آموزش های اینستاگرام

راه های خرید امن از اینستاگرام

خرید آنلاین تقریبا همیشه لذت بخش است. شما در حالیکه پشت میز یا روی مبلتان نشسته اید در میان محصولات رنگ به رنگ گشت و گذار می کنید و محصولات مورد نظرتان را صرفا با یک لمس به سبد خریدتان منتقل می کنید. می توانید در آن واحد از این فروشگاه به فروشگاه دیگری بروید و اصلا مهم نباشد که ساعت 5 صبح را نشان میدهد یا 12 شب را! این وصف رویایی در مورد خرید آنلاین است که در بسترهای مختلفی اعم از سایت ها و شبکه های اجتماعی انجام می شود. در این نوع از خرید که طی سالهای اخیر به شدت باب شده است، یک موضوع همواره دغدغه خرید آنلاین بوده و آن امنیت است. در این نوشته می خواهیم مشخصا به راه های خرید امن از اینستاگرام بپردازیم.

امن ترین راه های خرید از اینستاگرام

برای یادگیری راه های خرید امن از اینستاگرام جلب هست بدانید به مرور و با رشد محبوبیت شبکه های اجتماعی و در راس آنها اینستاگرام،‌کسب و کارهای زیادی تصمیم گرفتند که محصولات خود را در این فضا به فروش برسانند. اینستاگرام برای کسب و کارها به منزله ی یک بازار دائمی برای فروش محصولاتشان است که در آن بعد مسافت و زمان اهمیت زیادی ندارد. بعلاوه محدودیت موجود در تعداد مشتریان بازار سنتی در بازار آنلاین به طور کلی از بین رفته است. یعنی اگر مشتریان شما در حالت سنتی محدود به همشریان و هم محله ای های شما می شد، در حالت آنلاین شما می توانید از سرتاسر ایران و در شرایطی از سرتاسر دنیا مشتری داشته باشید. می توانید تصور کنید که در این صورت درآمد یک کسب و کار آنلاین چندین برابر می شود. وجه مهم دیگر این موضوع، خریداران هستند که باید به این مدل خرید اعتماد کنند. در واقع اینستاگرام هیچ روند تعریف شده ای برای پرداخت ندارد. راه های خرید امن از اینستاگرام مهمترین دغدغه ی کسانی است که در این فضا محصولاتی را خریداری می کنند.

در واقع این افراد باید صرفا با اعتماد به صفحات اینستاگرامی که محصولاتی میفروشند، پول پرداخت کنند. البته نشانه هایی وجود دارد که به کمک آنها می توانیم فروشندگان واقعی را از آنها که صرفا می خواهند از این فضا سودی به نفع خود ببرند تشخیص دهیم. بعد تاریک آسان تر شدن خرید و استقبال کاربران از این موضوع،‌افزایش قارچ گونه ی کلاهبرداران اینترنتی است. این افراد به سادگی و به رعایت چند نکته ی ساده ، افراد ناآگاه را به سادگی فریب می دهند. پس بر ماست که با افزایش آگاهی و دانش خود در فضای اینستاگرام، اسیر دام کلاهبرداران نشویم.در ادامه به بررسی نشانه هایی می پردازیم که به ما نشان می دهد خریدی که انجام می دهیم “نسبتا” امنیت بالایی دارد.

چگونه خرید امن در اینستاگرام داشته باشیم؟

چگونه خرید امن در اینستاگرام داشته باشیم؟

همانطور که گفتیم اینستاگرام هیج روش مدونی برای پرداخت هزینه ی خرید انجام شده در بسترش ندارد. از طرفی در صورتیکه مشکلی ما بین خریدار و فروشنده پیش بیاید، اینستاگرام هیچ مسئولیتی در قبال مشکل پیش آمده ندارد. یعنی بنا نیست اینستاگرام به نفع هیچ یک از طرفین معامله رای صادر کند. خرید در اینستاگرام در حالت پایه از طریق دایرکت اینستاگرام انجام می شود. یعنی شما محصولی را در یکی از صفحات اینستاگرام می پسندید، به دایرکت اینستاگرام آن صفحه مراجعه کنید. فروشنده به شما شماره کارتی ارائه می کند تا مبلغ محصول را به آن شماره واریز کنید. در مرحله ی بعدی باید تا رسیدن محصول درب منزلتان صبر کنید. در این میان اگر نگران این باشید که بعد از پرداخت هزینه هیچ محصولی دریافت نکنید نگرانی کاملا به جایی خواهد بود.

بسیاری از افراد روزانه گرفتار این نوع کلاهبرداری های اینترنتی می شوند. یعنی یا پولی پرداخت می کنند و محصولی دریافت نمی کنند، یا محصولی که دریافت می کنند با آن چیزی که خریداری کرده اند متفاوت است. در شرایط بغرنج در یک انتظار نامعلوم گرفتار می شوند و فروشنده ی محصول به وعده های خود عمل نمی کند. شرایط زمانی بغرنج تر می شود که فروشنده ی آن صفحه دیگر در دایرکت پاسخگوی شما و مشکلاتتان در رابطه با محصولش نباشد. تصور این است که به خوبی اهمیت دانستن راه های خرید امن در اینستاگرام را درک کرده باشیم. پس با دقت در نشانه هایی که در ادامه آورده ایم، خرید امن در اینستاگرام تجربه کنید:

بررسی صفحه ی اینستاگرامی فروشنده از نظر ظاهری

شما چاره ای جز هوشیار بودن و تکیه بر راه های خرید امن از اینستاگرام ندارید، البته اگر خود را بابت هزینه ای که پرداخت می کنید مسئول می دانید. صفحه ای که می خواهید از آن خریداری کنید، نشانه های زیادی در دل خود دارد که ثابت می کند با افراد حرفه ای روبرو هستید یا افرادی که قصد کلاهبرداری دارند.

اگر صاحب یک صفحه ی فروشگاهی اینستاگرام، تولید کننده ی محصول خودش باشد، بدیهی است که عکس های با کیفیتی از محصولات در صفحه اش بارگذاری می کند. یعنی چنین افرادی قصد دارند محصولات خود را به بهترین و جذاب ترین شکل نمایش بدهند تا مشتریان بیشتری جذب کنند. تصاویر ارائه شده در این صفحات معمولا عکس های واضح از زوایای مختلف محصول است. در این حالت اگر شما در دایرکت آن صفحه عکس های بیشتری از آن محصول طلب کنید، فروشنده با خوشرویی این تصاویر را در اختیار شما می دهد. چنین فروشنده هایی دغدغه ی شما را برای خرید امن اینستاگرام درک می کنند. پس می توانید از کیفیت بالای عکس ها و ویدئوها حول یک محصول نتیجه بگیرید که آن فروشنده برای محصولات خود ارزش زیادی قائل است. اگر یک صفحه تصاویر محصولات را از سایتهای خارجی، گوگل یا از صفحات دیگری برداشته باشد، می توانید این موضوع را به سادگی تشخیص دهید. به لوگوی درج شده در تصاویر و واترمارک موجود در تصاویر دقت کنید.

بررسی ارقام و اعداد صفحه ی فروشنده اینستاگرامی

ما بعنوان کاربر اینستاگرامی اگر هوشیار نباشیم، به سادگی فریب اعداد را در اینستاگرام می خوریم. یعنی اگر ببینیم یک صفحه تعداد فالوور بالایی دارد ناخودآگاه برای آن اعتبار قائل می شویم. افراد در اینستاگرام از همین موضوع استفاده می کنند و به خرید فالوور اینستاگرام روی می آورند. این کار باعث می شود عدد فالوور صفحات فروشگاهی را بالا برود و مردم به آن اعتماد کنند.

چگونه این موضوع را تشخیص دهیم؟ مفهوم مهمی در اینستاگرام وجود دارد که به آن نرخ تعامل می گوییم. نرخ تعامل عددی است که میزان محبوبیت یک صفحه را در بین فالوورهایش نشان می دهد. برای ارزیابی این عدد نیازی به محاسبات پیچیده ندارید. اگر یک پیج اینستاگرامی 17 هزار فالوور داشت و میانگین تعداد لایک ها و کامنت های 10 پست اخیرش اعدادی مثل 17 عدد، 50 عدد و اعدادی مانند این باشد می توانید مطمئن باشید که تعدادی از آن 17 هزار فالوور فیک هستند. حضور اکانت های فیک به خودی خود ایرادی ندارد. ایراد آنجایی پیدا می شود که یک پیج بخواهد اعتبار خود را پشت این اکانت ها و اعداد مخفی کند. چرا که افراد می دانند، فعالیت مستمر و با کیفیت در اینستاگرام برای آنها فالوورهای واقعی بهمراه خواهد و آورد تا نیازی به فالوورهای فیک نباشد.

میزان تعامل صاحب صفحه با کاربران

به بخش کامنت ها نگاهی بیندازید. آیا تعداد زیادی کامنت می بینید که بی پاسخ مانده اند؟ یا تعدادی کامنت می بینید که شخصی با روی خوش و با حوصله به آن ها پاسخ داده است؟ حالت دوم یعنی شما با ادمینی روبرو هستید که اگر از او خریدی انجام دهید، پاسخگوی شما خواهد بود. بعلاوه اگر افراد دیگری تجربه ی خرید موفق از این محصول یا پیج را داشته باشند، حتما نظرات خود را در بخش کامنت ها با دیگران در میان میگذارنند.

کار دیگری که اغلب صفحات برای اعتماد سازی انجام می دهند، انتشار پیام های رضایت کاربران در استوری اینستاگرم است.اگر با صفحه ای روبرو هستید که رضایت مشتریان را با خیال راحت به شما نشان می دهد، احتمالا می توانید خرید امن در اینستاگرام را از این طریق تجربه کنید.

پاسخگویی فروشنده بعد از فرآیند خرید

بعد از اینکه هزینه ی محصول را پرداخت کردید کار شما تمام نشده است. اگر بناست محموله از طریق پست برای شما ارسال شود، باید فروشنده کد پیگیری محصول را برای شما ارسال کنید تا بتوانید از طریق وبسایت اداره ی پست محموله ی خودتان را پیگیری کنید. سایر شرکت های ارسال محموله هایی که نظیر اداره یست فعالیت می کنند نیز روند مشابهی برای پیگیری محصول در اختیار شما قرار می دهند.اگر هم راه دیگری برای ارسال محصول در نظر گرفته اند،‌ در هر صورت باید فاکتوری بلافاصله بعد از ثبت درخواست از سمت فروشنده صادر شود. این فاکتور شامل نام و مشخصات شما،‌آدرس شما و همچنین مشخصات فروشنده است روی آن ثبت شده است. تمامی این روند می توانند نشان دهنده ی این باشند که شمابا فروشنده ی مطمئنی روبرو هستید.

البته ممکن است بسیاری از فروشنده های اینستاگرامی جز مشاغلی باشند که به صورت خانگی فعالیت می کنند. در این حالت ارسال فاکتور برای آنها ممکن نیست. بعلاوه این گونه کسب و کارها محصولات خود را به روش های دیگری ارسال می کنند. به همین دلیل در این موارد باید از سایر روش ها برای اعتماد استفاده کنید. البته در حالت بسیار خوشبینانه کسب و کارها از روش پرداخت درب منزل استفاده می کنند. بدیهی است که در این روش جای نگرانی نیست. یعنی شما می توانید محصول را درب منزل دریافت کرده و بعد از تست و اطمینان از سلامت آن، هزینه را به مامور مربوطه تحویل دهید.

دریافت ضمانت بازگشت وجه در صورت نامطلوب بودن محصول

بسیاری از محصولات مخصوبا محصولات مصرفی این قابلیت را ندارند. اما برای محصولاتی که بدون مصرف کردن می توانید خرابی یا نامطللوب بودن آن را تشخیص دهید، دریافت ضمانت بازگشت وجه خیال شما را آسوده می کند. اگر فروشگاه مخاطب شما به اندازه ی کافی معتبر داشته باشد از بازگشت محصول و عودت وجه ابایی نخواهد داشت. البته دقت کنید که در اینجا یک اعتماد متقابل نیز مطرح می شود. یعنی این موضوع نیاز به دقت در زمان خرید را از شما سلب نمی کند. اما در صورتیکه محصول اشتباه ارسال شده باشد، بازگشت آن و یا حداقل جایگزین آن با یک محصول دیگر می تواند به شما اطمینان بدهد.

استفاده از وبسایت برای خرید امن از اینستاگرام

بسیاری از کسب و کارها علاوه بر صفحه ی اینستاگرامشان،‌ از یک وبسایت برای فروش محصولاتشان استفاده می کنند. بدین صورت که شما نیازی به پرداخت هزینه به صورت کارت به کارت ندارید، بلکه از طریق درگاه های پرداخت اقدام به تسویه می کنید. این یکی از راه های خرید امن از اینستاگرام است. . مزیت استفاده از درگاه های پرداخت در این است که فاکتور پرداختی شما در  شرکت ارائه دهنده ی درگاه پرداخت ثبت شده است. یعنی در صورت بروز مشکل می توانید ثابت کنید که هزینه را پرداخت کنید. چنین سایت هایی معمولا از یک فاکتور به نام نماد اعتماد الکترونیکی نیز بهره برده اند. نماد اعتماد الکترونیکی به اشخاص حقیقی و حقوقی اعطا می شود. در هنگام در خواست برای دریافت این نماد اعتماد این افراد با دریافت اطلاعات واقعی توسط شرکت ارائه دهنده ی نماد سنجیده می شود. این اطلاعات شامل آدرس، شماره تماس ثابت و مدارک شخص درخواست کننده است.

بسیاری از سایت هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیک یا اینماد هستند درگاه پرداخت مطمئنی دارند. البته الزاما عدم وجود اینماد به منزله ی نامعتبر بودن درگاه پرداخت نیست. استفاده از درگاه پرداخت یعنی شما تمامی اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار یک صفحه ی اینترنتی قرار می دهید. بدیهی است که امنیت این صفحه یعنی امنیت اطلاعات شما و برای یک خرید امن از اینستاگرام رعایت این موضوع ضروری است. با این حال شما با دنبال کردن چند نشانه ی ساده می توانید درگاه پرداخت اصل را از غیر آن تشخیص دهید:

 • بررسی آدرس url سایت اولین راه برای تشخیص اصالت است. این آدرس باید با عبارت https آغاز شده باشد. به حرف s در انتهای آن دقت کنید.
 • آدرس درگاه های بانکی معروف را بشناسید. برای مثال درگاه پرداخت بانک ملت آدرسی به این شکل خواهد داشت: https://bpm.shaparak.ir
 • به عبارت shaparak.ir برای درگاه های ایران دقت کنید. کلاهبردان اینترنتی ممکن است با تغییر کوچکی در املای این عبارت شما را فریب دهند. لطفا به شکل درست آن دقت کنید.
 • به قفل سبز رنگ در انتهایی ترین بخش آدرس دقت کنید. این نشان امن بودن درگاه پرداخت است.
 • اگر در بخش پرداخت درگاه های بانکی دقت کرده باشید، صفحه کلیدی مجازی در کنار هر فیلد ظاهر می شود. اعداد در این صفحه به صورت بهم ریخته در کنار هم قرار دارند. اگر صفحه را رفرش کنید و این درگاه واقعی باشد، باید ترتیب این اعداد مجدد بهم بریزد.

دقت کنید که کلاهبرداران اینترنتی نیز در جریان این نشانه ها هستند. پس توصیه می کنیم تمامی موارد را در کنار یکدیگر رعایت کنید.

راه های خرید امن در اینستاگرام را بررسی کردیم. با اینهمه داشتن یک خرید امن در این فضا نیازمند اعتماد شما به صفحه و پیگیری نشانه های گفته شده است. با دقت در این موارد می توانید یک خرید امن در اینستاگرام تجربه کنید. دقت کنید که همواره تاخیرهایی در ارسال مرسوله ها، یا تاخیر در آماده سازی محصول شما ممکن است،‌این موارد الزاما نشان دهنده ی ناامنی نیست. آیا حتی یک درصد احتمال بر کلاهبرداری در اینستاگرام باشد، خرید از آن عاقلانه است؟ اصولا خرید امن از اینستاگرام چه معایب و مزایایی دارد؟ در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

مزایا و معایب خرید از پیج اینستاگرام

مزایا و معایب خرید از پیج اینستاگرام

مزایای خرید امن از اینستاگرام در واقع با مزایای خرید آنلاین به صورت کلی همپوشانی دارد. در از جمله مزایای این نوع خرید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راحتی خرید: بزرگترین مزیت خرید از اینستاگرام راحتی انجام این کار است. شما در نیمه شب در حالیکه پیژامه به تن دارید می توانید یک محصول لوکس خریداری کنید. هیچ صفی برای پرداخت هزینه پیش روی شما نیست و تنها در چند دقیقه می توانید خرید کنید. البته اگر خرید قرار است از طریق پیج اینستاگرام انجام شود، باید ابتدا توسط ادمین آن صفحه سفارش شما ثبت شود. ممکن است این اپراتور در نیمه ی شب بیدار نباشد! اما اگر خرید در بستر سایت انجام می شود محدودیت زمانی مطلقا مطرح نیست. در این روش در معرض آلودگی و ترافیک قرار نمی گیرید.
 • قیمت های مقرون به صرفه تر: معمولا قیمت های تمام شده برای اجناس در بستر آنلاین به صرفه تر هستند. چرا که معمولا محصولات به صورت مستقیم از تولید کننده به دست شما می رسد. علاوه بر این بسیاری از فروشنده های سطح اینستاگرام فروشگاهی به طور سنتی ندارند. همین موضوع سبب می شود که قیمت های بهتری ارائه دهند چرا که نیاز به اجاره بها یا مالیات ندارند. مضاف بر موارد گفته شده، شما می توانید در با گشتن در بین فروشگاه های زیادی محصول مورد نظر خود را با تخفیف خریداری کنید؛ ‌کاری که در واقعیت چندان ممکن نیست.
 • تنوع بیشتر محصولات: به وسعت اینستاگرام فروشگاه در زمینه های مختلف وجود دارد. برای هر محصولی که به دنبال آن باشید صفحات بسیاری پیدا می کنید که تنوع محصولاتشان از نظر رنگ و سایز و مدل سرسام آور است. در اینستاگرام شما محدود به شهر و محله ی خود نیستید و می توانید حتی خریدهای بین المللی داشته باشید. (البته اگر ایرانی نباشید!) شما حتی می توانید از محصولاتی که فعلا به اتمام رسیده اند نیز انتخاب کنید تا به محض موجود شدن برایتان ارسال شود.
 • ارسال هدیه به دیگران به صورت آنلاین: یک خرید امن در اینستاگرام این امکان را به شما می دهد که برای دیگران هدیه ارسال کنید. مهم نیست که دوستان و بستگان شما کجا هستند، به طریق آنلاین می توانید برای آنها محصولاتی را ارسال کنید.برای صفحات اینستاگرامی اهمیتی ندارد که باید به کدام آدرس محصولاتشان را ارسال کنند.
 • کنترل بیشتر: خرید از بازارهای سنتی بسیار وقت گیر است. معمولا تنظیم زمان بندی در این شکل چندان ممکن نیست. بعلاوه معمولا در انتهای خرید متوجه می شوید که چیزهایی خریده اید که شاید واقعا نیاز نداشته اید. خرید امن از اینستاگرام این قدرت را به شما می دهد که کنترل بیشتری بر روی محصولاتی که می خرید داشته باشید. علاوه بر این در خرید از اینستاگرام هیچ فروشنده ای نمی تواند شما را اغفال به خرید محصولاتی کند که واقعا نیاز ندارید.
 • مقایسه قیمت ها: جستجوی محصولات مورد نظر و مقایسه ی قیمت های یک محصول از دیگر مزایای خرید از اینستاگرام است. یعنی برای خریدن یک محصول می توانید تا پیدا کردن بهترین قیمت به جستجو ادامه دهید. بعلاوه شما می توانید در این فضا نظرات سایر خریداران آن محصول را بررسی کنید و این باعث می شود بتوانید در نهایت تصمیم بهتری بگیرید.
 • خرید در خلوتی: شاید شما هم از کسانی باشید که از شلوغی موجود در فروشگاه ها ستوه می آیید. این موضوع علی الخصوص در جشنواره ها و روزهای منتهی به اعیاد و مناسبت های خاص بیشتر نمایان می شود. در چنین موقعیت هایی نیز خرید امن از اینستاگرام بهترین گزینه برای خرید کردن است.
 • خرید بدون دخالت: همانطور که در یکی از بندهای بالا نیز اشاره کردیم، بعضا در هنگام خرید چیزهایی را می خریم که واقعا به آنها نیاز نداریم. این موضوع میتواند با توجه به مواردی چون اصرار یا مهارت فروشنده، رودربایستی یا مواردی از این قبیل اتفاق بیفتد.
 • محرمانگی در خرید: شاید شما به چیزهایی نیاز داشته باشید که در حالت عادی نتوانید آن را از فروشگاه های فیزیکی خریداری کنید. شاید از اینکار خجالت بکشید و یا نخواهید از هیچ فروشنده ی به صورت رو در رو درباره ی آن سوال کنید. بهترین گزینه برای شما در این شرایط انتخاب محصول و خرید آن از اینستاگرام است.

مزایای خرید از اینستاگرام و به طور کلی خرید آنلاین محدود به موارد گفته شده نیست. علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه شما می توانید با راحتی تمام خرید کرده و محصولات مورد نظرتان را درب منزل دریافت کنید.در کنار مزایای خرید امن از اینستاگرام ، معایبی نیز بر آن وارد است از جمله:

 • اثر منفی بر روی طبیعیت: تمام محصولاتی که از اینستاگرام خرید کرده اید به سادگی به درب منزل شما ارسال می شود. این موضوع برای شما خوشحال کننده اس اما برای طبعیت اینطور نیست. محصول شما با لایه های زیادی از پلاستیک و کارتن برای شما ارسال می شود. این اجناس معمولا قابل بازیافت نیستند و از این جهت شما به محیط زیست ضرر رسانده اید.
 • مشکلات خرید و تحویل در اینستاگرام: برای تمامی فروشگاههای اینستاگرامی در هر ابعادی روزهایی وجود دارد که ممکن است در تحویل مرسوله هایشان با مشکل مواجه شوند. در بخش ترفندهای خرید امن از اینستاگرام نیز این موضوع را بررسی کردیم. بنابریان ممکن است در روزی که انتظار داشتید محصول خود را دریافت نکنید. به این موارد خرابی، شکستگی، کوفتگی ، گم شدن و تحویل به آدرس اشتباه را نیز اضافه کنید.
 • مشکلات ناشی از پرداخت: اگر به صورت آنلاین پرداخت انجام دهید،‌مواردی نظیر کلاهبرداری، فیشینگ، هک شدن و دزدی از طریق درگاه های پرداخت ناامن ممکن است.نحوه ی تشخیص درگاه های اصلی از جعلی را در بندهای قبلی بررسی کردیم.
 • صرف کردن وقت زیاد در اینترنت: اگر شغل شما به نحوی باشد که تمام روز در حال کار با اینترنت باشید، خرید از اینستاگرام یعنی ادامه ی روز خود را نیز صرف اینترنت کنید. شاید اینکار لذت بخش باشد اما مطمئن هستیم نمی خواهید تمام عمرتان را در اینترنت سپری کنید. بهرحال گشت و گذار در فضای بازارهای سنتی نیز بعضا لازم است.
 • ارتباط کم با اجتماع: البته این معضل مختص به خرید اینترنتی نیست. استفاده ی زیاد از اینترنت سبب شده تا بسیاری از مردم در خانه بمانند. در هر صورت خرید از اینستاگرام و بستر های آنلاین این فرصت را از شما می گیرد تا با مردم صحبت کنید و ارتباط های موثر برقرار کنید.
 • عدم اطمینان از فرآیند خرید: علیرغم رعایت تمامی ترفندهای خرید امن از اینستاگرام، در نهایت شما نمی دانید که دقیقا چه جیزی دریافت می کنید.ممکن است یک صفحه ی اینستاگرامی عکس های بسیار با کیفیتی از محصولاتش تهیه کنید اما در نهایت سایز، جنس و سایر مشخصات آن محصول تا لحظه ی تحویل بر شما پوشیده است.
 • مشکلات در عودت محصول: در بندهای قبلی گفتیم که یکی از مواردی که می توانید به واسطه ی آن خرید امن از اینستاگرام داشته باشید، ایجاد این امکان است که فروشنده کالای شما را پس بگیرد. بسیاری از کسب و کارها این امکان را برای شما فراهم می کنند،‌با این تفاوت که فرآیند را به قدری پیچیده تعریف می کنند که شما عطای عودت محصول را به لقایش ببخشید.
 • صفحات اینستاگرامی با ظاهری نامناسب یا گیج کننده: برخی از صفحات اینستاگرامی ممکن است ظاهر دلچسبی نداشته باشند. برخی از آنها ممکن است پاسخگویی مناسبی نداشته باشند و یا اطلاعات غلط در اختیار شما قرار بدهند. تمامی این موارد در خرید اینستاگرامی ممکن و ناگریز است.
 • نبودن مشاوری برای خرید: در خریدهای حضوری شما می توانید از دستیارهای حاضر در فروشگاه برای خرید راهنمایی بگیرید. مثلا اگر بین انتخاب دو محصول مردد باشید یا بخواهید انتخاب خوبی متناسب با سایر خریدهایتان داشته باشید. اگر در مورد یک محصول سوالی داشته باشید می توانید از این افراد کمک بگیرید.
 • از بین رفتن فروشگاه های محلی: تصور کنید که همه ی  مردم به مرور تصمیم بگیرند که از اینستاگرام خرید کنند. در این صورت فروشگاههای محلی به مرور از بین می روند. این موضوع باعث از بین رفتن سرمایه و شغل افراد بسیاری می شود. در نظر بگیرید که بسیاری از این فروشنده ها قابلیت ورود به فضای مجازی و فروش از طریق اینستاگرام را ندارند.
 • مزایای و معایب خرید از اینستاگرام به شرحی بود که گذشت. در نهایت این تصمیم شماست که با در نظر گرفتن این موارد خرید امن از اینستاگرام را تجربه کنید.

سخن پایانی

خرید امن از اینستاگرام موضوع این نوشته و دغدغه ی روزماست که باید به آن دقت ویژه ای داشته باشیم. به میزانی که طرفداران این روش خرید افزایش پیدا کند، روش های کلاهبرداری و جعل نیز افزایش می یابند و افراد باید هوشیار تر از قبل باشند. در این نوشته سعی کردیم صفر تا صد این موضوع را به صورت جامع بررسی کنیم. این نوشته برای شما که قصد فروش در اینستاگرام را دارید نیز نکات جالبی در دل خود دارد. حال میدانید که مخاطبان شما ممکن است به چه موضوعاتی در خرید اینترنتیشان دقت کنند. این موضوع برای رشد و ارتقای کسب و کار اینستاگرامی شما مهم است و باید به آن دقت کنید. همانطور که ما در تبلیغچه موفقیت شما را هدف کار خود قرار دادیم. توصیه می کنیم سایر نوشته های ما را در مجله ی تبلیغچه از دست ندهید.

سوالات متداول

طریقه خرید از یک پیج اینستاگرام چیست؟

کافیست محصول مورد نظر خود را پیدا کنیم. بعد از آن می توانیم به دایرکت اینستاگرام آن صفحه مراجعه کنیم تا سفارش ما توسط پاسخ دهنده ی دایرکت ثبت شود. البته بعضا صفحات اینستاگرامی روش های دیگری برای خرید در بایو اینستاگرامشان درج می کنند. مثلا شما را به سمت سایت، واتس اپ یا سایر لینک ها هدایت می کنند. به هر حال همه چیز در بستر اینترنت اتفاق می افتد. بعد از نوبت به پرداخت است که یا از طریق کاارت به کارت در بستر شبکه ی شتاب یا از طریق درگاه های بانکی انجام می شود.

آیا اینستاگرام درگاه پرداخت دارد؟

خیر. متاسفانه در حال حاضر هیچ درگاه پرداخت تایید شده ای برای اینستاگرام وجود ندارد.

چگونه مطمئن شویم خرید که از اینستاگرام انجام می دهیم امن است؟

برای این موضوع نشانه های زیادی وجود دارد که بهتر است به آنها دقت کنید. مثلا پیج مورد نظر شما از نظر ظاهری قابل اعتماد و نشان دهنده ی وجود تیمی قوی در پس خود باشد. میزان تعامل صاحب پیج با مخاطبانش در قالب لایک و کامنت نیز گویای موضوعات زیادی است. علاوه بر اینها می توانید از رضایت مشتریان قبلی و نظرات ایشان در مورد صفحه ی موردنظر تصمیم بگیرید. در نهایت اما مزایا و معایب این روش خرید همواره مطرح هستند.

محمدرضا حبیبی

علاقه مند به دنیای جذاب وب و عوض تیم تخصصی تبلیغ‌چه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا