آموزش های اینستاگرام

آموزش داشتن چند اکانت اینستاگرام باهم

یکی از ویژگی‌های کاربردی اینستاگرام، امکان مدیریت همزمان چندین اکانت است. در واقع این شبکه‌ی اجتماعی به کاربران خود این امکان را می‌دهد که با فعال‌سازی دو یا چند حساب کاربری به طور همزمان، بتوانند پیج‌های خود را به راحتی اداره کنند. اگر شما نیز از تعداد زیادی حساب کاربری Instagram استفاده می‌کنید، این راهنما می‌تواند به شما کمک کند تا چند اکانت در اینستاگرام را به طور همزمان فعال کرده و به راحتی آن‌ها را تغییر یا به اصطلاح سوئیچ کنید.

داشتن چند اکانت در اینستاگرام

دنیای مجازی امروزه برای اهداف زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینستاگرام علاوه بر اینکه می‌تواند یک شبکه‌ی ارتباطی بین شما و دوستان و اقوام باشد، یک مکان مناسب برای راه‌اندازی کسب و کار و پذیریش تبلیغات در اینستاگرام نیز محسوب می‌شود. از این رو بسیاری از کاربران با فعال‌سازی چند حساب در اینستاگرام قصد دارند تا ارتباط عمده‌ای با دنیای اینترنت برقرار کنند. خوشبختانه این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد، اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چگونه چند اکانت را به طور همزمان فعال کنیم؟

شرایط داشتن چند حساب در اینستاگرام

پیش از بررسی نحوه‌ی افزودن چندین اکانت در اینستاگرام ، ابتدا باید بدانید چگونه می‌توان چند حساب برای یک نفر ایجاد کرد. همانطور که در جریان هستید، این اپلیکیشن برای ساخت حساب از کاربران خود یک ایمیل یا شماره تلفن درخواست می‌کند. با وارد کردن ایمیل یا شماره تلفن، دیگر نمی‌توان از آن برای ساخت اکانت دیگری استفاده کرد. به همین جهت شرط ساخت چند حساب کاربری، بهره مندی از شماره تلفن یا ایمیل‌های متفاوت است.

نحوه‌ی افزودن چند اکانت در اینستاگرام

نحوه افزودن چند حساب کاربری در اینستاگرام 1

اگر اکانت‌های متعددی در این برنامه ساخته باشید، حال می‌توانید با آموزش زیر آن‌ها را روی یک برنامه فعال کنید. توجه کنید که در این صورت همه‌ی نوتیفیکیشن‌ها و دایرکت‌ها و سایر موارد در حساب‌های مختلف به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
برای افزودن حساب‌های خود به اینستاگرام مطابق آموزش زیر پیش بروید:
1. در ابتدا ما دو حساب کاربری با نام‌های account.test_1 و account.test_2 ایجاد کرده‌ایم. اکانت اول ما روی اینستاگرام فعال است و ما قصد داریم تا اکانت دوم را به آن اضافه کنیم. شما نیز می‌توانید حساب‌های خود را با حساب‌های ما مطابقت دهید.

2. حال می‌خواهیم چند حساب در اینستاگرام را به این برنامه اضافه کنیم. برای این کار شما می‌توانید با کلیک روی نام کاربری که در عکس بالا مشخص است، با منوی زیر مواجه شوید. در این صورت باید روی Add account کلیک کنید.

نحوه افزودن چند حساب کاربری در اینستاگرام 2
نحوه افزودن چند حساب کاربری در اینستاگرام 3

3. در ادامه‌ی مراحل، اینستاگرام یک منوی دو گزینه‌ای به شما نمایش خواهد داد. این دو گزینه کاربرد متفاوتی با یکدیگر دارند:
نحوه افزودن چند حساب کاربری در اینستاگرام

• گزینه‌ی Log In Existing Account
اگر از قبل یک حساب کاربری ساخته‌اید و اکنون می‌خواهید آن را به برنامه اضافه کنید، باید از این گزینه استفاده کنید.
• گزینه‌ی Create New Account
اما اگر هنوز هیچ حساب کاربری دیگری برای خود نساخته‌اید، و می‌خواهید حساب جدیدی ایجاد کنید تا برای شما فعال شود، این گزینه برای شما مناسب است.
از آن جا که ما یک حساب کاربری از قبل ایجاد کرده‌ایم، از گزینه‌ی اول استفاده خواهیم کرد.

4. در آخرین گام برای داشتن چند اکانت در اینستاگرام باید وارد حساب کاربری شوید. ما اطلاعات خود را وارد می‌کنیم تا اکانت مدنظر را به برنامه اضافه کنیم. در انتها روی دکمه‌ی آبی رنگ Log In کلیک خواهیم نمود.

نحوه افزودن چند حساب کاربری در اینستاگرام 4

حال شما قادر هستید تا به طور همزمان از دو اکانت خود استفاده کنید.

نحوه‌ی سوئیچ بین دو اکانت

حال که موفق به افزودن اکانت‌های دوم و سایر اکانت‌های خود شدید، شاید بخواهید با نحوه‌ی سوئیچ بین چند اکانت در اینستاگرام را آشنا شوید. این عمل به سادگی قابل انجام است. تنها کافی است که دوباره روی نام حساب کاربری خود در بالای صفحه کلیک کنید و اکانت مدنظر را انتخاب کنید.
توجه کنید که با هر پیام یا اعلانی که برای هر اکانت شما ارسال شود، Instagram به شما یک نوتیفیکیشن ارسال خواهد کرد. در صورتی که روی هر کدام از این نوتیفیکیشن‌ها کلیک کنید، حساب کاربری شما به طور خودکار به حسابی که اعلانی دریافت کرده، تغییر خواهد کرد.

محدودیت چند اکانت در اینستاگرام

فراموش نکنید که داشتن چند حساب در اینستاگرام دارای محدودیت است. در نسخه‌های قدیمی برنامه، شما فقط قادر بودید تا 5 حساب کاربری را به اپلیکیشن خود اضافه کنید. در نسخه‌های جدید طبق بررسی‌هایی که ما انجام داده‌ایم این محدودیت تا 10 اکانت افزایش یافته است. بنابراین شما می‌توانید به طور همزمان 10 اکانت خود را مدیریت کنید.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا