آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

معرفی 10 شغل پردرآمد در اینستاگرام به همراه میزان در آمد آن ها

1.4/5 - (54 امتیاز)

اینستاگرام در حال حاضر به یکی از محبوب ترین فضاهای مجازی تبدیل شده است و افراد ساعت های زیادی از روز خود را در این نرم افزار سپری می کنند. اینستاگرام دیگر مثل گذشته فقط برای سرگرمی یا برقراری ارتباط با دیگران مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه درصد بالایی از فعالیت هایی که در اینستاگرام انجام می شود، به امور بازاریابی و فروش اختصاص می یابد.

در مقاله اینگیجمنت ریت اینستاگرام چیست و چگونه آن را افزایش دهیم ؟ اشاره کوتاه و مختصری به انواع مدل درآمدی در اینستاگرام داشته ایم که بی شک، دید بهتری در مورد کسب و کارهای اینستاگرامی به شما می دهد.

با وجود اینستام دیگر بهانه ای برای افراد بدون سرمایه وجود ندارد و می توانند به درآمدهای بالایی نیز که همیشه آرزو داشته اند برسد. از این رو مطالعه این نوشته ممکن است برای این افراد بسیار جالب و هیجان انگیز باشد زیرا در این نوشته می خواهیم 10 شغل پردرآمد در اینستاگرام را مورد بحث و بررسی قرار دهیم تا بتوانید واقعیت هایی که در اینستاگرام رخ می دهد را بهتر درک کنید و از این فرصت بسیار مناسب برای کسب درآمدهای بالا استفاده کنید. با ما همراه باشید.

مجانی وب گردی نکن!

در-اینستاگرام-مجانی-وب-گردی-نکن

زمان، ارزشمندترین سرمایه هر انسانی است که با از دست دادن آن به هیچ وجه نمی توانیم به عقب برگشته و جبران کنیم. با این حال بسیاری از ما، ساعت های زیادی را صرف چرخیدن در فضای مجازی از جمله اینستاگرام می کنیم بدون این که بهره ای از این چرخیدن به ما برسد. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چگونه می شود بابت وب گردی، پول دریافت کرد؟ بله درست است. شما می توانید در عین حال که از فضای مجازی استفاده می کنید، از آن کسب درآمد نیز داشته باشید.

انسان های هوشمند سعی می کنند در نقش مصرف کننده نباشند و در عین حال که از زندگی و روزمرگی های خود لذت می برند، کارهایی انجام دهند که به رشد فردی و مالی آن ها نیز کمک کند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم، اگر شما هم جزو افرادی هستید که ساعت های زیادی از روز را در فضای مجازی سپری می کنید، این کار را مجانی انجام ندهید و در ازای آن پول دریافت کنید. اما چگونه؟ در ادامه به شما یاد می دهیم.

وضعیتی را تصور کنید که مجبور نیستید بخاطر حضور مدیر خود و ایرادهایی که از نحوه کار کردنتان می گیرد مدام نگران باشید. هم چنین کسی به خاطر گش و گذار در اینستاگرام به شما غر نمی زند. یا تصور کنید مجبور نیستید ۸ ساعت از شبانه روز را روی صندلی خشک و در شرایط سخت به محل کار خود بروید. از طرف دیگر مجبور نیستید در سرما و گرما و با پرداخت هزینه های حمل و نقل به محل کار خود بروید.

این شرایط ایده آل کاری است که هرکسی به آن تمایل دارد.

اما لازمه رسیدن به چنین شرایطی با وجود اینستاگرام بسیار ساده شده است و تنها کافی است که اصول کار را بدانید و البته به کار ببندید.

شما می توانید با شرکت ها مذاکره کنید و برای پیشرفت فروش و بازاریابی محصولات آن ها، در فضای اینستاگرام اقدام به فعالیت کنید و این یک معامله دو سر بٌرد است.

در ادامه ۱۰ شغل پردرآمد در اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد که فرصت های بسیار هیجان انگیزی را به شما نشان می دهد.

بخوانید : راه های کسب درآمد از اینستاگرام

۱۰ شغل پردرآمد در اینستاگرام کدام ها هستند؟

1. مدیر بازاریابی در اینستاگرام (یا Marketing manager )

مدیر بازاریابی در اینستاگرام

در گذشته، مدیران بازاریابی اغلب در مجلات، روزنامه ها، بیلبوردها و تبلیغات تلویزیونی مشغول به فعالیت بودند. اما با گسترش فضای مجازی و هم چنین فعالیت کسب و کارها در اینستاگرام، مدیر بازاریابی یا Marketing manager یکی از مشاغل پردرآمد اینستاگرامی محسوب می شود. از جمله مهم ترین وظایف مدیر بازاریابی در اینستاگرام این است که مدیریت تبلیغات را بر عهده می گیرد. تبلیغات در اینستاگرام، نیازمند تخصص و داشتن تجربه در زمینه تبلیغات است زیرا همانطور که یک تبلیغ اصولی و مناسب می تواند باعث پیشرفت کسب و کار شود، یک تبلیغ نامناسب و نابجا، فقط هدر دادن سرمایه های مالی است و اعتبار برندها را نیز به خطر می اندازد. از این رو مدیر بازاریابی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف کسب و کارهای اینستاگرامی می باشد و به همین دلیل درآمد بالایی نیز دارد.

مهارت های مورد نیاز: مدرک لیسانس در زمینه ارتباطات، مدیریت و ارتباطات بازاریابی

میزان درآمد مدیر بازاریابی در ایران: بالای ۱۰ میلیون تومان

2. کارگردان هنری در اینستاگرام یا Art director

کارگردان هنری در اینستاگرام

کارگردان هنری کسی است که خط مشی و روند کلی یک اثر هنری را تعیین می کند. به طور کلی می توان گفت کارگردان هنری خود به انجام امور نمی پردازد و در نقش یک رهبر، خط مشی کلی یک اثر را مشخص می کند. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کارگردان هنری در تبلیغات
 • کارگردان هنری در فیلم
 • کارگردان هنری در انتشارات
 • کارگردان هنری در انیمیشن ژاپن

شغل کارگردان هنری به عنوان یک شغل رسمی برای اولین بار در آژانس های تبلیغاتی آمریکایی دیده شد. و از سختی های این شغل می توان به تفسیر کردن احساس مورد نظر، پیام، مفهوم و ایده و تفکرهای توسعه نیافته به عناصر تصویری است.

کارگردان هنری در اینستاگرام نیز جای خود را باز کرده است و به یکی از شغل های پردرآمد اینستاگرام تبدیل شده است.

مهارت های مورد نیاز: مدرک لیسانس در هنر ، عکاسی ، روزنامه نگاری یا طراحی.

میزان درآمد کارگردان هنری در ایران: بالای ۱۰ میلیون تومان

3. کپی رایتر یا تبلیغ نویسی در اینستاگرام (Copywriter)

کپی رایتر یا تبلیغ نویسی در اینستاگرام

محتوا، مهم ترین چیزی است که کاربران (فالوورها) به آن جذب می شوند. به همین دلیل محتواهایی که در قالب پست یا استوری در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شوند از اهمیت بسیار بالایی برخورداند.

کپی رایتر، کسی است که محتواهای تاثیر گذاری می نویسد و سبب جلب توجه و رضایت فالوورها می شود. به عبارتی کپی رایتر، مسئول نوشتن متون جذاب برای پست های شبکه های اجتماعی می باشد. اغلب کپی رایترهای حرفه ای سعی می کنند تاثیر گذاری متن را بالا برده و تعدا کلمات آن را تا نهایتاً ۱۴۰ کلمه محدود کنند.

با توجه به تاثیرگذاری بالای کپی رایترها در پیشرفت برندها در اینستاگرام، این شغل نیز یکی دیگر از شغل های پردرآمد اینستاگرام محسوب می شود.

اگر علاقه به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تبلیغ نویسی دارید پیشنهاد میکنیم به مقاله تبلیغ نویسی در اینستاگرام مراجعه نماید تا اطلاعات تکمیلی تری در این زمینه کسب کنید

مهارت های مورد نیاز: داشتن مدرک خاصی ضروری نیست و اگر دوره های کپی رایتینگ را گذرانده باشید کفایت می کند.

میزان درآمد کپی رایتر در ایران: بین 10 تا 15 میلیون تومان

4. نماینده خدمات مشتریان Customer service representative

نماینده خدمات مشتریان در اینستاگرام

نماینده خدمات مشتری، فرد یا افرادی هستند که به مشتریان کمک می کنند تا مشکل خود را رفع کنند یا به هدف خود دست یابند. از این رو فردی که به عنوان نماینده خدمات مشتری استخدام می شود بایستی دارای روابط عمومی بالایی باشد و علاوه برآن مهارت های زیر را نیز دارا باشد:

 • بتواند به خوبی با مشتریان ارتباط برقرار کند.
 • یک شنونده خوب باشد
 • احساس آرامش و همدلی را به مشتریان منتقل کند.
 • حس مثبتی را در مشتری ایجاد کند. به عنوان مثال به جای این که بگوید نمی دانم. بهتر است بگوید سوال خوبی است در اولین فرصت پاسخ شما را خواهم یافت و ارسال خواهم کرد.
 • صبور باشد.
 • مهارت حل تعارض داشته باشد.
 • دارای تفکر سریع باشد.
 • درک صحیحی از موقعیت ها داشته باشد.
 • ترغیب کننده قوی باشد.
 • در مورد محصول مورد نظر اطلاعات و دانش کافی داشته باشد.

اگر دارای چنین مهارت هایی هستید می تواند یک شغل پر درآمد در اینستاگرام داشته باشید. ادمین های پیج های اینستاگرامی علاوه بر داشتن درآمد بالا، در صورت انجام صحیح کار خود، می توانند باعث رشد کسب و کار مورد نظر نیز باشند.

مهارت های مورد نیاز: داشتن مدرک خاصی ضروری نیست ولی داشتن مهارت های ذکر شده در بالا، مزیت محسوب می شود. 

میزان درآمد نماینده خدمات مشتریان در ایران (در اینستاگرام به عنوان ادمین پیج های اینستاگرامی فعالیت می کنند): بین 2 تا 15 میلیون تومان

5. طراح گرافیک

طراح گرافیک در اینستاگرام

طراحی و ایجاد تصاویر گرافیکی کاری است که یک طراح گرافیک انجام می دهد. طراح گرافیک برای ارتقای فروش و برآوردن نیازهای بازرگانی مانند بسته‌بندی، نمایش، یا طراحی لوگو تلاش می کند. اینستاگرام از بسترهای بسیار مناسب برای این شغل محسوب می شود. یک طراح گرافیک در اینستاگرام به شکل های مختلفی می تواند فعالیت داشته باشد که از جمله متداول ترین این شغل ها می توان به طراحی پست های اینستاگرامی و گرفتن پروژه های بزرگ تر از طریق پرسونال برندینگ به عنوان طراح گرافیک نام برد.

مهارت های مورد نیاز: مدرک لیسانس در طراحی گرافیک، هنر یا یک رشته مشابه (البته در عصر حاضر استعداد و توانایی در هر شغلی حرف اول را می زند)

میزان درآمد طراح گرافیک در ایران: به طور میانگین بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان است (اما با توجه به نوع و حجم کاری که انجام می دهند ممکن است بسیار متفاوت باشد.)

6.ادیتور فیلم video editor

ادیتور فیلم در اینستاگرام

ویدیو، رسانه اصلی امروز اینستاگرام، اسنپ چت، فیسبوک و … است و بدیهی است که یکی از شغل های پردرآمد اینستاگرام نیز به ادیتورهای فیلم اختصاص می یابد.

ویدیو ادیتورها که امروزه به راحتی به درآمد می رسد زیرا با در دست داشتن گوشی های هوشمند و نرم افزارهای ادیت فیلم و ویدیوها می توان ادعای ادیتور فیلم بودن را داشت. اما اگر به صورت حرفه ای کار کنید می توانید درآمد بسیار بالایی از این شغل اینستاگرامی داشته باشید. با داشتن این مهارت می توانید سفارش ادیت فیلم بگیرید و به درآمدزایی خوبی برسید.

مهارت های مورد نیاز: لیسانس، ترجیحاً در فیلم یا بازاریابی  (البته در عصر حاضر استعداد و توانایی در هر شغلی حرف اول را می زند)

اگر اطلاعات زیاد کامل در زمینه ادیت فیلم هم ندارید میتوانید با مراجعه به مقاله بهترین برنامه ادیت و ویرایش فیلم اطلاعات کامل و تکمیلی در این زمینه کسب کنید

میزان درآمد ادیتور فیلم در ایران: اطلاعات درست و دقیقی از میزان درآمد این افراد در دست نمی باشد. اما بدون شک یکی از شغل های پردرآمد اینستاگرام محسوب می شود.

7. متخصص روابط عمومی

متخصص روابط عمومی در اینستاگرام

متخصصین روابط عمومی در اینستاگرام یکی دیگر از شغل های پردرآمد محسوب می شوند که وظیفه آن ها کمک به برندها برای ارائه تصویر بهتر و مثبت تر در نمایش به مخاطبانشان است.

این افراد به درک برند و به اشتراک گذاری محتواهای برند کمک می کند و به عبارتی می توان گفت استراتژی های بازاریابی در فضای مجازی را برعهده می گیرند.

مهارت های مورد نیاز: مدرک لیسانس با تخصص نوشتن ، روزنامه نگاری ، ارتباطات ، زبان انگلیسی یا تجارت.

میزان درآمد متخصص روابط عمومی در ایران: بین ۵ تا  ۱۰ میلیون تومان

8. تحلیلگر تحقیقات بازار

تحلیلگر تحقیقات بازار در اینستاگرام

به وسیله تحقیقات بازار، شرایط بازار را بررسی می کنند تا بازار یک محصول یا خدمات را ارزیابی کنند. شما به عنوان یک تحلیلگر تحقیقات بازار در اینستاگرام، چشم انداز شبکه های اجتماعی را ارزیابی خواهید کرد تا ببینید مردم چه می خواهند، خریداران فعلی و بالقوه چه کسانی هستند و چگونه قیمت محصول تعیین می شود. یک تحلیلگر تحقیقات بازار، اطلاعات خود را از راه های مختلفی کسب می کند که از جمله  این راه ها می توان به مصاحبه، پرسشنامه، تمرکز بر گروه، بررسی های تجزیه و تحلیل بازار، نظر سنجی و … اشاره نمود.

مهارت های مورد نیاز: لیسانس بازاریابی یا تجارت

میزان درآمد تحلیلگر تحقیقات بازار در ایران: بین 10 تا 20 میلیون تومان

9. مدیر تبلیغات

مدیر تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات، هزینه بالایی را برندها دارد که با توجه به سودآوری بالای آن می توان تبلیغات را نوعی سرمایه گذاری نیز دانست اما اگر این تبلیغات به شکل صحیحی اجرا نشود ممکن است تنها هدر دادن زمان و پول باشد و برند را نیز خدشه دار کند. از این رو داشتن یک مدیر تبلیغات حرفه ای برای هر برند یکی از نقاط قوت برند محسوب می شود. برای بهتر دیده شدن محتواهای تولید شده برای یک محصول تحت عنوان یک برند بایستی هزینه تبلیغات را قبول کرد اما تبلیغات هوشمندانه و اصولی این هزینه را برمی گرداند و این تمام کاری است که یک مدیر تبلیغات به خوبی آن را انجام می دهد.

مهارت های مورد نیاز: لیسانس بازاریابی یا تجارت

میزان درآمد مدیر تبلیغات در ایران: بین 10 تا 15 میلیون تومان

10.ادمین اینستاگرام Account manager

ادمین اینستاگرام

یک Account manager وظایف مختلفی از قبیل ارتباط موثر با مشتریان، جریان کاری، بودجه بندی، تعیین حساب ها و … را بر عهده دارد. وقتی در این زمینه به حدی پیشرفت داشته باشد می تواند به مدیر ارشد تبدیل شود و درآمد بسیار بالایی نیز داشته باشد.

مهارت های مورد نیاز: لیسانس ترجیحاً بازاریابی

پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله های ادمین اینستاگرام کیست؟ شرح وظایف ادمین پیج اینستاگرام وکسب و کار خانگی در اینستاگرام مراجعه کنید

میزان درآمد مدیر تبلیغات در ایران: بین 10 تا 15 میلیون تومان

سخن پایانی

در ابتدا پیشنهاد میکنیم حتما مقاله ایده برای پیج اینستاگرام – ایده های خلاقانه و پولساز مراجعه کنید و آن را کامل مطالعه کنید

در اینستاگرام به تعداد بسیار زیادی شغل وجود دارد که در صورت تداوم در آن ها می توانید به درآمدهای بسیار بالایی برسید. تنها کافی است اصول کار در اینستاگرام را بدانید و شغل مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا