آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

چگونه تاثیر اینستاگرام در فروش خود را بیشتر کنیم

تا چند سال پیش وقتی قصد خرید داشتیم اول باید به مراکز خریدی که کالای مورد نظرمان را دارند فکر می‌کردیم، بعد اولویت‌بندی می‌کردیم و به چند تایشان سر می‌زدیم تا بتوانیم خرید کنیم. حالا اما همه چیز عوض شده. برای خیلی‌هایمان یکی از مهم‌ترین جاها برای جستجو کردن اینستاگرام است. بسیاری از ما فورا سراغ هشتگ‌ها و صفحات فروشگاهی می‌رویم تا بتوانیم تنوعی از کالاها را پیدا کنیم و برای خرید تصمیم بگیریم. در دنیا هم روال از همین قرار است. اینستاگرام موثرترین شبکه اجتماعی روی تصمیم برای خرید است. 200 میلیون کاربر اینستاگرام روزانه حداقل یک صفحه بیزنسی را می‌بینند. 62درصد کاربران گفته‌اند با دیدن استوری‌ها به برندها یا محصولات بیشتر علاقمند شده‌اند. 130 میلیون کاربر اینستاگرام هر ماه روی آیکون‌های خرید کلیک می‌کنند. به خاطر همین آمارهاست که حالا در سال 2020 حدود 75درصد کسب و کارها صفحه اینستاگرام دارند و کاربران هم از این موضوع استقبال کرده‌اند. مثلا یک سوم استوری‌هایی که بهترین بازدید را دارند از برندها هستند و کاربران 85درصد استوری‌های برندها را تا انتها تماشا می‌کنند. همه این آمار و ارقام نشان می‌دهد اینستاگرام جایی است که برندها در طول سالهای گذشته از حضور در آن سود برده‌اند و بسیاری دیگر هم از این تجربه‌ها استفاده می‌کنند و به برندهای فعال در اینستاگرام پیوسته‌اند. در این مطلب با تاثیر اینستاگرام در فروش بیشتر آشنا می‌شویم، روش‌های تاثیرگذاری بیشتر اینستاگرام روی فروش را بررسی می‌کنیم و از پیج‌هایی که توانسته‌اند در این زمینه موفق عمل کنند می‌گوییم. ما در بلاگ تبلیغ‌چه در مطلبی نشان دادیم چگونه می توانید با ساخت فروشگاه در اینستاگرام به فروش بیشتر در اینستاگرام برسید.

حالا دیگر تاثیر اینستاگرام در فروش غیرقابل انکار است. اما چه طور می‌شود به فروش بیشتر در اینستاگرام رسید؟ چه معیارهایی را باید در نظر داشته باشیم تا بتوانیم صفحه اینستاگرام موثری برای فروش داشته باشیم؟ پاسخ این سوال روشن و قطعی نیست چرا که هر کسب و کاری شرایط خودش را دارد و می‌تواند بهترین مسیر موفقیت را با توجه به مقتضیات خودش پیدا کند. اما رعایت کردن بعضی موارد می‌تواند برای همه مفید باشد و جنبه عام‌تر دارد.

روی فروش تمرکز نکنید! درست خواندید. اگر به دنبال فروش در اینستاگرام هستید نباید روی فروش تمرکز کنید. بلکه باید روی محتوای جذاب تمرکز کنید و تبلیغات دراینستاگرام هم داشته باشید. مردم خرید کردن را دوست دارند اما هیچ وقت دوست ندارند شما چیزی به آنها چیزی بفروشید! زمانی که احساس کنند قصد فروش و بازاریابی دارید نسبت به صفحه دافعه پیدا می‌کنند، مگر اینکه از قبل دلایلی برای باقی ماندن در صفحه به آنها داده باشید. این یک اصل است که هی کس تبلیغات را دوست ندارد. در عوض محتوای جذاب و سرگرم کننده و آموزنده چیزی است که کاربران اینستاگرام عاشقش هستند. با آنها به زبان خودشان صحبت کنید. محتوای جذاب، تصاویر زیبا، کپشن‌های خوش حس و حال و ویدیوهای جالب مرتبط با کسب و کارتان برایشان بسازید تا شما را دوست داشته باشند. آن وقت است که به شما اعتماد می‌کنند و ناگهان یک روز می‌بینند که مشتری شما شده‌اند. درصد کمی از محتوای شما باید مستقیما مرتبط با فروش باشد تا مخاطبانتان فراموش نکنند که می‌توانند از کالا و خدمات شما هم استفاده کنند.

اکانت‌تان را خوب بررسی کنید

اکانت‌تان را خوب بررسی کنید: حالا که پیش‌بینی می‌کنید مخاطبهایتان به محتوایتان علاقمند می‌شوند و بعد به سراغ خرید می‌آیند، لازم است راههای خرید کردن را برایشان باز بگذارید. در بیو صفحه‌تان خودتان را کامل معرفی کنید، به طوری که وقتی صفحه را باز می‌کنند متوجه شوند شما چه کاره هستید و کسب و کارتان چه کالا یا خدماتی ارائه می‌کند. راههای ارتباطی برای خرید را مشخص کنید. آیا باید به سایت‌تان بروند؟ آدرس آن را درج کنید. آیا باید در دایرکت به شما سفارش بدهند؟ این را در بیو ذکر کنید. همه مسیرها را روشن کنید و تا می‌توانید تنوع این امکان‌ها را بیشتر کنید. مثلا یک شماره تماس هم در اختیارشان بگذارید یا اجازه بدهید در واتس‌اپ یا تلگرام هم با شما در تماس باشند. راحتی ارتباط کمک می‌کند آنها به ساده‌ترین راه ممکن برای خودشان، با شما ارتباط بگیرند. مطمئن شوید همه این امکان‌ها را در اکانتتان فراهم کرده‌اید. می‌توانید اطلاعات کامل را در یکی از های‌لایت‌هایتان بگذارید و عنوان واضحی مثل “سفارش” برایش انتخاب کنیم.

از لینک وب سایت مرتب استفاده کنید: اگر صفحه شما بالای 10کا رفته حالا می‌توانید در استوری‌ها لینک قرار بدهید. اگر کسب و کار شما مبتنی بر وب‌سایت است، لینک وب‌سایت‌تان را در استوری‌ها قرار بدهید و دائم آن را معرفی کنید. اگر می‌خواهید از اپلیکیشن‌تان استفاده کنند لینک دانلود اپ را هر از گاهی منتشر کنید یا در جایی مثل بیو یا های‌لایت در دسترس بگذارید. مخاطبان اینستاگرامی کمی عجول فراموشکار هستند و ممکن است از یاد ببرند که پایگاه اصلی ارتباط با شما سایت یا اپ است. به آنها یادآوری کنید محصولات بیشتر را روی سایت ببینند تا ترافیک خوبی برای آن بگیرید و محصولات بیشتری را در معرض دید مخاطبانتان قرار بدهید.

از عکس و آی‌دی مناسب و ثابت استفاده کنید: بسیاری از افراد در اینستاگرام عکس صفحه‌شان را هر از گاهی تغییر می‌دهند. بعضی حتی نام کاربری‌شان را هم عوض می‌کنند. اما باید بدانید این کار برای بیزنس‌ها بدون عواقب نیست. مشتریان شما ممکن است شما را فراموش کنند و با کسب و کارهای دیگری اشتباه بگیرند. از ابتدا یک تصویر مناسب و اسم خوبی برای صفحه انتخاب کنید و آن را به طور مداوم حفظ کنید.

به محتوایتان شکل حرفه‌ای بدهید: رقابت در اینستاگرام سنگین است! برندهای زیادی با عکاسان حرفه‌ای کار می‌کنند، با کپی‌رایترهای باسابقه همکاری دارند و از فیلم‌بردار باتجربه برای ساخت ویدیو استفاده می‌کنند. شما می‌توانید در شروع کارتان با ساده‌ترین ابزارها صفحه اینستاگرامتان را پیش ببرید و خلاق باشید، اما در ادامه اگر می‌خواهید به افزایش فروش در اینستاگرام برسید لازم است وجهه حرفه‌ای به کارتان بدهید. این کار از یک طرف شما را با رقیبانتان قابل مقایسه می‌کند و قدرت بیشتری برای نشان دادن تمایزتان با آنها به شما می‌دهد، از طرف دیگر به مشتریانتان اجازه می‌دهد با دیدن کیفیت کار شما اعتماد بیشتری نسبت به خرید از شما پیدا کنند. آنها می‌بینند که یک تیم حرفه‌ای پشت صفحه شماست و کار بدون دقت و کیفیت پیش نمی‎رود. در مطلب دیگری در تبلیغ‌چه به شما آموزش می دهیم چطور برای این کار تقویم محتوایی در اینستاگرام داشته باشید.

از پروموشن استفاده کنید: پروموشن‌ها امکان‌های ویژه‌ای برای دریافت تخفیف و مزایای خاص هستند که شما به مخاطبانتان می‌دهید تا آنها را به خرید بیشتر ترغیب کنید. تاثیر اینستاگرام در فروش زمانی بیشتر می‌شود که از این ابزار به خوبی استفاده کنیم. یکی از قابلیت‌های این ابزار اطلاع رسانی روزانه است. برندها تا زمانی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت نداشتند به راحتی به مخاطبانشان دسترسی نداشتند، اما حالا این امکان فراهم است. پس از پروموشن‌های کوتاه مدت و بلندمدت استفاده کنید.

کمپین تعریف کنید: همه پتانسیل اینستاگرام برای تاثیرگذاری بر فروش فالوورهای فعلی نیستند! اینستاگرام پر از مردمی است که از وجود برند شما خبر ندارند. بنابراین همیشه کمپین‌های کوچک و بزرگ را در برنامه داشته باشید تا به افراد بیشتری معرفی شوید. هم با کمک اینفلوئنسرها می‌توانید خودتان را بیشتر معرفی کنید و هم با برگزاری رویدادهایی مثل مسابقات اینستاگرامی می‌توانید مخاطبانتان را بیشتر کنید. اگر به دنبال تعریف کردن یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ هستید، با هر بودجه‌ای که دارید می‌توانید در تبلیغ‌چه شروع به فعالیت کنید و اینفلوئنسرهای مرتبط با کسب و کار خودتان را پیدا کنید. این افراد به شما کمک می‌کنند تا صدای برندتان را به مخاطبانی که شما را نمی‌شناسند برسانید.

از هشتگ استفاده کنید: هشتگ‌ها ابزار جستجو در اینستاگرام هستند. به این فکر کنید که اگر کسی مشتری شما باشد چه چیزهایی ممکن است سرچ کند تا به محصول یا خدمات شما برسد؟ این کلمات را تبدیل به هشتگ کنید و در پست‌های مرتبط استفاده کنید.

اثر یک صفحه اینستاگرامی موفق در فروش

اثر یک صفحه اینستاگرامی موفق در فروش

درست است که همه از لزوم داشتن یک صفحه اینستاگرام حرف می‌زنند، اما واقعا اثر یک صفحه اینستاگرامی موفق در فروش چیست؟ آیا همه این کارها ارزشش را دارد و واقعا فروش را بالا می‌برد یا بیشتر جنبه روانی دارد و مخاطبان را مجاب می‌کند که با یک برند معتبر طرف هستند؟ واقعیت این است که یک صفحه اینستاگرامی موفق مستقیما در افزایش فروش موثر است. این را تجربه کسب و کارهایی ثابت کرده که این مسیر را طی کرده‌اند و توانسته‌اند به سود بیشتر و بازاری بزرگتر برسند.

تمایل کسب و کارها برای استفاده از اینستاگرام و صرف هزینه بیشتر برای تبلیغات اینستاگرامی نشان می‌دهد آنها توانسته‌اند نتایج قابل قبولی از این شبکه اجتماعی کسب کنند و حالا به دنبال ارتقا آن دستاوردها و سود بیشتر هستند. بسیاری از مردم تجربه خرید از اینستاگرام را داشته‌اند و حالا دیگر خرید اینترنتی ناشناخته نیست. حتی بسیار توانسته‌اند راههایی برای کاهش خطر و ریسک خرید اینترنتی پیدا کنند و با فراهم کردن امکانات برای تعویض، چک کردن سایز، خدمات پس از فروش و اقداماتی از این دست اعتماد بیشتری را جلب کنند.

تمایل کسب و کارها برای استفاده از اینستاگرام و صرف هزینه بیشتر برای تبلیغات اینستاگرامی نشان می‌دهد آنها توانسته‌اند نتایج قابل قبولی از این شبکه اجتماعی کسب کنند و حالا به دنبال ارتقا آن دستاوردها و سود بیشتر هستند. بسیاری از مردم تجربه خرید از اینستاگرام را داشته‌اند و حالا دیگر خرید اینترنتی ناشناخته نیست. حتی بسیار توانسته‌اند راههایی برای کاهش خطر و ریسک خرید اینترنتی پیدا کنند و با فراهم کردن امکانات برای تعویض، چک کردن سایز، خدمات پس از فروش و اقداماتی از این دست اعتماد بیشتری را جلب کنند.

در ایران هم تاثیر اینستاگرام در فروش آن قدر مشخص است که حالا دیگر اغلب برندهای کوچک و بزرگ صفحه اینستاگرام را در اولویت خود دارند و از تبلیغات اینفلوئنسر اینستاگرام برای گسترش مخاطبان و فروش محصول و خدمات خود استفاده می‌کنند.

سوالات متدوال

چگونه در اینستاگرام بیشتر بفروشیم؟

روی فروش تمرکز نکنید بله کارهایی بکنید که باعث محبوبیت محصول شما شود این راه خودش می فروشد، شبیه این می ماند که بازاری بروید و فروشنده بگوید: این را از من بخرید، این را ازمن بخرید. آیا شما از چنین کسی خرید می کنید؟

چگونه آنلاین شاپ بزنیم؟

در مطلب ساخت فروشگاه در اینستاگرام  بصورت کامل نحوه راه اندازی یک فروشگاه در اینستاگرام را آموزش داده ایم.

تکنیکهای فروش در اینستاگرام چیست؟

اگر بخواهیم به چند مورد اشاره کنیم می توان گفت: در ابتدا حساب کاربری تجاری بسازید تا آمارهای اینستاگرام خود را بصورت درستی بررسی کنید سپس اینستاگرام مارکتینگ را اجرا کنید و کمپین های موفق داشته باشید. تبلیغ‌چه می تواند در این راه به شما کمک کند.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا