آموزش های اینستاگرام

آموزش قرار دادن لینک در اینستاگرام ( برای پیج های زیر 10k و بالایه 10k )

اینستاگرام یکی از ابزارهای کاربردی برای هدایت مخاطبان به سمت سایت و در نتیجه جذب ترافیک برای سایت است.
اینستاگرام حدود ده سال است که عرضه شده است و در این ده سال توانسته است مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند. از یک میلیارد کاربر اینستاگرامی، حدود ۴۰ میلیون ایرانی وجود دارد که نصف جمعیت ایران است و این نشان از تاثیرگذاری بالای این نرم افزار دارد. بنابراین بدیهی است که کسب و کارها به سمت این فضا کشیده شوند و بخش بزرگی از استراتژی بازاریابی خود را با استفاده از این ابزار انجام دهند و سرمایه زیادی را صرف تبلیغات در اینستاگرام میکنند چرا که بازدهی بسیار بالایی دارد
همان طور که گفته شد می توان مخاطبان اینستاگرام را به سمت سایت هدایت نمود و از این فرصت ارزشمند برای جذب ترافیک بیشتر به سایت بهره برد. هدایت مخاطبان به سمت سایت علاوه بر تاثیر مستقیم بر فروش، می تواند باعث بهبود رتبه سایت در گوگل (سئو) نیز شود و از این طریق نیز به طور غیر مستقیم به بازاریابی عصبی اینستاگرام شما کمک کند.


قرار دادن لینک در اینستاگرام


در اینستاگرام در دو بخش می توان لینک قرار داد:

 • بخش بایو پیج
 • استوری اینستاگرام


در بایو پیج تنها می توان یک لینک قرار داد و این محدودیت اینستاگرام محسوب می شود. به همین دلیل پیشنهاد می شود لینک اصلی سایت را در این قسمت قرار دهید. البته کسب و کارهایی که سایت ندارند، می توانند در این قسمت از لینک کانال تلگرام، کانال یوتیوب و … استفاده کنند.قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام

آموزش لینک گذاشتن در استوری اینستاگرامدر استوری اینستاگرام می توان انواع لینک را قرار داد و فقط دو نکته در این مورد وجود دارد.
نکته ۱: گذاشتن لینک خارجی (لینک به سایت ها، لینک به تلگرام و به طور کلی لینکی به جز لینکی درون اینستاگرام، لینک خارجی محسوب می شود.) مستلزم داشتن ۱۰ هزار یا 10k فالوور می باشد.
نکته۲: پیج های زیر ۱۰ هزار فالوور تنها می توانند لینک IGTV را در استوری خود قرار دهند.
افزودن لینک به استوری اینستاگرام کار بسیار ساده ای است که همه افراد می توانند آن را انجام دهند. مراحل انجام کار به شکل زیر است:

 • استوری اینستاگرام را باز کنید و عکس، ویدیو یا … مورد نظر خود برای استوری را انتخاب یا ضبط کنید.
 • در این مرحله مانند تصویر زیر، بر روی لینک کلیک کنید.
 • در این مرحله می توانید لینک صفحه موردنظر از سایت خود یا سایر سایتها، لینک کانال یوتیوب یا یک ویدیو در یوتیوب، لینک کانال تلگرام و … را قرار دهید و به مرحله بعدی بروید.
 • در این مرحله پیشنهاد می کنیم از گیف های جالب و متناسب با پیج خود برای نمایش و اطلاع به فالوورها که این استوری حاوی لینک است استفاده کنید.
  به همین راحتی می توانید در استوری های اینستاگرام، لینک قرار دهید.

اگر دوست دارید با اینستاگرام بیشتر آشنا شوید حتما به مقاله 12 ترفند جالب اینستاگرام مراجعه کنید


اضافه کردن Call To Action به استوری اینستاگرام


گذاشتن یک لینک در استوری، دلیل محکمی به فالوورها نمی دهد که به لینک مراجعه کرده و آن را بازدید کنند. برای اینکه تعداد بیشتری از مخاطبین خود را به سمت بازدید لینک مورد نظر تشویق کنید بهتر است از call to action استفاده کنید. برای انجام این کار کافی است که فالوورهای خود آموزش دهید که چگونه از لینک استفاده کنند و این صحبت کردن با فالوورها آن ها را ترغیب می کند تا به سمت لینک قرار داده شده بروند.


در قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام زیاده روی نکنید


در استوری اینستاگرام برای هر صفحه می توان یک لینک و یک صفحه از سایت را قرار داد. ممکن است کسب و کارها علاقه زیادی داشته باشند که همه استوری ها دارای لینکی به یکی از صفحات وب سایت آن ها باشد. اما بهتر است در استفاده از این قابلیت زیاده روی نکنید و روزانه یک یا دو لینک را استفاده کنید.
از طرف دیگر استوری هایی که حاوی لینک هستند، قابلیت ریپلی (پاسخگویی کاربران) و ری اکت فالوورها را از دست می دهد. به همین دلیل استفاده زیاد از لینک در استوری ها علاوه بر خسته کردن مخاطبان، به کاهش تعامل مخاطبان با استوری ها نیز می انجامد.


قرار دادن لینک در پست های اینستاگرام

قرار-دادن-لینک-در-پست-های-اینستاگرام


قرار دادن لینک در پست های از جمله معضلاتی است که افراد زیادی با آن درگیر هستند. در این بخش راه حل هایی برای قرار دادن لینک در پست های اینستاگرام را نام خواهید برد

 • قرار دادن لینک با استفاده از Campsite
 • قرار دادن لینک در پست اینستاگرام با استفاده از Metricool
 • قرار دادن لینک در پست اینستاگرام با استفاده از URL Shortener


با استفاده از این روش ها می توانید برای پست های خود در اینستاگرام نیز لینک قرار دهید و از این طریق نیز مخاطبان خود را به سمت سایت یا کانال های مختلف خود بفرستید.
سخن پایانی
استفاده از لینک در اینستاگرام از قابلیت های مهم و جذابی است که برای کسب و کارها بسیار مفید می باشد. در مکان های مختلفی از جمله بایو پیج، استوری و پست های اینستاگرام می توان لینک قرار داد. لینک ها می توانند در پلتفرم های مختلفی از جمله وب سایت ها، تلگرام، لینکدین و … استفاده وجود داشته باشند حتی می توانید از لینک های IGTV های خود اینستاگرام نیز استفاده کنید.
جذب مخاطبان از طریق اینستاگرام به سمت وب سایت و … تاثیر بسیار مثبتی روی افزایش فروش و هم چنین برندینگ قوی خواهد داشت. از این رو برای کسب و کارها بسیار مفید است.
در مفید بودن قابلیت قرار دادن لینک در اینستاگرام شکی نیست اما مهم تر از آن ترغیب فالوورها در مراجعه به لینک مورد نظر می باشد. اگر بتوانید فالوورها را به طور صحیحی ترغیب به مراجعه به لینک کنید می توانید بگویید کار خود را درست انجام داده اید.
امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده لازم را برده باشید و بتوانید با استفاده از قرار دادن لینک در اینستاگرام به برندینگ و فروش محصولات خود کمک بزرگی کنید.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا