آموزش های اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام چیست؟ چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم

هیچ کس بدش نمی‌آید یک تیک آبی کنار عکس پروفایلش در اینستاگرام داشته باشد. علامتی که احتمالا آن ‌را بارها در کنار اسامی افراد معروف، اینفلوئنسرها، ستارگان ورزشی و… دیده‌اید. این تیک آبی که کمی جادویی و دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد، در ذهن مخاطبان یادآور معانی خاصی است. بیشتر ما با دیدن این علامت احساسات مختلفی مثل اعتماد، اعتبار و قدرت را نسبت به صاحبان این نماد تجربه می‌کنیم. حتما شما هم به این فکر افتاده اید که چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم ؟

در کنار این موضوع جالب است بدانید لازم نیست الزما یک شخصیت بسیار معروف در اینترنت یا بازیگر سینما باشید تا این علامت را در پروفایلتان داشته باشید. شاید شما هم در بعضی از موارد دیده باشید افرادی که تعداد دنبال کنندگان آن‌ها چندان زیاد نیست هم موفق به دریافت این علامت شده‌اند.

اگر کنجکاو هستید تا بدانید شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام به چه صورت است، تبلیغ چه بهترین وبسایت تبلیغات در اینستاگرام همراه باشید تا در این مقاله به بررسی این موضوع بپردازیم که به شما بگوییم برای اکانت خود چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم.

تیک آبی در اینستاگرام نشان دهنده چیست؟

تیک آبی در اینستاگرام نشان دهنده چیست؟

علامت آبی شبیه به مهر که در وسط آن تیک سفیدی قرار دارد، نشان‌دهنده آن است که اعتبار و واقعی بودن اکانت دارنده این نماد از طرف اینستاگرام مورد تایید قرار گرفته است. معمولا اکانت‌هایی که صاحب تیک آبی اینستاگرام می‌شوند، افراد معروف در شبکه‌های اجتماعی، سلبریتی‌ها و برندهای بزرگ هستند. اما موارد استثنا هم کم نیستند که صرفا به دلیل مورد توجه بودنشان یا دیگر معیارهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، موفق به دریافت این علامت شده‌اند.

تفاوتی ندارد که شما حساب کاربری شخصی (personal account) یا حسابی برای کسب و کارتان (business account) داشته باشید. در هر صورت می‌توانید برای دریافت این علامت درخواست خود را به اینستاگرام ارسال کنید. این نماد به کسانی که در اینستاگرام به دنبال صفحه شما می‌گردند، کمک می‌کند تا سریع‌تر حساب کاربریتان را پیدا کنند. چرا که با وجود احتمالی تعداد بسیار زیادی صفحات طرفداری (fan page) یا غیر رسمی، پیدا کردن اکانت اصلی برای کاربران، بدون وجود این علامت کمی سخت است.

اما جدای از کاربردهای اصلی، واقعیت این است که این تیک آبی، بیشتر از هرچیزی یک نماد است. این علامت نشان می‌دهد شما مورد توجه هستید! حتما تا الان فهمیده اید که چرا به این فکر افتادیم که به شما بگوییم چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم. با ما همراه باشید تا در ادامه به صورت مفصل‌تر درباره مزیت‌های داشتن این نماد آبی رنگ بیشتر صحبت کنیم.

مزایای تیک آبی اینستاگرام

تا اینجا به صورت مختصر به مزایای داشتن تیک آبی اینستاگرام اشاره کردیم. اینکه علامت آبی کوچک در کنار اسم شما، بیشتر از هرچیزی یک نماد است. نمادی که مخاطبان شما با دیدنش احساسات مثبت و خاصی را درباره شما دریافت می‌کنند. اما داشتن تیک آبی چه مزیت‌های دیگری دارد؟ بخشی از مزیت‌های کسب این علامت مواردی است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

 • تیک آبی، از هرگونه سواستفاده‌‌ای جلوگیری می‌کند

ممکن است برای شما یا اطرافیانتان هم پیش آمده باشد که زمان بسیار زیادی را صرف ساختن برند شخصی یا یک کسب و کار در اینستاگرام کرده‌اید، پست‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای زیادی ساختید و در نهایت همه آن‌ها را یک نفر دیگر کپی کرده و مورد سو استفاده قرار داده است. در این زمان‌ها اگر شما صاحب یکی از همین علامت‌های شگفت‌انگیز باشید، اینستاگرام تمایل بیشتری برای حفظات از منافع شما دارد! و احتمال بیشتری برای پیگیری این موضوع از طرف این بستر وجود خواهد داشت. البته پشت جدیت اینستاگرام در پیگیری و محافظت بیشتر از این اکانت‌ها هم دلیل منطقی‌ای وجود دارد. اینکه شما هر چه قدر معروف‌تر باشید، محتوای شما بیشتر دیده می‌شود و احتمال سو استفاده و کپی کردنش هم بیشتر می‌شود.

 • این علامت در اینستاگرام خیلی خاص است!

اکانت‌های تایید شده در اینستاگرام به نسبت کم یابند. گرفتن تیک آبی در توییتر خیلی سخت نیست. در شبکه اجتماعی پینترس (Pinterest ) همه برندها و کسب و کارها می‌توانند تیک آبی بگیرند. اما در اینستاگرام اینگونه نیست. شخصیت‌های معروف بدون اینکه حتی یک پست داشته باشند، می‌توانند صاحب این نماد باشند. در صورتی که شما ممکن است هزاران دنبال‌کننده و پست داشته باشید، اما مورد تایید اینستاگرام قرار نگیرید. دست‌نیافتنی بودن این علامت، آن را خاص‌ترش می‌کند.

 • با تیک آبی اعتماد کردن آسان می‌شود

واضح است که وقتی تیک آبی را در صفحه یک شخص یا برند می‌بینید، احساس امنیت می‌کنید و در واقع به آن اعتماد دارید. حتی اگر این علامت را در صفحه شخصی ببینید که او را نمی‌شناسید، احتمالا سریع با خودتان فکر می‌کنید که این فرد، شخصیت مهمی است.

 • دسترسی به ابزار «بتا» با این نماد ممکن می‌شود

وقت‌هایی که اینستاگرام در حال تست کردن یک امکان یا ویژگی جدید است، بیشتر اوقات دسترسی آن‌را زودتر از بقیه به افراد صاحب این علامت می‌دهد. مثلا زمانی که امکان لینک گذاشتن در استوری‌ها فراهم شد، در ابتدا تنها کسانی که تیک آبی داشتند می‌توانستند از این ویژگی استفاده کنند. در حال حاضر هم، درحالی که اکانت‌های معمولی باید حداقل ده هزار دنبال کننده داشته باشند تا بتوانند از این امکان استفاده کنند، صاحبان تیک آبی، حتی اگر کمتر از این مقدار فالوئر داشته باشند هم دسترسی به این ابزار را دارند.

مراحل درخواست تیک آبی اینستاگرام

مراحل درخواست تیک آبی اینستاگرام

اولین قدم برای رسیدن به جواب اینکه چطورباید تیک آبی اینستاگرام بگیریم ارسال درخواست به اینستاگرام است که برای ارسال درخواست باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. به بخش تنظیمات (Setting) بروید و روی سومین آیکون از پایین با نام account کلیک کنید.
 2. در این بخش باید گزینه یکی مانده به آخری، عبارت request verification را انتخاب کنید.
 3. در ادامه یک فرم باز می‌شود که شامل موارد زیر است:
 4. نام حساب کاربری یا username: نام حسابی که می‌خواهید تیک آبی داشته باشد را وارد کنید
 5. نام و نام خانوادگی (Your Full name): در اینجا نام کامل خود که روی مدارکتان وجود دارد را وارد کنید. اگر قرار است برای یک حساب بیزینس این کار را انجام دهید، نام کامل شرکت را بنویسید.
 6. بخش known as دوباره همان اسم و فامیل شما یا نام شرکت است
 7. دسته بندی اکانت(account category): حتما نزدیک‌ترین گزینه را با توجه به موضوع صفحه اینستاگرامتان انتخاب کنید
 8. کارت شناسایی معتبر(Valid photo identification): در این بخش لازم است یک مدرک شناسایی معتبر را به اینستاگرام ارائه کنید. از پاسپورت یا گواهی‌نامه بین‌المللی برای این بخش استفاده کنید.

بعد پر کردن همه این موارد، گزینه ارسال را انتخاب کنید و منتظر جواب اینستاگرام بمانید. واقعیت این است که هیچ زمان مشخصی برای پاسخگویی درخواست شما از طرف ایسنتاگرام وجود ندارد. ممکن است این فرآیند روزها، هفته‌ها یا حتی ماه‌ها زمان ببرد. تنها کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که صبر کنید تا این موضوع از طرف آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

شرایط لازم برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

خوشبختانه اینستاگرام ویژگی‌های حداقلی که برای دریافت تیک آبی نیاز است را اعلام کرده. در ادامه چهار ویژگی مهم اعلام شده را بررسی می‌کنیم تا شما هم بدانید چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم و شرایط لازم چیست :

 • معتبر بودن حساب کاربری

اینستاگرام باید مطمئن باشد حساب کاربری شما متعلق به یک شخص یا کسب و کار واقعی است.

 • کامل بودن اطلاعات

مطمئن شوید اکانت شم عمومی یا همان public  باشد. همچنین باید تمامی بخش‌های اطلاعات پروفایلتان را پر کرده باشد. بدون استثنا، تمامی بخش‌ها!

 • داشتن محتوای اختصاصی

حتما باید در صفحه خود محتوای منحصر به فرد داشته باشید. مثلا اگر صفحه‌ای درباره یک موضوع خاص درست کرده‌اید و تنها محتوای دیگران را باز نشر می‌کنید، درخواست دریافت تیک آبی برای شما به احتمال زیاد رد می‌شود. این موضوع درباره صفحات طرفداری یا به اصطلاح fan page  باشگاه‌ها و هنرمندان نیز صدق می‌کند.

 • مورد توجه بودن

واضح است که هرچه فالوئرهای بیشتری داشته باشید، هرچه قدر بیشتر خودتان یا برندتان شناخته شده باشید، احتمال اینکه از طرف اینستاگرام هم مورد تایید قرار بگیرید بیشتر خواهد بود.

 • اکانت‌هایی که تیک آبی دارند را بررسی کنید

اگر قصد گرفتن تیک آبی را دارید، بهتر است کمی تحقیق کنید. مثلا توجه کنید افراد یا برندهایی که در حوزه فعالیت شما هستند چه کارهایی انجام دادند. از خودتان چند سوال بپرسید:

 1. هر چند وقت یکبار پست جدید منتشر می‌کنند؟
 2. چه نوع محتوایی منتشر می‌کنند؟
 3. چه محتوایی در صفحه آن‌ها پرطرفدار شده؟
 4. چند وقت از زمان شروع فعالیتشان می‌گذرد؟
 5. آیا وبلاگ یا سایتی دارند؟

با پرسیدن این سوالات احتمالا شما هم ایده‌هایی می‌گیرید که کمک می‌کند زودتر به این نماد دست پیدا کنید.

چیزهایی که باید قبل از ثبت درخواست برای گرفتن تیک آبی بدانید

قبل از ثبت درخواست خود، چند نکته دیگر هم وجود دارد که بد نیست آن‌ها را مرور کنیم:

هیچ تعداد حداقلی برای فالوئرهایتان وجود ندارد

همانطور که اشاره شد، هیچ محدودیتی برای تعداد فالوئرها وجود ندارد. به طور مثال زمانی که رئیس جمهور آلمان برای گرفتن تیک آبی درخواست خود را ثبت کرد، کمتر از هزار فالوئر داشت!

اینستاگرام هیچ دلیلی را به شما ارائه نمی‌کند

اگر درخواست شما توسط اینستاگرام مورد تایید قرار نگیرد، هیچ توضیحی به شما ارائه نخواهد شد. اما رد شدن درخواست شما، به این معنی نیست که نمی‌توانید مجددا درخواست بررسی ثبت کنید. می‌توانید اطلاعات پروفایلتان را بار دیگر، با دقت بیشتری تکمیل کنید و دوباره برای گرفتن تیک آبی اقدام کنید.

اینستاگرام درباره شما تحقیق می‌کند

درخواست شما برای دریافت تیک آبی توسط ربات بررسی نمی‌شود. بلکه ایسنتاگرام کارمندانی دارد که درباره شما تحقیقاتی انجام می‌دهند. سعی کنید اطلاعات و هویتتان در همه شبکه‌های اجتماعی و همچنین سایت یا وبلاگتان مشابه باشد.

مدت زمان بررسی مشخص نیست

بعد از ثبت درخواست، هیچ راهی جز صبر کردن وجود ندارد. ممکن است بررسی درخواست شما، روزها، هفته‌ها یا حتی ماه‌ها زمان نیاز داشته باشد. با تایید شدن اکانت شما توسط اینستاگرام، چنین پیامی دریافت خواهید کرد.

کپی تیک آبی اینستاگرام

کپی تیک آبی اینستاگرام

اگر شما فرد معروفی در اینستاگرام نیستید و دوست دارید یک کپی تیک آبی اینستاگرام در پروفایل تان داشته باشید و یا با جعل تیک آبی اینستاگرام یا تیک آبی تقلبی اینستاگرام کمیتفریح کنید و یا یک دموی تایید شده برای خودتان داشته باشید ما دو روش آسان به شما معرفی می کنیم ولی یادتان باشد این کار کمکی به اعتبار شما نمی کند وامکان دارد توسط هر شخص بیننده ای تشخیص داده شود:

 • ساخت تیک آبی اینستاگرام

ساده ترین راه استفاده بوسیله برنامه های گرافیکی گوشی یا لپتاپ است مثلا با فتوشاپ یا پیکس آرت برای گوشی می توانید علامت تیک آبی اینستاگرام را به تصویر پروفایل خود اضافه کنید. برای این کار کافی است فایل PNG تیک آبی اینستاگرام را که در اینجا برای دانلود می گذاریم دانلود کنید سپس وارد برنامه های گرافیکی شوید و این فایل را روی تصویر پروفایل خود قرار دهید و خروجی بگیرید و آن خروجی را در پروفایل صفحه اینستاگرام خود اپلود کنید.

 • اپلیکیشن تیک آبی اینستاگرام

اگر بدنبال برنامه کپی تیک آبی اینستاگرام هستید با نصب اپلیکیشن Verify Account Icon Simulator که تیک آبی اینستاگرام را برای شما شبیه سازی می کند میتوانید فقط یه پیش نمایش از پروفایل تایید شده خود داشته باشید.

سوالات متدوال

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

این علامت آبی نشان دهنده این است که هویت اکانت دارای این علامت توسط اینستاگرام مورد تایید قرار گرفته است. این نماد را معمولا افراد معروف در این بستر، سلبریتی‌ها، ستاره‌های ورزشی و … دارند.

چگونه درخواست تیک آبی در اینستاگرام دهیم؟

ابتدا از بخش setting  وارد قسمت account شوید. در این قسمت گزینه‌ای با عنوان request verification  می‌بینید که با انتخاب آن و انجام مراحل مورد نظر اینستاگرام، درخواست شما برای گرفتن تیک آبی ثبت می‌شود.

آیا تیک آبی اینستاگرام را باید بخریم؟

خیر، تیک آبی اینستاگرام قابل خریداری نیست. این علامت تنها به افرادی که از نظر اینستاگرام واجد شرایطی خاص باشند، تعلق می‌گیرد.

اگر تعداد زیادی فالوئر داشته باشم، می‌توانم تیک آبی بگیرم؟

خیر. ثبت درخواست برای گرفتن تیک آبی هیچ ارتباطی با تعداد فالوئر ندارد. مورد توجه بودن شما و خاص بودن صفحتان ملاک ارزیابی اینستاگرام است.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا