آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

علت فروش پایین پیج اینستاگرام ( متد های 2021 )

علت فروش پایین پیج اینستاگرام

این که علت فروش پایین پیج اینستاگرام چیست و همچنین رسیدن به راه حل مناسبی برای پاسخ به سوال هایی مثل چرا پیجه من نمیفروشه و …، از جمله بحث های داغ و پر چالش روز های اخیر است.

اینستاگرام اپلیکیشن نسبتاً ساده و بسیار جذابی می باشد که این روز ها به عنوان یکی از بستر های مناسب برای جذب مشتری و فروش انواع محصولات و خدمات شناخته می شود.

با توجه به توصیه کارشناسانی که در زمینه درآمدزایی از طریق فروش محصول و خدمات با پیج های اینستاگرامی تخصص دارند، ورود به این اپلیکیشن و بهره مندی از آن گام خیلی موثری است.

تا جایی که اگر این گام را به درستی برداریم، به نتیجه ای شگفت انگیز می رسیم؛ نتیجه ای که به فروش بالا و کسب درآمد های جذاب ختم می شود.

با این حال از آن جا که ممکن است اینستاگرام را دست کم بگیریم و از رعایت بعضی کار ها و نکات غافل بشیم، احتمالاً مدام می گوییم چرا نمی‌فروشم و نمی توانم مثل رقبا مشتری جذب کنم؟

در این جاست که باید گفت این اپلیکیشن به ظاهر ساده است و اگر فکر می کنیم افراد موفق در آن هیچ زحمتی نکشیدند سخت در اشتباهیم.

تنها جواب موثر و نتیجه بخش برای این که چرا پیجه من نمیفروشه انجام چند کار مختلف و کاملاً ساده ای است که عمدتاً از آن ها غافل می شویم، کار هایی که اگر به درستی آن ها را عملی کنیم، دیگر وقتِ سر خاراندن نداشته و باید شبانه روزی در حال راه انداختن مشتری ها باشیم.

پس اگر شما هم می گویید چرا پیجه من نمیفروشه و با این قبیل مشکلات درگیر هستید، خواندن بقیه متن را از دست ندهید؛ زیرا سعی کردیم موثر ترین نکات را که شامل کار هایی ساده اما مهمی هستند، در ادامه بیاوریم.

تاثیر نوع محصول در افزایش فروش پیج های فروشگاهی

 

تاثیر نوع محصول در افزایش فروش پیج های فروشگاهی

یکی از اولین دلیل هایی که برای بهانه هایی مثل چرا نمیفروشم و … میاوریم عمدتاً نوع محصول است.

در واقع اگر شما هم این دلیل را در فروش کم خود موثر می دانید، باید بگوییم بهانه ای بیش نیست.

با این که نوع محصول در افزایش فروش پیج های فروشگاهی بی تاثیر نیست اما در این که یک پیج جذاب حتی با فروشِ کم کاربرد ترین محصولات می تواند بیشترین مشتری ها را داشته باشد، شکی نیست؛ یعنی نوع محصول و یا خدمات فقط درصد نا چیزی در موفقیت پیج های اینستاگرام موثر هستند‌.

بنابراین بگذارید خیال تان را راحت کنیم، در صورتی که هنوز اول راهید و بیشترین دغدغه ی شما این است که چه چیزی بفروشید، قطعاً بعد از مدت کوتاهی به این نتیجه که چرا پیجه من نمیفروشه رسیده و شاید حتی نا امید شوید.

ما با بررسی هایی که در مورد علت فروش پایین پیج اینستاگرام انجام دادیم به نتایج خوب و موثری رسیدیم که منجر شده بگوییم همه ی نا امیدی ها در این راستا فقط بهانه هستند و هر کسی در هر زمینه ای می تواند پر فروش ترین پیج های اینستاگرامی را داشته باشد.

اپلیکیشن اینستاگرام در واقع فرصتی طلایی برای افرادِ هدف دار است، فرصتی که در هر زمینه ای اعم از فروش انواع محصولات فیزیکی، فروش انواع خدمات و … قابل استفاده می باشد.

بهترین ترفند ها برای کسب درآمد از فروش در پیج اینستاگرام

 

بهترین ترفند ها برای کسب درآمد از فروش در پیج اینستاگرام

اصلی ترین علت فروشِ پایین پیج اینستاگرام نادیده گرفتن و یا ندانستن ترفند های تاثیر گذار در این حوزه است، ترفند هایی که در عین سادگی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

در حقیقت شاید بیشترِ کاربران به دلیل همین سادگی بسیاری از ترفند های موثر را نادیده گرفته و فکر می کنند تاثیر چندان چشمگیری ندارند، در حالی که سخت در اشتباهند زیرا کوچک ترین حرکت در راستای بهینه سازی پیج اینستاگرام می تواند منجر به تاثیر قابل توجهی در میزان فروش شود.

 از این رو لازم است شما را با چند ترفند مهم و موثر آشنا کنیم تا با استفاده از آن ها درگیر سوالاتی مثل چرا نمی‌فروشم و چرا پیجه من نمیفروشه نشوید.

این ترفند ها عبارت هستند از:

 • ساختن پروفایل مناسب و مشتری پسند
 • بارگذاری و انتشار عکس های جذاب حول فعالیت پیج
 • جذب فالوور های هدفمند
 • بهره مندی درست و به جا از امکانات اینستاگرام
 • مشتری مداری به روش فروشگاه های اینستاگرام
 • و موارد دیگری از این قبیل که به مهم ترین ها اشاره کردیم.
 • بازاریابی دهان به دهان در اینستاگرام ( بازار یابی دهان به دهان به علت گستردگی زیادی که دارد تیم تبلیغ‌چه به این موضوع در مقاله دیگر و با نام آموزش بازاریابی دهان به دهان در اینستاگرام پرداخته که پیشنهاد میکنیم حتما آن را مطالعه کنید.)
 • بازاریابی عصبی در اینستاگرام

موارد بالا به قدری مهم و موثر هستند که در ادامه پیرامون هر کدام به طور مجزا صحبت کرده ایم.

ساختن پروفایل مناسب و مشتری پسند

همان طور که می دانید وقتی کسی قصد افتتاح فروشگاهی را دارد، بیشتر از همه به نوع ویترین و جلوه ی آن فکر می کند، زیرا در واقع ویترین فروشگاه جزء اولین پارامتر های جذب مشتری بوده و قادر است از هر بیننده ای مشتری بسازد.

با توجه به این موضوع گفتنی است پروفایل اینستاگرام همان ویترین فروشگاه ماست و حتی به توجه بیشتری نسبت به ویترین فروشگاه های معمولی نیاز دارد، زیرا هر کاربری عمدتاً در عرض چند ثانیه تصمیم به فالو کردن و نکردن پیج های فروشگاهی می گیرد، در نتیجه یک پروفایل مناسب نمونه ای است که بتواند در عرض چند ثانیه نظر بیننده را جلب کند.

پروفایل اینستاگرام شامل عکس، اسم صفحه و متن درج شده در قسمت بیو می شود.

گفتنی است با رعایت نکاتی که در قسمت پایین به آن ها اشاره کردیم می توانید، پروفایل مناسب و مشتری پسندی بسازید:

 • انتخاب عکسی جذاب و مرتبط با محتوای پیج ( استفاده از عکس های جدید و یونیک به مراتب تاثیر گذار تر است. )
 • انتخاب اسمی که در ذهن به راحتی مانده و خوش آهنگ باشد. ( اگر دوست دارید اسم مناسبی برای پیج اینستاگرامی خود انتخاب کنید حتما به مقاله آموزش انتخاب پیج اینستاگرام مراجعه کنید
 • نوشتن اطلاعاتی که برای مشتری مهم و جذاب باشند، اعم از شرایط خرید، ویژگی های بارز محصولات و امثال هم.

 

بارگذاری و انتشار عکس های جذاب

بارگذاری و انتشار عکس های جذاب

محصول شما هر چه قدر هم خوب و با کیفیت باشد اگر عکس مناسب و جذابی از آن منتشر نکنید باز هم دچار مشکل چرا نمی‌فروشم خواهید شد، زیرا همه جذب ویترین های جذاب و زیبا می شوند.

از آن جا که علاوه بر پروفایل، محتوای پیج هم جزئی از ویترین پیج های فروشگاهی در اینستاگرام است، توجه ویژه ای می خواهد.

استفاده از عکس های یونیک و غیر گوگلی جزء مهم ترین توصیه ها از طرف کارشناسان این حوزه است، عکس هایی که نه تنها باید جدید باشند بلکه لازم است جذابیت های بصری زیبایی هم داشته باشند.

فقط با خلاقیت و ایده های ناب می توانید از طریق ساده ترین امکانات، جذاب ترین عکس ها را تهیه و در پیج خود بارگذاری کنید.

اما بهتر است بدانید برنامه هایی هستند که میتوانند به این خلاقیت شما کمک کنند و ما به این برنامه ها به صورت اختصاصی در مقاله بهترین برنامه های ویرایش عکس در اینستاگرام پرداخته ایم

روش های جذب فالور به صورت هدف مند و انتخاب شده

با خواندن این تیتر احتمالاً می پرسید جذب فالوور به صورت هدفمند یعنی چه و چطور می توانیم مشتری های خود را به صورت انتخاب شده جذب کنیم؟

یکی از قابلیت های جذاب اپلیکیشن اینستاگرام امکان جذب فالوور به صورت هدفمند است.

در واقع می توانید با توجه به محصول خود اقدام به تبلیغات در اینستاگرام به صورت هدفمند کنید تا کاربرانی وارد پیج تان شوند که به محصول و یا خدمات ارائه شده در پیج شما نیاز دارند.

مثلاً برای فروش روسری جذب کاربران خانم و یا در مورد فروش خدمات آموزشی جذب کاربران جوان تر تاثیر قابل توجهی در میزان فروش پیج خواهد گذاشت.

پس نباید فقط و فقط به افزایش تعداد فالوور ها فکر کنید از خریدن دنبال کننده های فیک و غیر واقعی بپرهیزید، چرا که این کار تاثیر چشمگیری در میزان فروش پیج نمی گذارد.

 

بهره مندی از امکانات مختلف اینستاگرام

بهره مندی از امکانات مختلف اینستاگرام

اینستاگرام دارای امکانات مختلفی مثل انتشار استوری، آی جی تی وی، هشتگ گذاری و … می باشد. بهتر است از این امکانات استفاده کنید تا قدم موثری در راستای افزایش فروش پیج تان بردارید.

نا گفته نماند فعالیت های نا منظم و بی ارتباط و یا استفاده نکردن از امکانات اینستاگرام یکی از علت های عمده در فروش پایین است.

 

علت های فروش پایین در اینستاگرام

مشتری مداری در اینستاگرام

 

مشتری مداری در اینستاگرام

از آن جا که ممکن است بپرسید مشتری مداری در اینستاگرام چیست و چطور باید این کار انجام دهید در ادامه به چند مورد از اقدامات مشتری مدارانه اشاره کردیم که قطعاً فهمیدن آن ها خالی از لطف نیست:

 • ارائه خدمات فروش و تضمین کیفیت
 • پاسخگویی به کامنتِ پست ها و ریپلای استوری ها
 • پاسخگویی به موقع و مودبانه به دایرکت ها
 • استفاده از نظرات و انتقادات سازنده
 • و به طور کلی لازم است اصل مشتری مداری را هدف اصلی خود قرار داده و با توجه به آن فعالیت کنید.
 • و اما حرف آخر …

همان طور که دیدید علت فروش پایین اینستاگرام به موارد زیادی ختم می شود و با اقدامات مختلفی هم به راحتی حل شدنی است و پیشنهاد تبلیغ‌چه به شما مطالعه مقاله مهم و خواندنی آموزش افزایش فروش پیج اینستاگرام  هستش.

پیشنهاد میکنیم حتما به مقاله ایده برای پیج اینستاگرام نیز مراجعه کنید میتواند با دادن ایده های کسب و کار های پول ساز کمک شایانی به شما بکند

جالب است بدانید کارشناسان و متخصصینی وجود دارند که می توانند به فعالان این حوزه کمک کنند، افرادی که ترفند های جذب مشتری در اینستاگرام را به خوبی دانسته و می توانند سبب بهبود انواع پیچ ها شوند.( به این موضوع بیشتر در مقاله 10 شغل پر درآمد اینستاگرام پرداخته ایم اگر علاقه ای به این موضوع دارید حتما آن را مطالعه کنید )

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا