آموزش های اینستاگرام

انواع هشتگ در اینستاگرام – پربازدیدترین هشتگ های فارسی اینستاگرام

هشتگ‌ها در شبکه‌های اجتماعی بسیار پرکاربرد شده‌اند و هر روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. به طوری که حالا مبحث مهمی در بازاریابی به حساب می‌آیند و باید مهارت استفاده از آنها را یاد گرفت. هیچ کس در مورد اهمیت جستجو در گوگل تردید ندارد. اولین منبع همه ما که هر روز از اینترنت استفاده می‎‌کنیم موقع پرسیدن سوال، گوگل است. جایی که پاسخ اغلب سوالات در آن پیدا می‌شود. حالا اگر درباره اهمیت هشتگ‌ها شک داریم، باید بدانیم آنها عین نوار جستجوی گوگل در شبکه‌های اجتماعی هستند. یعنی ابزار اصلی جستجو در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و توییتر همین هشتگ‌ها هستند. وقتی به دنبال خرید یک محصول یا استفاده از خدماتی هستیم، می‌توانیم همان طور که در گوگل جستجو می‌کنیم، با هشتگ‌ها اینستاگرام را زیر و رو کنیم. از این جهت بسیار مهم است که اگر صاحب کسب و کار یا صفحه بیزنسی در اینستاگرام هستیم، حتما هشتگ‌ را در اینستاگرام را درست به کار ببریم تا جستجوگران برای رفع نیاز و خرید محصول یا خدمات به صفحه ما برسند! حالا که به اهمیت وجود هشتگ‌ها پی بردیم، باید بدانیم استفاده از آنها به سادگی نوشتن چند کلمه نیست! بلکه نیاز به مهارت دارد. هشتگ در اینستاگرام انواع مختلفی دارند و قبل از هر چیز باید آنها را بشناسیم تا بتوانیم در جای درست از آنها استفاده کنیم. پس در ادامه با این مطلب همراه شوید.

حتما بخوانید: آموزش کامل هشتگ گذاری

اگر بخواهیم هشتگ‌ها را دسته‌بندی کنیم، می‌توانیم به این دسته‌های کلی برسیم: هشتگ‌های عمومی بسیار پرطرفدار، هشتگ‌های عمومی کم‌طرفدارتر، هشتگ‌های ترکیبی یا اختصاصی، هشتگ‌های برندد شده یا شخصی‌سازی شده. توضیح هر کدام از آنها ساده است. فقط لازم است کاربرد آنها را جداگانه یاد بگیریم و به درستی به کار ببریم:

هشتگ‌های عمومی بسیار پرطرفدار آنهایی هستند که بسیاری از کاربران از آنها استفاده می‌کنند و رایج هستند. مثلا #عشق یا #لبخند از جمله هشتگ‌های بسیار پرکاربرد و پرطرفدار فارسی هستند که به ترتیب حدود 23 و 1 میلیون بار استفاده شده‌اند. بسیاری از کاربران تصور می‌کنند هر چقدر از این هشتگ‌ها بیشتر استفاده کنند بهتر است و پست‌هایشان محبوب‌تر می‌شود. در حالی که در ادامه توضیح می‌دهیم که لزوما این طور نیست و  باید ترکیبی از انواع هشتگ‌ها را به کار برد.

هشتگ‌های ترکیبی یا اختصاصی کمی خاص‌تر هستند. مثلا #صندلی_چوبی یا #سلامت_کودکان که تعداد استفاده از آنها به 50هزار هم نمی‌رسد و در روز کاربران اندکی از این هشتگ‌ها استفاده می‌کنند. بعضی از آنها ممکن است حتی زیر 10هزار بار استفاده شده باشند اما برای برند شما ارزشمند باشند. این هشتگ‌ها هم مثل هشتگ‌های عمومی کم‌طرفدارتر، آمار پایین‌تر دارند و به خصوص در زبان فارسی، به اندازه هشتگ‌های یک قسمتی زیاد استفاده نشده‌اند. در زبان انگلیسی هم چنین هشتگ‌هایی وجود دارند اما بعضی از آنها بسیار پرکاربردتر از هشتگ‌های ترکیبی در فارسی هستند. پس ایجاد تنها درباره هشتگ‌های فارسی صحبت می‌کنیم!

دسته بعدی هشتگ‌های اختصاصی یا برندد شده هستند که نام شما یا برندتان را در خود دارند یا برای اولین بار خودتان از آنها استفاده کرده‌اید و تبدیل به هشتگ شده‌اند تا بخشی از پست‌هایتان را از بقیه جدا کنید و بتوانید در یک صفحه هشتگ اختصاصی آنها را جمع کنید.

حتما بخوانید : اشتراک گذاری پست دیگران در اینستاگرام – ارسال دوباره پست

از کدام هشتگ‌ها استفاده کنیم؟

از کدام هشتگ‌ها استفاده کنیم؟

حالا از کدام هشتگ‌ها باید استفاده کرد؟ برای پاسخ به این سوال، لازم است با مکانیزم جستجوی هشتگ اینستاگرام آشنا شویم. زمانی که یک هشتگ را جستجو می‌کنیم به صفحه آن می‌رویم و دو تب می‌بینیم. تب دیفالت که اول از همه باز می‌شود Top یا قسمت مربوط به موفق‌ترین پست‌ها در آن هشتگ است، و تب دوم که اگر روی آن بزنیم می‌توانیم محتوایش را ببینیم تب recent یا پست‌های اخیر با این هشتگ است. زمانی که از یک هشتگ اینستاگرام پرطرفدار استفاده می‌کنیم رقابت ما با صفحه‌های بزرگتر و پرمشارکت‌تر دشوار است. مثلا وقتی از #عشق استفاده می‌کنیم همزمان با ما هزاران نفر دیگر هم این هشتگ را استفاده کرده‌اند و ممکن است پست آنها بالاتر از پست ما در قسمت Top دیده شود و پست ما در این تب کاملا گم شود. با این حال از آنجایی که احتمال دارد در تب recent پست ما در دقایق اول انتشار دیده شود، استفاده از این هشتگ‌های پرطرفدار به طور کلی منتفی نمی‌شود.

اما برای اینکه در قسمت Top توان رقابت با پست‌های دیگران را داشته باشیم می‌توانیم به سراغ هشتگ‌های کم‌طرفدارتر و هشتگ‌های ترکیبی برویم. مثلا وقتی از هشتگ #زندگی_سالم استفاده می‌کنیم، تعداد کمتری از کاربران همزمان با ما این هشتگ را به کار برده‌اند. بنابراین شانس بیشتری داریم که اگر پست‌مان موفق بود، در تب Top دیده شود. از طرف دیگر در تب recent هم که به جدیدترین پست‌ها اختصاص دارد، پست ما با سرعت کمتری پایین می‌رود و از دید کاربرانی که جستجو می‌کنند مخفی می‌شود.

پس استفاده از هر دو نوع هشتگ‌های کم‌طرفدار و پرطرفدار لازم است و هر کدام می‌تواند به شکلی به دیده شدن پست‌های ما کمک کند. اما تا زمانی که صفحه کوچک است و مشارکت کمی دارد، هشتگ‌های کم‌طرفدار می‌توانند بسیار موثر باشند. یکی به دلیل امکان رقابت بالا، و دیگری به دلیل امکان دیده شدن در بخش پست‌های تازه منتشر شده.

دانستن این نکته هم لازم است که اینستاگرام همه صفحه‌ها را به شکل برابر با هم مقایسه نمی‌کند. در این صورت هرگز پستی را با 300 لایک در قسمت Top یا در بخش اکسپلور نمی‌دیدیم! اما وجود چنین پست‌هایی در این بخش‌ها نشان می‌دهد که قرار نیست همیشه با صفحه‌های بزرگ و میلیونی برای دیده شدن رقابت کنیم، بلکه عملکرد خوب یک پست ما در میان پست‌های صفحه خودمان می‌تواند آن را به صفحه اکسپلور و Top در هشتگ برساند. بسیاری از کارشناسان از این موضوع غافل می‌شوند که در قسمت Top پست‌هایی دیده می‌شود که اینگیجمنت بسیار پایینی دارند اما در صفحه خودشان عملکرد بهتری نسبت به بقیه پست‌ها داشته‌اند. این یعنی فرصت دیده شدن در این بخش برای صفحه‌های کوچک هم وجوددارد. بنابراین از استفاده از هشتگ‌های پرطرفدار هم غافل نشوید!

و اما هشتگ‌های اختصاصی و برندد شده! اصولا هدف از استفاده از این هشتگ‌ها دیده شدن در جستجو نیست! بلکه دسته‌بندی مطالب است. مثلا زمانی که شما یک بیزنس در حیطه زیورآلات دارید می‌توانید از ترکیب اسم برند و نوع محصول استفاده کنید تا مخاطبانتان به راحتی دنبال محصول مورد نظر بگردند. مثلا #تیتی_گردنبند به شما کمک می‌کند تمام گردنبندهای برند تیتی را یکجا ببینید. این ترکیب‌ها کاملا بسته به خلاقیت شما ایجاد می‌شوند و هیچ قاعده خاصی ندارند. حتما لازم نیست اسم برند در آن وجود داشته باشد و نوع محصول مشخص شده باشد. بلکه کاملا بستگی به نوع دسته‌بندی شما و سلیقه خودتان و مخاطبانتان دارد. بسیاری از برندها از این نوع هشتگ به طور کامل غافل‌اند و از این امکان استفاده نمی‌کنند. در حالی که می‌تواند به مشتریان شما کمک کند بسیار ساده‌تر به محصول مورد نظرشان برسند و از شما خرید کنند. ساده کردن خرید در اینستاگرام یک قدم مهم به سمت افزایش فروش محصول است.

نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام

نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام

حالا که متوجه شدیم هشتگ‌ها انواع مختلفی دارند و از همه آنها باید استفاده کرد، چه طور می‌توانیم هشتگ‌های مناسب برند یا صفحه خودمان را پیدا کنیم؟ یکی از موضوعات بسیار مهم در رشد صفحه‌های اینستاگرامی استفاده از هشتگ‌های مرتبط است. در واقع استفاده از هشتگ ترند اما نامرتبط نه تنها کمکی به شما نمی‌کند، بلکه می‌تواند به شما آسیب هم بزند. به همین دلیل استفاده شانسی و رندوم از هشتگ‌ها را باید کاملا از روند کار حذف کنید و فکر شده هشتگ انتخاب کنید.

استفاده از هشتگ ترند به هوای رسیدن به مخاطبان بیشتر یک اشتباه رایج است.افزایش فالوور با استفاده از هشتگ های درست و مناسب اتفاق می افتد. بسیاری تصور می‌کنند اگر از هشتگ‌های محبوب روز که ترند شده‌اند استفاده کنند بهتر دیده می‌شوند. اما این طرز فکر یک ایراد بزرگ دارد؛ تمام واکنش‌های مخاطبان نسبت به محتوای شما به اینستاگرام پیغام می‎فرستد. اگر کاربران یک هشتگ ترند را جستجو کنند، به پست بی‌ربط شما برسند و آن را باز نکنند، یا باز کنند و واکنشی نشان ندهند، این پیغام را به اینستاگرام می‌فرستند که جای پست شما در این هشتگ نیست و جستجوگران این هشتگ به دنبال چنین محتوایی نیستند. بنابراین الگوریتم اینستاگرام متوجه می‌شود که پست شما باید به تعداد کمتری نشان داده شود و به Topهای هشتگ راه پیدا نکند. این موضوع می‌تواند مشارکت پست را تحت تاثیر قرار بدهد و به صفحه شما آسیب بزند. بنابراین از هشتگ نامرتبط و رندوم استفاده نکنید مگر اینکه پستتان را به طرزی خلاقانه و جذاب به آن ترند ارتباط داده باشید!

برای جستجوی هشتگ‌های مرتبط از یک طرف باید به موضوع اصلی کسب و کارتان نگاه کنید و از طرف دیگر به موضوع هر پست به طور جداگانه دقت کنید. در هر کسب و کاری ابعاد مختلفی اهمیت دارد. مثلا برای یک کارگاه نجاری چوب، انواع چوب و اسم‌هایشان، ابزار کار، نوع محصولات از جمله میز و صندلی و سایر اشیایی که تولید می‌شود می‌توانند هشتگ‌های اصلی کسب و کار را بسازند. بعد متناسب با هر پست هشتگ‌های خاص‌تری پیدا می‌شود. مثلا پستی در رابطه با یک میز سفید چوبی کوتاه می‌تواند هشتگ‌های اختصاصی مختلفی مثل #میز_نشیمن #میز_کوتاه #میز_سفید و… را داشته باشد و توجه مخاطبانی را که جستجوی خاص‌تری دارند جلب کند. بنابراین برای هر پست هشتگ‌های مخصوص همان پست را پیدا کنید و یک سری هشتگ را در همه پست‌ها کپی نکنید.

یکی از مشکلات کپی کردن یک سری هشتگ مشخص زیر همه پست‌های صفحه این است که اینستاگرام پست‌ها را اسپم تشخیص می‌دهد و ممکن است متوجه شوید که پست‌هایتان داخل هشتگ‌ها نمایش داده نمی‌شود. بنابراین اسپم نکنید و برای هر پست تعدادی هشتگ کاملا مرتبط و مخصوص همان پست استفاده کنید.

اضافه شدن امکان دنبال کردن هشتگ‌ها یکی از اتفاقاتی بود که اهمیت هشتگ‌ها را باز هم بیشتر کرد. پس در استفاده از هشتگ‌ها، به هشتگ‌هایی که ممکن است مخاطبانتان علاقمند باشند دنبال کنند هم فکر کنید و از آنها در بعضی از پست‌های مرتبطتان استفاده کنید.

چگونه هشتگ بسازیم؟

چگونه هشتگ بسازیم؟

مقدمه ساختن هشتگ در ابتدا شناخت ماهیت آن است. همانطور که در ابتدای این مطلب انواع هشتگ ها را بررسی کردیم و کاربرد آنها را با هم مرور کردیم به این نکته توجه داشته باشید که “چرا هشتگ می سازید؟” و بعد سراغ “چگونه هشتگ بسازیم؟” بروید. برای ایجاد، نوشتن و جاسازی هشتگ در پست های اینستاگرامتان مطابق دستور زیر عمل کنید:

1- وارد اکانت اینستاگرام تان شوید و مراحل ساختن پست جدید یا ویرایش پست قبلی را طی کنید

2- در قسمت کپشن و Write a Caption شروع کنید به نوشتن هشتگ و با نوشتن نماد # شروع کنید و بدون هیچ فاصله ای به سراغ کلمه اصلی بروید.

3- در این بین هشتگ های پیشنهادی اینستاگرام را که شامل این حرف یا کلمه می شود و با استقبال خوبی روبرو شده می بینید که اگر هشتگ مورد نظر شما در این بین است آن را انتخاب کنید

4- اگر میخواهید از چند هشتگ استفاده کنید بعد از نوشتن هر هشتگ یک Space یا فاصله بگذارید و اگر کلمات یک هشتگ را میخواهید جداگانه نمایش دهید یک اندرلاین _ بین کلمات بزنید.

5- اگر هشتگ را بطور صحیحی زده باشید آبی رنگ می شود و با ضربه زدن بر روی آن می توانید نتایج مشابه آن هشتگ را در پست های سایر کاربران ببینید.

ساخت هشتگ اختصاصی در اینستاگرام

ساختن هشتگ اختصاصی برای برند یا کسب و کار و خودتان نیاز به خلاقیت، صرف وقت و انرژی دارد. مخصوصا همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم اگر از آن هشتگ برای دسته بندی پست ها نخواهید استفاده نکنید و بخواهید هشتگ برندد شده بسازید کار زیادی پیشرو دارید. با هم این مراحل را مرور می کنیم:

 • به قاعده پایبند باشید

از نماد # استفاده کنید و بدون فاصله کلمه را شروع کنید. با اینکه اعداد و ارقام هم مجاز است اکا اگر آن عدد و رقم معنای خاصی اضافه نمی کند از آنها استفاده نکنید. از علایم نگارشی مثل ستاره و علامت دلار و … نمی توانید استفاده کنید ولی می توانید از ایموجی ها استفاده کنید البته باز این مورد هم توصیه نمی کنیم.

 • مختصرو یونیک باشید

هشتگی انتخاب کنید که کوتاه باشد و با یک نگاه قابل جداسازی و خوانش باشد. هشتگ های طولانی قدرت برداشت مخاطب را کم میکنم و حس اسپم بودن ایجاد می کند. هشتگی بسازید که تعداد کمی پست روی آن منتشر شده و یا صفر است. این یعنی شما به خال زده اید!

 • خلاقیت داشته باشید

ایده های اولیه را رد کنید. در پیدا کردن و ساختن هشتگ کمال گرا باشید و زود خسته نشوید. حتی اگر میتوانید طوفان فکری برای آن برگزار کنید و سپس چند روز حین کارهای روزانه به آن فکر کنید.

 • با احساسات بازی کنید

یک هشتگ دوست داشتنی بسازید و دست روی احساسات مخاطب بگذارید و سعی کنید حسی مشترک مثل نوستالژی در او ایجاد کنید این کار به محبوبیت هشتگ شما کمک خواهد کرد.

 • معنی دار باشید

مطمئن شوید هشتگ شما ایهام ایجاد نکند و دوستانتان همان برداشت را که شما دنبال آن هستید با دیدن هشتگ داشته باشند.

 • از مخاطب هشتگ چه می خواهید

اصلا هدفتان از ساختن این هشتگ چیست؟ از کاربر میخواهید چه اکشنی نشان دهد و پس از دیدن هشتگ چه کاری انجام دهد. سعی کنید هشتگ های انگیزاننده انتخاب کنید که اکشن بعدی را شامل شود یا پیام را به درستی منتقل کند.

پربازدیدترین هشتگ های فارسی اینستاگرام

پربازدیدترین هشتگ های فارسی اینستاگرام

از بیشترین و بالاترین هشتگ های اینستاگرام اطلاع دارید؟ شما هم از لیست هشتگ های آماده فارسی استفاده می کنید؟ اگر اینطور است حتما دقت کنید که آن هشتگ ها به موضوع پیج شما مرتبط باشد و صرفا برای گرفتن بازدید این کار را بصورت ناشیانه انجام ندهید. چون برای رسیدن با top آن هشتگ باید تعامل هم شکل بگیرید. در اینجا بصورت فهرست وار به لیست هشتگ آماده فارسی اشاره می کنیم یادتان باشد محدودیت تعدا 30 هشتگ در پست اینستاگرام را فراموش نکنید:

 1. #ایران
 2. #ایرانی
 3. #ایرانگردی
 4. # خوشمزه
 5. #آشپزی
 6. #غذای_ایرانی
 7. #ورزش
 8. فوتبال
 9. #ورزشی
 10. #سلامتی
 11. #پوست
 12. #لاغری
 13. #دکوراسیون
 14. #دکوراسیون_منزل
 15. #دکور
 16. #دکوراسیون_داخلی
 17. #موزیک
 18. #موسیقی
 19. #آهنگ
 20. #رفیق
 21. #تهران
 22. #تهرانگردی
 23. #خاطره
 24. #عشق
 25. #عکس
 26. #عکاسی
 27. #تهرانی
 28. #خاطره
 29. #قدیمی
 30. #بازیگران
 31. #بازیگر
 32. #خواننده
 33. #موفقیت
 34. #رشد
 35. #پول
 36. #انگیزه
 37. #انگیزشی
 38. #جذب
 39. #روانشناس
 40. #ایرانیان
 41. #کتاب
 42. #کتاب_خوب
 43. #کتاب_بخوانیم
 44. #ویدیو
 45. #خنده
 46. #طنز
 47. #جالب
 48. #خنده_دار
 49. #غم
 50. #من
 51. #تو
 52. #مادر
 53. #پدر
 54. #خواب
 55. #شمال
 56. #اصفهان
 57. #تبریز
 58. #خوزستان
 59. #مشهد
 60. #خراسان
 61. #لباس
 62. #لباس_مجلسی
 63. #زن
 64. #مرد
 65. #مردانه
 66. #دختر
 67. #دخترانه
 68. #دخترونه
 69. #پسر
 70. #استقبال
 71. #استقلال
 72. #پرسپولیس
 73. #ثروت
 74. #محبت
 75. #آزدی
 76. #زندگی
 77. #خوب
 78. #آزاد
 79. # زیبا
 80. # زیبایی
 81. #غمگین
 82. #زندگی
 83. #پارس
 84. #خلیج_فارس
 85. #فالو
 86. #فالوور
 87. #لایک
 88. #کامنت
 89. #تاریخ
 90. #تاریخی
 91. #iran
 92. #irani
 93. #iran_aks_mobile
 94. #iranemoon
 95. #iraninsta
 96. #iranian_photography
 97. #iran_traveling
 98. #isfahan
 99. #radiojavan
 100. tehrani
 101. #جوان
 102. #جوانی
 103. #جوانان
 104. #طبیعت
 105. #طبیعتگردی
 106. #طبیعت_گردی
 107. #کوه
 108. #کوهنوردی
 109. #کوهستان

معرفی ابزارهای آنالیز هشتگ در اینستاگرام

معرفی ابزارهای آنالیز هشتگ در اینستاگرام

ابزارهای مختلفی برای پیدا کردن و آنالیز هشتگ در اینستاگرام وجود دارد. در ادامه بعضی از آنها را معرفی می‌کنیم اما امتحان کردن آنها و تشخیص اینکه کدامیک بیشتر برایتان مناسب است با خودتان است. چرا که هر کس هدف خاصی از بررسی هشتگ‌ها دارد. ابزارهای بسیاری هستند که با پرداخت هزینه اشتراک می‌توانید از آنها استفاده کنید. مثل hashtagify که در آن می‌توانید هشتگ‌های برتر را پیدا کنید و عملکرد کاربرهایی را که این هشتگ‌ها را استفاده می‌کنند هم ببینید. در sprout social می‌توانید هشتگ‌های موثر در اینستاگرام و توییتر را پیدا کنید، هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید را ترَک کنید و هشتگ‌های مرتبط با برندتان را جدا کنید. همچنین می‌توانید متوجه بشوید میزان مشارکت کاربران با یک هشتگ چقدر است و آیا فقط از آن استفاده می‌شود یا اینکه ریچ خوبی هم دارد. در برنامه‌های کاربردی مدیریت شبکه‌های اجتماعی مثل Buffer، icon square یا simply measured هم می‌توانید هشتگ‌های خودتان و رقبایتان را دنبال کنید تا متوجه شوید عملکرد این هشتگ‌ها چطور بوده است.  

در ابزارهای رایگان محدودیت بیشتری وجود دارد و هر کدام فیچرهای کمی را رایگان در اختیارتان می‌گذارند. مثلا آنالیزا

به شما امکان این را می‌دهد که تعداد و تاریخ پست‌هایی که از هشتگ مورد نظرتان استفاده کرده‌اند را ببینید، میزان مشارکت در هشتگ را مشاهده کنید و هشتگ‌های مرتبط را هم ببینید. این ابزار از این جهت که هشتگ‌های فارسی مرتبط را هم پیشنهاد می‌دهد برای کاربران ایرانی مفید است. اما برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد میزان تعامل با پست‌های هشتگ مورد نظر باید حق عضویت بپردازید.

در ابزار آنالیز هشتگ سایت اینفلوئنسر مارکتینگ هاب هم می‌توانید هشتگ مورد نظرتان را به زبان فارسی جستجو کنید و هشتگ‌های مرتبط پیشنهادی را ببینید.

Union metrics هم از اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی است که نقطه قوت آن تحلیل هشتگ است. اما در حالت رایگان فقط بهترین هشتگ اخیر صفحه را معرفی می‌کند و میزان مشارکتی را که از آن گرفتید مشخص می‌کند.

سوالات متدوال

آیا هشتگ یکی از انواع تبلیغات رایگان در اینستاگرام است؟

با استفاده کردن از هشتگ ما مخاطبانی را به صفحه خود هدایت می‌کنیم که دنبال کننده ما نیستند. یکی از اهدافی که تبلیغات هم آن را دنبال می‌کند. پس می‌شود گفت هشتگ گذاشتن مثل استفاده کردن از امکان تبلیغ رایگان است.

هشتگ داغ چیست؟

زمانی که موضوعات خاصی در اجتماع مطرح می‌شوند، افراد برای صحبت کردن درباره آنها در شبکه‌های اجتماعی معمولا از هشتگ خاصی استفاده می‌کنند تا دیگران که دغدغه مشترکی با آنها دارند مطالب آنها را هم ببینند. این هشتگ‌ها در اصطلاح هشتگ‌های داغ و ترند هستند.

آیا در پست‌های یک پیج از هشتگ‌های داغ باید استفاده کرد؟

استفاده از هشتگ‌های داغ به تنهایی برای دیده شدن صفحه کافی نیست. ما باید محتوای مرتبط با موضوعات داغ روز را در صورتی که با صفحه ما ارتباط معنایی دارند تولید کنیم و برای آنها از هشتگ داغ استفاده کنیم. در غیر این صورت استفاده از هشتگ داغ صرفا اسپم است و فعالیت مفیدی به حساب نمی‌آید.

آیا استفاده از هشتگ‌های بیشتر باعث بازدید بیشتر می‌شود؟

در اینستاگرام اجازه داریم تا 30 هشتگ برای هر پست استفاده کنیم. اما مهم تعداد هشتگ‌های مورد استفاده نیست بلکه کیفیت آنها باید خوب باشد و درست انتخاب شده باشند. گاهی 1 هشتگ هم بازدید خوبی برای ما می‌آورد.

آیا استفاده از هشتگ‌های بیشتر باعث فروش بیشتر می‌شود؟

استفاده از هشتگ‌ها می‌تواند یکی از ابزارهای جانبی کمک به افزایش فروش باشد. همانطور که گفته شد کاربران برای جستجو در اینستاگرام و پیدا کردن محصولات مورد نظرشان از هشتگ استفاده می‌کنند.

آیا استفاده از هشتگ در بیو ضروری است؟

هشتگ‌های بیو در جستجو ظاهر نمی‌شوند و تاثیری در پیدا کردن صفحه شما ندارند. اما برای اینکه مخاطبانی که به صفحه شما سر می‌زنند با هشتگ‌های اختصاصی شما آشنا شوند خوب است آنها را در بیو بنویسید. مثلا اگر کمپینی در جریان دارید می‌توانید هشتگ کمپین را در بیو درج کنید.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا