری کنید و از این راه ارتباط خوبی بسازید. به این ترتیب دنبال کنندگان شما با دیگری آشنا می‌شوند و می‌توانید از این ارتباطها برای افزایش بازدیدکنندگان صفحه‌تان استفاده کنید.

استفاده از هشتگ‌های مناسب هم به شما کمک می‌کند هنگام سرچ کاربران، پست‌هایتان به آنها نمایش داده شود. همیشه از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید و صرف پربازدید بودن یک هشتگ، آن را برای پستتان انتخاب نکنید. علاوه بر این می‌توانید به ترندهای روز توجه کنید و درباره آنها بنویسید. زمانی که به موضوعات روز توجه می‌کنید، می‌توانید از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید و در زمان‌های خاصی بیشتر دیده شوید و مخاطبان تازه پیدا کنید. با این حال در پرداختن به ترندها اغراق نکنید و از موضوعات مرتبط با صفحه خودتان خارج نشوید. 

چطور خودم را ارتقا بدهم؟

یکی از مهم‌ترین کارهایی که همزمان با شروع صفحه‌تان باید انجام بدهید تحلیل پست‌ها و نتایج آن است. اینکه حواستان به محبوب‌ترین پست‌هایتان باشد و به موضوعات مورد توجه مخاطبانتان بیشتر بپردازید. به سوالات مخاطبانتان دقت کنید و سعی کنید پاسخ آنها را در پست‌های بعدی‌تان داشته باشید. علاوه بر این در اینستاگرام به بهترین ساعت‌های انتشار پستتان در اینسایت‌ها توجه کنید و از آن استفاده کنید. برای این کار باید اول صفحه‌تان را بیزنس کنید. می‌توانید از این لینک کمک بگیرید.

همزمان با شروع فعالیتتان مطالعه‌تان را در حوزه‌هایی که در صفحه‌تان به آنها می‌پردازید بیشتر کنید و دائم درباره تغییرات الگوریتم شبکه‌های اجتماعی و علایق مخاطبان بخوانید و در گوگول جستجو کنید. این کار به شما کمک می‌کند به روز بمانید و اطلاعاتتان را تازه کنید.

چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم

در ایران اینستاگرام محبوبترین شبکه اجتماعی است و اغلب اینفلوئنسرهای ایرانی در این شبکه اجتماعی فعال هستند. اگر اینستاگرام را شبکه مناسبی برای فعالیت مورد نظر خودتان می‌بینید، باید بدانید از این شبکه اجتماعی می‌توانید بازخورد بسیار خوبی بگیرید و درآمد کسب کنید. اما چگونه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم؟ علاوه بر همه نکاتی که گفته شد، از مطالعه درباره پست‌های محبوب اینستاگرمی، الگوریتم اینستاگرام، محتواهای پربازدید اینستاگرام و بررسی صفحات سایر اینفلوئنسرهای اینستاگرام غافل نشوید. سعی کنید متوجه شوید که جای چه محتوایی در اینستاگرام خالی است و شما آن را پوشش بدهید. با سایر فعالان اینستاگرام ارتباط بگیرید و سعی کنید مخاطبان آنها را هم جذب کنید.

برای اینکه اینفلوئنسر اینستاگرام شویم باید توانایی بالایی برای تولید محتوای تصویری داشته باشیم. چرا که در اینستاگرام تصویر اولین چیزی است که توجه مخاطب را جلب می‌کند. اگر وارد صفحه اکسپلور شوید می‌توانید ببینید که تصویرها تعیین می‌کنند شما کدام پست را باز کنید و متنی به جز متن‌های نوشته شده روی تصویر مشاهده نمی‌کنید. تصاویر روشن و رنگی، تصاویری که حاوی چهره یا بخشی از بدن شخص هستند و همین طور تصاویری که کیفیت بالایی دارند بیشتر شانس دیده شدن در اینستاگرام را دارند. شما می‌توانید از این داده‌ها استفاده کنید و تصاویری خلق کنید که در اکسپلور اینستاگرام توجه بیشتری را جلب می‌کنند.

چطور از اینفلوئنسری کسب درآمد کنیم

چطور از اینفلوئنسری کسب درآمد کنیم

حالا که می‌دانیم چه مسیری را باید پیش برویم، کم کم می‌توانیم به کسب درآمد از اینستاگرام هم امیدوار باشیم. برای اینکه بهتر متوجه بشویم که چطور از اینفلوئنسری کسب درآمد کنیم، لازم است نمونه‌های مختلفی که در این باره می‌شناسیم را با دقت بیشتری دنبال کنیم و متوجه شویم چه چیزی صفحه آنها را برای تبلیغات جذاب می‌کند؟ اغلب این افراد توان خوبی برای تولید محتوای تصویری دارند و صاحبان کسب و کارها می‌دانند که آنها می‌توانند درباره محصول یا خدمات آنها پست جذابی بسازند. اغلب این افراد ارتباطهای خوبی ساخته‌اند و اعتماد مخاطبانشان را با صداقت و انتشار اطلاعات درست جلب کرده‌اند. بنابراین می‌توانند پیشنهادهای خودشان را مطرح کنند و به اعتماد فالوورهایشان آسیب نزنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید : درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام چقدر است؟

برای شروع کسب درآمد از اینفلوئنسری هم می‌توانید منتظر برندها بمانید تا به سراغ شما بیایند و هم می‌توانید خودتان دست به کار شوید و در پروژه‌هایی که احساس می‌کنید می‌توانید موثر باشید پیشنهاد همکاری بدهید. سایت تبلیغ‌چه یک ساز و کار آسان برای اینفلوئنسر مارکتینگ را برای شما فراهم کرده است. وارد تبلیغ‌چه شوید و ثبت نام کنید تا کمپین‌های فعال برندها برای شما نمایش داده شود. هر کدام از کمپین‌ها که مناسب دیده شدن در صفحه شماست انتخاب کنید و شرایط آن را بخوانید. اگر به آن علاقمند شدید و توان تولید محتوا برای آن را دارید، درخواستتان را به سادگی ثبت کنید و با تایید برند، وارد کمپین شوید.( کمپین اینستاگرام چیست؟ )

همه مواردی که گفته شد باید با خلاقیت شما همراه شود. هیچ کس جز خود ما نمی‌تواند بهترین راه و بهترین ایده‌ها را در اختیار ما بگذارد تا بدانیم چگونه اینفلوئنسر شویم؟ چرا که ما توانایی‌های خودمان را می‌شناسیم و می‌دانیم که چه ایده‌ای را به بهترین شکل می‌توانیم اجرا کنیم.

بخوانید: چگونه با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنیم؟

سوالات متدوال

چگونه در اینستاگرام اینفلوئنسر شویم؟

با تولید محتوای مناسب، انتخاب زمینه فعالیت و برنامه ریزی درست برای انتشار پست و استوری ها می‌توانید اولین قدم ها را برای اینفلوئنسر شدن برداریدو یادتان نرود در این راه صبور باشید.

چگونه از طریق اینفلوئنسر شدن کسب درآمد کنیم؟

برای کسب درآمد از پیج اینستاگرام خود گاهی باید منتظر برندها باشید تا شما را مناسب با زمینه فعالیت خود پیدا کنند و ارتباط بگیرند. گاهی هم نیازی نیست و می توانید از پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ تبلیغ‌چه همکاری با برندهای خوب را تجربه کنید.

اینفلوئنسر اینستاگرام کیست؟

افرادی که در اینستاگرام به صورت حرفه ای در زمینه خاصی فعالیت می کنند و تعداد فالوورهایشان زیاد است و با فالوورهایشان تعامل دارند و بر روی تصمیم و رفتار آنها تاثیر می گذارند.

چقدر زمان میبرد تا تبدیل به اینفلوئنسر شویم؟

برای این کار صبر داشته باشید. همه چیز به پشتکار خودتان بستگی دارد و اینکه چقدر تاثیرگذار و محبوب ظاهر شده اید. تقریبا این کار و تبدیل شدن به یک میکرو اینفلوئنسر حداقل 6 ماه زمان می برد.

اینفلوئنسر شبکه های اجتماعی مختلف چه تفاوت هایی دارند؟

گاها زمینه فعالیت اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی مختلف یکسان است ولی تفاوت در نحوه ارائه، زبان، لحن و فرم ارائه است. اینفلوئنسر توییتر، زبان، بار محتوایی و شخصیت متفاوتی از خود نشان می دهد.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا