آموزش های اینستاگرام

آموزش فعال کردن افکت اینستاگرام به صورت کامل و جامع

اینستاگرام یکی از محبوب ترین نرم افزارهایی است که افراد در سراسر دنیا ساعات زیادی را در آن سپری می کنند. اگر کسب و کارهای اینستاگرامی را فاکتور بگیریم، می توان گفت بیشتر افراد، به منظور سرگرمی از این نرم افزار استفاده می کنند و در آن به اشتراک گذاری لحظات خوب و بد خود می پردازند. از این رو طراحان اینستاگرام نیز به منظور افزایش رضایت کاربران خود و بالا بردن سطح تجربه کاربری آن ها، قابلیت هایی را در اختیار کاربران خود قرار داده است که از جمله این قابلیت ها می توان به افکت های جالب و کاربردی اینستاگرام اشاره نمود.
در این مقاله تبلیغ‌چه وبسایت تخصصی تبلیغات در اینستاگرام به شما خواهد آموخت چگونه افکت های جالب و هیجان انگیز اینستاگرام را پیدا کرده و از آن ها استفاده کنید. با ما همراه باشید.
ممکن است در مواقعی بخواهید تصویری را در اینستاگرام به اشتراک بگذاید اما تصویر مورد نظر کمی با سلیقه شما مغایر باشد یا در مواقعی که می خواهید حالتی طنز به تصویر ببخشید و یا حتی تصویر را زیباتر کنید. در این مواقع، افکت های اینستاگرام راه حل خوبی هستند که می توانید به کار ببرید. انواعی از افکت ها توسط اینستاگرام و برای کاربردهای مختلف ارائه شده است که می توانید به راحتی و به صورت رایگان آن ها را در اختیار داشته باشید. جالب است بدانید، خود شما هم می توانید سازنده افکت های اینستاگرامی باشید.
استفاده بیش از حد از افکت های اینستاگرامی به هیچ وجه توصیه نمی شود و پیشنهاد می کنیم در استفاده از هر افکتی، حد تعادل را رعایت کنید. زیراد استفاده بیش از حد از افکت ها باعث ایجاد حس ناخوشایندی در مخاطبین شما می شود و ممکن است دیگر شما را دنبال نکنند بنابراین در استفاده از افکت ها حد تعادل را رعایت کنید. اما برخی از افکت های اینستاگرام هستند که تغییرات کمی را بر روی تصویر اعمال می کنند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به استفاده از افکت ها علاقه خاصی دارید، می توانید از افکت هایی که نمای ظاهری کمتری دارند به صورت همیشگی استفاده کنید.

افکت اینستاگرام

آموزش فعال کردن افکت اینستاگرام

اینستاگرام از سال ۲۰۱۰ عرضه شد اما افکت های اینستاگرام از سال ۲۰۱۹ در اختیار کاربران قرار گرفته اند. امروزه افکت های اینستاگرام که تقلیدی از نرم افزار اسنپ چت است، بسیار مورد استقبال واقع شده است و رفته رفته بر تعداد این افکت ها افزوده می شود. از ایرادهای افکت های اینستاگرام این است که حتماً باید با دوربین سلفی گوشی اقدام به گرفتن فیلم یا عکس نمود. اما با این حال، افراد زیادی هر روز از این افکت ها برای دادن جلوه های زیبا به تصاویر خود استفاده می کنند.

فعال کردن افکت اینستاگرام

فعال کردن افکت های اینستاگرام کار بسیار راحتی است و همه افراد به صورت رایگان می توانند از این افکت ها استفاده کنند و هیچگونه محدودیتی برای استفاده از افکت های اینستاگرام وجود ندارد. برای فعال کردن افکت های اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

1. پیدا کردن افکت های اینستاگرام

برای پیدا کردن افکت های اینستاگرام کافی است به بخش استوری های خود بروید.

پیدا کردن افکت های اینستاگرام

پایین استوری، ابزارهایی وجود دارد که باید با توجه به تصویر بر روی گزینه Browse Effects قرار بگیرید و روی آن کلیک کنید.

پایین استوری، ابزارهایی وجود دارد که باید با توجه به تصویر بر روی گزینه Browse Effects قرار بگیرید و روی آن کلیک کنید.

با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه مانند عکس زیر می شوید که انواع افکت های اینستاگرام را نمایش می دهد. هم چنین می توانید با جستجوی نام افکت خاص، آن را پیدا کنید.

برای جستجوی نام افکت، کافی است روی علامت ذره بین در بالای این صفحه کلیک کنید و نام افکت را تایپ کنید تا افکت مورد نظر خود را پیدا کنید.

2. فعال کردن افکت اینستاگرام

با کلیک بر روی هرکدام از این فیلتر ها و انتخاب گزینهtry it می توانید از افکت مورد علاقه خود استفاده کنید.
برای دانلود و ذخیره افکت نیز باید فلشی که در گوشه سمت راست وجود دارد را کلیک کنید. با انجام این کار، افکت در دوربین اینستاگرام شما ذخیره می شود و در دفعات بعدی می توانید به راحتی آن را پیدا و استفاده کنید.

فیلترهای اینستاگرام

فیلترها یا همان افکت های اینستاگرام انواع مختلفی دارند و به دسته های جداگانه ای تقسیم بندی شده اند. این دسته ها به شرح زیر می باشند:
فیلترهای چهره در اینستاگرام

فیلترهای چهره اینستاگرام

فیلترهای چهره در اینستاگرام

در میان فیلترهای اینستاگرام، تعداد زیادی از فیلترها برای عملکرد روی چهره انسان طراحی شده اند که این فیلترها در دسته بندی Selfies یا Appearance قرار می گیرند.
فیلترهای نور در اینستاگرام

فیلترهای نور اینستاگرام

فیلترهای نور در اینستاگرام

برخی از فیلترها یا همان افکت های اینستاگرامی، شکل های مختلفی از نور را به تصویر اضافه می کنند که این فیلترها در دسته بندی Light قرار می گیرند. از محبوب ترین فیلترها در دسته بندی نور در اینستاگرام می توان
LED Starburst, Light Streak و Light Leak را نام برد.

فیلترهای فانتزی اینستاگرام

فیلترهای فانتزی در اینستاگرام

فیلترهای فانتزی هم که طرفداران خاص خود را دارند دسته بندی دیگری از فیلترهای اینستاگرام هستند که در دسته بندی های مختلفی ممکن است جای داشته باشند. به عنوان مثال در بخش Weird and Scary افکت‌هایی با شمایل عجیب و غریب و ترسناک می بینید و در دسته‌بندی Funny هم می‌توانید فیلترهای بامزه ای در دسترس شما قرار گرفته است.
با گشت و گذاری کوتاه می توانید انواعی از فیلترها را پیدا کنید که بنا به سلیقه شما بوده و از استفاده آن ها لذت می برید. البته حواستان به زمان باشد و در دریای افکت های اینستاگرامی غرق نشوید.
پیشنهاد می کنیم افکت های مورد علاقه خود را ذخیره کنید تا در صورت نیاز به سرعت بتوانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.

محبوب ترین افکت های اینستاگرام

در میان افکت های اینستاگرام، برخی از آن ها از محبوبیت بیشتری بین کاربران برخوردارند و از این رو بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش از مقاله آموزش فعال کردن افکت ایسنستاگرام به معرفی تعدادی از محبوب ترین افکت های اینستاگرامی خواهیم پرداخت. برای استفاده از این افکت ها کافی است نام آن ها را به روش گفته شده جستجو کنید و از آن ها استفاده یا ذخیره کنید.

  • فیلتر Retro Cam از love.is.masha
  • فیلتر Grainy III از nahir.esper
  • فیلتر Mood از diana_luchitskaya
  • فیلتر Cinematic از ilhamrofiqi
  • فیلتر Afterlight از kevin russ

حذف افکت اینستاگرام

حذف افکت اینستاگرام

به هر دلیلی ممکن است بخواهید افکت اینستاگرامی که دانلود و ذخیره کرده اید را حذف نمائید. برای انجام این کار کافی است بر روی نام افکت مورد کلیک کنید و سپس گزینه saved را بزنید.

چگونه افکت های جدید اینستاگرام را پیدا کنیم؟

ممکن است برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که در استوری پیجی، یک افکت مورد استفاده را دیده اید و به آن علاقه مند شده باشید. با این حال نمی دانید اسم افکت چیست. این راحت ترین راهی است که می توانید یک افکت اینستاگرام را جستجو و ذخیره کنید. کافی است بر روی نام افکت که در قسمت زیر پروفایل استوری مورد نظر قرار دارد ضربه بزنید. و پس از آن عملیات ذخیره افکت به راحتی امکان پذیر است.
یکی دیگر از راه های پیدا کردن افکت های جدید و جذاب از طریق پروفایل اینستاگرام سازندگان این افکت ها است. برای انجام این کار، کافی است هشتگ مربوط به Effects و AR را ئجستجو کنید. حال مطابق شکل بر روی گزینه Smiley ضربه بزنید تا لیستی از افکت هایی که آن شخص ساخته است را مشاهده کنید. سپس می توانید هریک را مورد علاقه شما است، مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از افکت ها در لایو اینستاگرام

استفاده از افکت ها در لایو اینستاگرام

از قابلیت های جالب افکت های اینستاگرام این است که علاوه بر عکس، می توان از آن ها بر روی فیلم و حتی بر روی لایوها نیز از آن ها استفاده نمود. نحوه استفاده از افکت ها در لایو اینستاگرام به این صورت است که پس از اجرای لایو در بخش استوری اینستاگرام، در بخش پایینی می توانید نماد افکت مورد نظر خود را لمس کنید. سپس، تمام فیلترهای موجود را مشاهده کنید. حال باید یک افکت را لمس کنید تا در چهره یا محیط خود اعمال شود. شما می توانید فیلتر را هر چند بار که می خواهید در هنگام انتقال تغییر دهید. به همین راحتی می توان افکت های مختلف را بر روی لایوهای خود استفاده کنید و جلوه ای ویژه به لایو ببخشید.
امیدواریم به تمامی سوالات شما در مورد فعال کردن افکت اینستاگرام پاسخ داده باشیم. هم چنین می توانید سوالات خود را در بخش نظرات همین صفحه درج کنید تا پاسخ خود را دریافت نمائید.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا