آموزش های اینستاگرام

۴ روش برای بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

محبوبیت اینستاگرام و تنوع فعالیت ها در آن برای کمتر کسی ثابت نشده است. همین محبوبیت زمینه سواستفاده به صورت های مختلف را فراهم آورده است. از جمله سودجویی هایی که در اینستاگرام مشاهده می شود هم کردن اکانت ها است که این اتفاق در مورد پیج های با فالوور بالا یا بیزینسی بیشتر اتفاق می افتد اما نمی توان گفت برای پیج های شخصی این اتفاق رخ نمی دهد. چه بسا افراد با خصومت های شخصی دست به هک کردن اکانت های شخصی نیز می زنند و افراد را می آزارند. به همین دلیل و درخواست بالای کاربران در این مقاله به آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هم شده خواهیم پرداخت.

قبل از این که به موضوع اصلی مقاله بپردازیم بهتر است اندکی با روش های جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام آشنا شوید.( البته بهتر است بدانید برای کسب اطلاعات تکمیلی تر و افزایش امنیت اینستاگرام خود حتما به مقاله افزایش امنیت اینستاگرام مراجعه کنید ) هم چنین راه های شناسایی نشانه های اکانت هک شده را بدانید. زیرا هرچه زودتر به هک شدن اکانت پی ببرید امکان این که بتوانید خیلی راحت آن را برگردانید بیشتر است.

با مطالعه این مقاله به مهارت های زیر دست خواهید یافت :

 • روش های جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام
 • نشانه های اکانت اینستاگرام هک شده
 • آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

روش های جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام

امنیت پیج اینستاگرام
امنیت پیج اینستاگرام

همانطور که می دانید در هر کاری پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین برای داشتن اکانت اینستاگرامی ایمن نیز باید راه های هک کردن آن را بر روی هکرها ببندید. البته هر دسترسی به اکانت را نمی توان نتیجه هک شدن دانست. گاهی اوقات اعتماد بی جا به فردی یا دادن دسترسی به برخی نرم افزارها از جمله فالوور بگیر و … باعث کاهش سطح امنیت اکانت اینستاگرام شده است که به هنگام ایجاد مشکلی برای اکانت اینستاگرام این طور برداشت می شود که شخصی با عنوان هکر، اکانت را هک کرده است و به دنبال روش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده هستیم. اما در واقع این ما هستیم که با انجام این مدل رفتارها عملاً سطح ایمنی اکانت را کاهش داده ایم.

به طور کلی می توان گفت سهل انگاری در موارد زیر سطح ایمنی اکانت شما را به خطر می اندازد:

 • اگر تلفن همراه یا سیم کارت خود را در اختیار کسی قرار دهید و او بتواند بدون نظارت شما از آن استفاده کند.
 • ایمیل ثبت شده در اکانت اینستاگرام خود را به همراه پسورد در اختیار افراد دیگر قرار دهید.
 • دادن دسترسی به اپلیکیشن های مرتبط با اینستاگرام از جمله فالوور بگیر ، آنفالویاب و …
 • وارد شدن به اکانت خود در تلفن همراه افراد دیگر حتی اگر بعد از استفاده از آن لاگ اوت کنید.

پس اگر این کارها را انجام داده اید بهتر است قبل از اینکه به دنبال بازیابی اکانت اینستاگرام خود باشید ابتدا این موارد را بررسی و در صورت مشکل آن را رفع نمائید.

اما اگر هیچ یک از این موارد را انجام نداده اید و می خواهید سطح امنیت اکانت اینستاگرام خود را به سطح بالاتری ارتقا دهید موارد زیر را رعایت کنید :

 • از قرار دادن رمزهای ساده و قابل حدس پرهیز کنید : بسیاری از کاربرانی که اکانت اینستاگرام آن ها هک شده است و به ما جهت بازیابی آن مراجعه نموده اند افرادی هستند که رمز عبورهای بسیار ساده ای را برای اکانت خود در نظر گرفته بودند. به عنوان مثال یکی از کاربران شماره تلفن خود را به عنوان رمز عبور قرار داده بود بنابراین تمامی افرادی که آشنایی سطحی با این فرد داشتند هم می توانستند با قصد سو استفاده اکانت را هک کنند. و یا به عنوان مثال هایی دیگر کد ملی ، تکرار دوبار شماره تلفن و از همه این ها قابل حدس تر می توان به پسورد هایی نظیر 123456 یا abcd1234 و … اشاره نمود.

برای ایجاد یک رمز ایمن بهتر است از ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی به همراه اعداد و علائم استفاده نمود. مثال : DigiTal13&24

 • استفاده از رمز دو مرحله ای : تقریبا می توان گفت استفاده از رمز دو مرحله ای اکانت شما را به صورت صد در صد ایمن نگه می دارد. (البته اگر موارد گفته شده در بالا را رعایت کرده باشید.)

نشانه های اکانت اینستاگرام هک شده

اکانت اینستاگرام هک شده دارای مشخصات و نشانه هایی است که هرچه زودتر این نشانه ها را شناسایی کنید احتمال بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده بیشتر می شود. نشانه های اکانت اینستاگرام هک شده به شرح زیر است :

 • در ورود به اکانت اینستاگرام مشکل دارید : اگر در ورود به اینستاگرام مشکل دارید امکان دارد فردی اکانت شما را هک کرده است و پسورد را تغییر داده است. برای مطمئن شدن از این موضوع با اکانت دیگری آی دی اکانت خود را در اینستاگرام جستجو کنید اگر اکانت خود را مشاهده کردید و از پسوردی که وارد می کنید مطمئن هستید احتمال اینکه هک شده باشید وجود دارد. اما اگر با جستجو اکانت خود را پیدا نمی کنید امکان این که اکانت شما غیر فعال شده باشد هم وجود دارد.
 • اعمالی به صورت مشکوک رخ می دهد : اگر به انجام برخی اعمال از جمله لایک کردن ، بازدید استوری فالوورها، صحبت با فالوورها در قسمت دایرکت و … مشکوک هستید و مطمئن هستید شما این اعمال را انجام نداده اید به احتمال زیاد اکانت اینستاگرام هک شده اما رمز عبور تغییر داده نشده است.
 • در قسمت نشست های فعال یا login activity دستگاهی به جز دستگاه خود مشاهده می کنید : از بخش تنظیمات اینستاگرام خود روی گزینه privacy و سپس گزینه login activity را کلیک کنید. در این قسمت دستگاه هایی که به اکانت دسترسی دارند نمایش داده می شوند. اگر به جز دستگاه خودتان دستگاه دیگری در آن جا وجود دارد احتمال این که هک شده باشید وجود دارد.

آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده

زمانی که پس از بررسی هایی که در قبل توضیح داده شد مطمئن شدید که دچار هک شده اید به طور کلی دو وضعیت خواهید داشت :

 1. هک شده اید و در ورود به اکانت اینستاگرام دچار مشکل نیستید.
 2. هک شده اید و در ورود به اکانت اینستاگرام دچار مشکل هستید.

در مورد اول کار بسیار ساده تر است و کافی است به login activity رفته و با کلیک روی سه نقطه کنار هر دستگاه گزینه  Log Out را بزنید و سپس Okay را بزنید. البته لازم به ذکر است استفاده از فیلتر شکن هم به دلیل اینکه باعث تغییر آی پی دستگاه می شود ممکن است به عنوان دستگاه جدید تلقی کردد.

پس از لاگ اوت کردن دستگاه ها پیشنهاد می کنیم هرچه سریع تر پسورد را تغییر دهید و تدابیر امنیتی که بالاتر گفته شد رعایت کنید تا بتوانید سطح امنیت اکانت اینستاگرام خود را ارتقا دهید.

بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده که در ورود به آن دچار مشکل هستید

چندین روش برای بازیابی اکانت اینستاگرام هک شده که قادر به ورود به آن نیستید وجود دارد :

 1. بازیابی اکانت اینستاگرام به وسیله شماره تلفن
 2. بازیابی اکانت اینستاگرام به وسیله ایمیل
 3. بازیابی اکانت اینستاگرام به وسیله اکانت فیسبوک
 4. بازیابی اکانت اینستاگرام به وسیله برقراری ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام

بازیابی اکانت اینستاگرام به وسیله شماره تلفن

زمانی که هک شده اید و امکان ورود به اکانت خود را ندارید درست مثل زمانی است که شما پسورد اکانت خود را فراموش کرده اید. البته اگر هکر شماره تلفن ثبت شده در اکانت شما را تغییر نداده باشد می توانید با بازیابی پسورد به وسیله شماره تلفن ، اکانت خود را بازیابی کنید. مراحل انجام این کار به این صورت است :

مرحله اول : وارد نرم افزار اینستاگرام شوید.

مرحله دوم : گزینه get help logging in را بزنید.

مرحله سوم : سپس شماره تلفن خود را وارد نمائید و گزینه Next را بزنید.

مرحله چهارم : در این مرحله از طرف اینستاگرام یک پیام دریافت خواهید کرد.

و پس از وارد کد مربوطه می توانید به تغییر پسورد بپردازید و اکانت خود را بازیابی کنید.

در این جا هم مانند مورد قبل پیشنهاد می کنیم هر چه سریع تر تدابیر امنیتی گفته شده را پیاده سازی نمائید.

بازیابی اکانت اینستاگرام به وسیله ایمیل

اگر شانس داشته باشید و هکر ایمیل اکانت اینستاگرامتان را تغییر نداده باشد می توانید اکانت اینستاگرام خود را از طریق ایمیل نیز بازیابی کنید.

مراحل کار دقیقا مشابه بازیابی اکانت از طریق شماره تلفن است. با این تفاوت که در این روش بعد از وارد کردن ایمیل (به جای شماره تلفن در مرحله دوم)، ایمیلی از طرف اینستاگرام برای شما ارسال می شود و شما می توانید به راحتی از طریق لینک موجود در ایمیل مورد نظر به تغییر پسورد اکانت خود اقدام نمائید.

نکته ای که در این جا لازم است بدانید این است که در صورتی که فردی اکانت اینستاگرام شما هک کند و اقدام به تغییر ایمیل نماید به ایمیلی که شما در ابتدا ثبت نموده اید پیغامی ارسال می شود که مانند تصویر زیر به شما اعلام می کند که ایمیل تغییر کرده است و شما با استفاده از کلیک روی گزینه secure your account here می توانید از این تغییر جلوگیری نمائید.

آموزش-بازیابی-اکانت-هک-شده-با-اینستاگرام
مرحله-دوم-اکانت-هک-شده-اینستاگرام-با-ایمیل
 • با کلیک روی لینک secure your account here پیغامی برای تایید هویت را مشاهده می کنید و در صورت تایید شماره تلفن و زدن گزینه Secrity Code  Send ، کدی به شماره تلفن شما ارسال خواهد شد.
 • کد دریافت شده را در کادر مربوطه وارد می نمائید.
 • حال گزینه Submit را کلیک کنید.
 • No, Secure My Account:  با انتخاب این گزینه تغییر ایمیل بی اثر خواهد شد.
 • Yes, It’s Correct: با انتخاب این گزینه تغییر ایمیل برای اکانت اینستاگرام اعمال خواهد شد.
 • در این مرحله پسورد جدید را وارد کنید :

بازیابی اکانت اینستاگرام به وسیله اکانت فیسبوک

اگر اکانت اینستاگرام خود را به صفحه فیسبوک خود متصل کرده باشید در شرایطی که پیج اینستاگرام دچار هک شده باشد می توانید از طریق صفحه فیسبوک خود اکانت را بازیابی نمائید.

برای انجام این کار کافی است در هنگام لاگین کردن به اینستاگرام گزینه Log in with Facebook را بزنید :

بعد از زدن این گزینه نام کاربری و رمز عبور فیسبوک خود را وارد کنید. و گزینه Log in  را بزنید.

پس از انجام این کار گزینه ادامه یا Continue را بزنید و وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

بعد از انجام این کار کافی است که رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را تغییر دهید تا بتوانید با سطح بالاتری از امنیت در اینستاگرام حضور داشته باشید. البته توجه داشته باشید همانند دو مورد قبلی پس از بازیابی اکانت اینستاگرام خود سعی کنید موارد ایمنی گفته شده را رعایت نمایید تا کمتر دچار این موارد شوید.

بازیابی اکانت اینستاگرام به وسیله برقراری ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام

آخرین راه برای بازیابی اکانت اینستاگرام برقراری ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام است. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول – گزینه Get help signing in  را از صفحه لاگین اینستاگرام کلیک کنید.

مرحله دوم – نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن ثبت شده در اکانت اینستاگرامی که قصد بازیابی آن را دارید وارد کنید. و گزینه Next را بزنید.

مرحله سوم – در این مرحله گزینه Need more help  را کلیک کنید.

مرحله چهارم – در صورتی که ایمیلی که با آن اکانت اینستاگرام ساخته اید را به خاطر می آورید در قسمت  signed up Email وارد نمائید.

مرحله پنجم – اگر به ایمیلی که در موقع ساخت اکانت ثبت کرده اید دسترسی ندارید یا آن را به خاطر نمی آورید در بخش preferred email ایمیل دیگری را که به آن دسترسی دارید وارد نمائید.

مرحله ششم – در بخش پایینی مشخص نمائید که:

 • اکانت بیزینسی بوده یا اکانت شخصی
 • آیا اکانت شما دارای پست های شخصی از شما می باشد.
 • اکانت شما شخصی است ولی عکسی از خودتان در آن وجود ندارد.

    مرحله  هفتم – در این مرحله اطلاعاتی نظیر ایمیل ثبت شده را فراموش کرده اید، اکانت شما هک شده است و … را مشخص می نمائید.

مرحله هشتم – در کادر پایینی این صفحه نیز می توانید اطلاعاتی تکمیلی در اختیار پشتیبانی اینستاگرام قرار دهید.

مرحله نهم – در نهایت گزینه  sumbit request را بزنید.

بعد از انجام این مراحل بایستی منتظر دریافت ایمیلی از طرف اینستاگرام باشید. این ایمیل حاوی یک لینک است که باید روی آن کلیک کنید و پس از آن می توانید به تغییر رمز اکانت اینستاگرام خود اقدام نمائید و از شر هکر راحت شوید.

در کنار انجام این مراحل اینستاگرام کدی را برایتان ارسال می کند و از شما می خواهد با شرایط خاصی عکسی از خودتان به همراه نوشته شده کد برایشان ارسال نمائید.

در عکس ارسالی برای پشتیبانی اینستاگرام بایستی نکات زیر را رعایت کنید:

 • کد ارسالی از طرف اینستاگرام به همراه آیدی اینستاگرام خود، نام دستگاه تلفن همراه، ایمیل و شماره تلفن که در اکانت اینستاگرام ثبت نموده اید به صورت واضح روی یک برگه A4 بدون هیچگونه کثیفی بنویسید.
 • کاغذ را در دستان خود بگیرید و عکسی با کیفیت توسط فرد دیگری از شما گرفته شود. به گونه ای که هم چهره شما واضح باشد و هم کاغذ و نوشته ها واضح باشد.
 • عکس را به همراه سایر اطلاعات اکانت اینستاگرام خود به ایمیل اینستاگرام ارسال نمائید و منتظر پاسخ بمانید.

به این ترتیب اکانت اینستاگرام خود را بازیابی نموده اید و پس از بازیابی اکانت خود هرچه سریع تر اقدام به افزایش امنیت به شرحی که گفته شد اقدام نمائید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده لازم را برده باشید. می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت ها برای ما درج نمائید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا