آموزش های اینستاگرام

آموزش فعال کردن تم مشکی اینستاگرام در اندروید و آی او اس

فعال کردن تم Dark Mode در اینستاگرام

فعال کردن تم مشکی اینستاگرام یکی از قابلیت‌هایی است که به تازگی به نسخه‌ی جدید این برنامه اضافه شده است. حالت تاریک یا حالت شب، تا قبل‌تر به وسیله‌ی بسیاری از راهکارهای متفرقه انجام می‌شد. اما بسیاری از کاربران به دلیل پشتیبانی نکردن گوشی از حالت شب، نمی‌توانستند از این تم استفاده کنند. به سبب کاربردی بودن این ویژگی، اینستاگرام تصمیم گرفت تا این قابلیت را به صورت جداگانه به اپلیکیشن خود اضافه کند تا همه‌ی کاربران بتوانند از آن بهره ببرند. راهنمایی که مطالعه می‌کنید، یک آموزش جامع که توسط تبلیغ‌چه بهترین وبسایت تبلیغات در اینستاگرام آماده شده است برای تغییر زمینه‌یInstagram از سفید به مشکی است.

فعال کردن تم مشکی اینستاگرام چه مزایایی دارد؟

فعال کردن تم مشکی در اینستاگرام

با ورود به اینستاگرام، عکس‌ها و فیلم‌های زیادی به صورت خودکار دانلود می‌شوند. به همین جهت کافی است که یک بار وارد اینستاگرام شده و بدون درنگ از آن خارج شوید تا چندین مگابایت از حجم نت شما به هدر برود. اما این نکته تنها مشکل شما نخواهد بود. استفاده از این شبکه‌ی مجازی باتری گوشی شما را به سرعت خالی خواهد کرد. بنابراین باید به دنبال راهکاری برای کاهش مصرف انرژی باشید. بهترین راهکار برای این امر استفاده از قابلیت dark mode خواهد بود.
از سوی دیگر با فعالسازی حالت تاریک این برنامه، می‌توانید در شب بهتر مطالب را بخوانید. همانطور که می‌دانید مطالعه‌ی مطالب نوشته شده در تم‌های سفید در شب می‌تواند چشم را اذیت کند و شما را آزار دهد. بنابراین یکی دیگر از مزایایی که با فعال کردن تم مشکی اینستاگرام از آن بهره مند خواهید شد، سهل شدن مطالعه‌ی کپشن‌ها، کامنت‌ها، نوشته‌های هر پست و استوری و سایر مطالب است.
پس چنانچه مشکلات چشمی دارید، اگر چشمانتان هنگام مطالعه‌ مطالب گوشی در شب سوزش پیدا می‌کند، اگر باتری گوشی شما سریع تخلیه می‌شود و حتی اگر از حالت سفید پس زمینه‌ی این برنامه خسته شده‌اید، می‌توانید به راحتی با روشن کردن حالت تاریک یا همان شب در این برنامه، مشکلات خود را کاهش دهید.

فعال کردن تم مشکی اینستاگرام در اندروید

همانطور که گفته شد، در نسخه‌های قبلی این برنامه امکان روشن کردن حالت تاریک از طریق خود برنامه وجود نداشت. خوشبختانه برای کاربران اندرویدی در نسخه‌های جدید اینستاگرام این قابلیت به وجود آمده است. بنابراین برای ادامه باید ابتدا نسخه‌ی اپلیکیشن خود را به آخرین نسخه‌ی ممکن ارتقا دهید. سپس مراحل زیر را انجام دهید:
ابتدا باید وارد تنظیمات اینستاگرام خود شوید:
فعال کردن حالت dark mode
در ادامه‌ی کار کافی است تا از منوی باز شده در تنظیمات، عبارت theme را انتخاب کنید.

فعال کردن حالت dark mode2

با انتخاب این گزینه شما با سه عبارت روبرو خواهید شد. اجازه دهید ابتدا به معرفی این سه گزینه بپردازیم.
• Light
این گزینه مربوط به زمانی است که شما می‌خواهید در همه حال برنامه‌ی شما در حالت روز یا همان با تم سفید قرار داشته باشد. با انتخاب این گزینه، شما همیشه با صفحه‌ی روشن در برنامه مواجه خواهید شد. اگر این مقاله را می‌خوانید، بدون شک به دنبال این گزینه نیستید.
• Dark
برای فعال کردن تم مشکی اینستاگرام به وسیله‌ی گوشی اندرویدی کافی است که این گزینه را انتخاب کنید. با انتخاب این عبارت، گوشی شما همیشه در حالت تاریک یا حالت شب قرار خواهد گرفت.
• System Default
و اما گزینه‌ی آخر که شاید بسیاری از آن اطلاع نداشته باشند چیست؟ این گزینه که به طور پیش فرض برنامه‌ی شما روی آن قرار دارد، به شما اجازه می‌دهد تا تم برنامه را مطابق تم برگزیده برای گوشی خود انتخاب کنید. بنابراین با فعالسازی این بخش، اگر گوشی شما در حالت شب باشد، برنامه نیز در حالت شب قرار خواهد گرفت.

فعال کردن تم مشکی اینستاگرام در آی او اس

برای کاربران گوشی‌های آیفون یا دوستداران آی او اس متاسفانه هنوز قابلیت برای فعالسازی تم مشکی به وسیله‌ی گوشی به وجود نیامده است. به همین جهت شما باید از روش‌های جانبی برای این کار استفاده کنید. اگر برنامه‌ی شما به آخرین نسخه‌ی آی او اس موجود در بازار ارتقا پیدا کرده باشد(در حال حاضر آی او اس 13)، شما می‌توانید تا با فعالسازی این قابلیت برای گوشی خود، تمام برنامه های خود از جمله اینستاگرام را مشکی کنید. در واقع این قابلیت به صورت کلی در سیستم عامل ios تعبیه شده است و شما می‌توانید با تبدیل تم گوشی خود به حالت تاریک، برنامه‌ی اینستاگرام را نیز به حالت شب یا dark mode تبدیل کنید.

فعال کردن تم مشکی اینستاگرام در دو سیستم عامل اندروید و آی او اس امکان پذیر است. در گوشی‌های اندرویدی این قابلیت به صورت اختصاصی در برنامه وجود دارد، اما هنوز دارندگان گوشی‌های آیفون امکان استفاده از تم مشکی را به صورت مستقل از خود برنامه ندارند. اما انتظار می‌رود که در نسخه‌های بعدی اینستاگرام، این ویژگی برای کاربران آی او اس به صورت مستقل فراهم شود.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا