آموزش های اینستاگرام

آموزش پین کردن کامنت در اینستاگرام

پین کردن نظرات در اینستاگرام می‌تواند یک تکنیک فوق‌العاده برای نمایش کامنت‌های مثبت باشد. اینستاگرام با قرار دادن این ویژگی برای مخاطبان خود، گام بلندی برای مدیریت کامنت‌ها و گفتگوهای پایین هر پست برداشته است. به این ترتیب کاربر می‌تواند نظرات منفی را به بخش‌های پایین‌تر منتقل کند و نظرات مثبت را در معرض دید قرار دهد یا به اصطلاح سنجاق کند.

پین کردن کامنت‌های اینستاگرام


پین کردن نظرات در اینستاگرام یعنی چه؟


اگر از مخاطبان قدیمی شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام باشید، حتما از معایب کامنت‌های منفی، توهین آمیز و شایعه پراکن اطلاع دارید. تا پیش از ورود قابلیت پین کردن، اینستاگرام هیچ الگوریتمی برای نمایش نظرات زیر هر پست نداشت. در واقع اگر فردی یک نظر منفی و یا بد برای شما می‌نوشت، ممکن بود که در صف اول کامنت‌های شما قرار بگیرد و این به اکانت و یا حتی بیزینس شما آسیب می‌زد.این آسیب در زمان تبلیغات در اینستاگرام که به صورت پست انجام میشد میتوانست به برند شما آسیب بزند.
با ورود این ویژگی، کاربران این امکان را دارند که نظراتی که در راستای اهداف شخصی و یا تجاری پیج خود قرار دارد را به بالاترین بخش سنجاق کنند. در واقع نظرات مثبتی که مطابق نیاز شما است، با پین شدن به اولین نظر پست تبدیل خواهد شد.


روش پین کردن نظرات در اینستاگرام

حال که با قابلیت سنجاق کردن در شبکه‌ی اجتماعی Instagram آشنا شدید، شاید دوست داشته باشید بدانید که چگونه یک کامنت را پین کنید. در ادامه در این راهنما به صورت گام به گام با شما به نحوه‌ی سنجاق کردن یک نظر خواهیم پرداخت:

  1. در ابتدا باید وارد پستی که می‌خواهید کامنت‌های آن را کنترل کنید، بشوید. ما در این بخش به همراه توضیحات آموزشی از یک راهنمای تصویری نیز استفاده خواهیم کرد. به همین جهت از یک پیج اینستاگرامی مربوط به فروشگاه موبایل استفاده خواهیم کرد.
    فرض کنید در این فروشگاه به تازگی یک محصول را معرفی کرده‌ایم و 3 نظر برای آن ثبت شده است. حال باید کامنت‌های مربوط به محصول را مشاهده کنیم.

نمونه پین کردن کامنت اینستاگرام
  1. همانطور که مشاهده می‌کنید، از بین سه کامنتی که برای پست ما گذاشته شده است، تنها یکی از آن‌ها برای پیج ما نظر مثبتی است و باقی نظرات یک رای منفی برای تجارت ما به شمار می‌آید. البته این نظر در پایین ترین سطح قرار دارد. بنابراین برای درج آن به عنوان اولین کامنت، بهتر است از قابلیت پین کردن نظرات در اینستاگرام استفاده کنیم.
نمونه پین کردن کامنت اینستاگرام قسمت دو
  1. برای این کار کافی است که در گوشی‌های اندرویدی روی کامنت چند ثانیه انگشت خود را نگه دارید. البته اگر از هواداران گوشی‌های آیفون هستید، باید کامنت مدنظر خود را به سمت چپ بکشید. در صورت انجام این کار گزینه‌هایی برای شما فعال خواهد شد. روی آیکون سنجاق مانند کلیک کنید.
نمونه پین کردن کامنت اینستاگرام قسمت سه
  1. اگر برای اولین بار از قابلیت پین کردن نظرات در اینستاگرام استفاده می‌کنید، با صفحه‌ی زیر مواجه خواهید شد. در این متن اینستاگرام به شما راهنمایی می‌کند که برای مشاهده‌ی بیشتر نظرات مثبت می‌توانید 3 کامنت را پین کنید. در این باره بعدا صحبت خواهیم کرد. برای ادامه‌ی کار روی گزینه‌ی comments pin کلیک کنید.
نمونه پین کردن کامنت اینستاگرام قسمت چهارم
  1. مطابق انتظار نظری که پین کردید، به اولین کامنت منتقل خواهد شد. به همین ترتیب سایر نظرات منفی که ممکن بود وجهه‌ی بدی به پیج شما بدهد، از دید کاربران تا حدود زیادی دور خواهد ماند، چرا که معمولا هر چه یک نظر در رتبه‌ی بالاتری باشد، اهمیت آن از دید کاربران بیشتر خواهد بود.
نمونه پین کردن کامنت اینستاگرام قسمت پنجم

محدودیت‌های پین کردن نظرات در اینستاگرام


اینستاگرام ، ویژگی سنجاق کردن پیام‌ها را به منظور مدیریت بهتر گفتگو ها و همچنین در راستای هدفمند سازی نظرات ایجاد کرده است. فراموش نکنید که این ویژگی باید از یک سری محدودیت‌ها نیز بهره مند باشد. به عنوان مثال پین کردن نظرات صد ها نفر نمی‌تواند چندان کاربردی و حتی زیبا باشد. بنابراین این شبکه‌ی مجازی برای این قابلیت محدودیت‌هایی قرار داده است:
• در هر پست فقط سه کامنت سنجاق می‌شوند:
فرقی نمی‌کند که چقدر فالوور داشته باشید، یا چه نوع پیجی را هدایت می‌کنید. شما در هر پست تنها قادر خواهید بود که سه کامنت برتر را pin کنید. به همین جهت باید سعی کنید که بهترین نظرات را برای این کار پیدا کنید، علی الخصوص اگر پیج شما دارای دنبال‌کننده‌های فراوانی باشد و کامنت‌های زیادی داشته باشید.
• قابلیت پین کردن برای کامنت‌های زیر مجموعه وجود ندارد
کامنت‌های زیر مجموعه همان نظراتی هستند که کاربران برای گفتگو با فردی که قبلا پیامی درج کرده ارسال می‌کنند. یکی دیگر از محدودیت هایی که برای این قابلیت وجود دارد، عدم سنجاق شدن کامنت‌های زیر مجموعه است. بنابراین پین کردن نظرات در اینستاگرام تنها محدود به کامنت‌های اصلی خواهد بود.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا