آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

استراتژی در اینستاگرام چیست و چگونه آن را بچینیم

نوشتن استراتژی در اینستاگرام کار سختی نیست؛ اما چیدن یک استراتژی اینستاگرام قوی نیازمند دقت و رعایت نکات مختلفی است. برای راحتی کار شما در چیدن استراتژی قوی در اینستاگرام این مقاله جامع را آماده کرده ایم.

هر شخصی شاید دوست داشته باشد یک پیج پر بازده و پرفروش در اینستاگرام داشته باشد، اما حتما می دانید که رسیدن به فالوور زیاد و فروش بالا کار ساده ای نیست. یکی از دلایل عدم دستیابی به چنین موفقیتی استراتژی نداشتن یا ندانستن این است که چطور در اینستاگرام استراتژی بچینیم.
برای یادگیری بهتر این کار در ادامه مطلب ابتدا تعریفی جامع از استراتژی اینستاگرام ارائه خواهیم داد و سپس روش هایی را برای چیدن استراتژی در اینستاگرام آموزش می دهیم.

در صورت تمایل میتوانید نسخه صوتی مقاله رو گوش بدهید

نسخه صوتی مقاله

پیشنهاد میکنیم حتما مقاله استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را نیز مطالعه کنید

استراتژی در اینستاگرام

استراتژی در اینستاگرام چیست

با استفاده از یک استراتژی درست و اصولی در اینستاگرام شما می توانید به سادگی به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنید و بده بستان خوبی با آنها داشته باشید. آمارها نشان می دهند که اقشار مختلف با سلایق متفاوت در اینستاگرام حضور دارند؛ موضوعی که باعث می شود فروش هرچیزی در اینستاگرام میسر شود.

بر همین اساس شما با یک پیج اینستاگرام می توانید به افراد مختلفی دسترسی داشته باشید، که با برند شما ارتباط برقرار می کنند و از پیج شما خرید می کنند. برای بهره گیری هر چه بیشتر از پتانسیل این کاربران شما نیاز دارید که پیج خود را بر روی یک پایه و اساس قوی بنا کنید.

اگر فکر می کنید که فعالیت در اینستاگرام تنها پست کردن تصاویر و فیلم های جذاب است حتما باید تجدید نظر کنید. چیزی که می تواند شما را از سایر رقبا متمایز کند و برند شما را قوی تر کند چیدن استراتژی قوی در اینستاگرام است. در ادامه با چند روش توضیح دادیم که چطور این کار را انجام بدهید.

تعیین هدف اصلی استراتژی بازاریابی اینستاگرام

قبل از هر چیز شما باید بدانید که هدف اصلی تان برای پیج زدن در اینستاگرام چیست. آیا قرار است برند خود را معروف کنید یا می خواهید محصولات خود را بفروشید. برای فهمیدن هدفتان از خودتان بپرسید که اینستاگرام قرار است چه تفاوتی در کسب و کار شما ایجاد کند. چرا از اینستاگرام قرار است استفاده کنید؟

آیا قدرت بصری اینستاگرام با کار شما مرتبط است. آیا کسب و کار شما تصویر محور است؟ مخاطبان هدف شما چقدر در اینستاگرام حضور دارند؟ آیا قرار است در سایر شبکه های اجتماعی هم فعال باشید و اینستاگرام چقدر می تواند همراه و کمک کننده آنها باشد.

اهداف بسیاری را می توانید بررسی کنید. مثلا شما می توانید از اینستاگرام برای شناخت بیشتر برندتان، برای نشان دادن پشت صحنه کسب و کارتان، نشان دادن محصولات، اشتراک گذاری اخبار شرکت یا افزایش فروش بهره ببرید.

استراتژی محتوایی بچینید

نوشتن یک استراتژی محتوایی دقیق در موفقیت اینستاگرام مارکتینگ بسیار حیاتی است. کاربران اینستاگرام معمولا به دنبال محتوایی اند که مرتبط و درگیر کننده باشد. برهمین اساس داشتن یک استراتژی محتوایی تاثیرگذار به شما کمک می کند تا به شکل بهتری برای مخاطب هدف خود خوراک تهیه کنید.

با نگاهی به پیج های برندهای مختلف خواهید دید که معمولا انواع مختلفی از محتوا بر روی آنها قرار گرفته است. برهمین اساس شما هم باید ببینید که تا چه اندازه می توانید محتوای متفاوت و تاثیر گذار تهیه کنید. شما باید در تولید محتوا به نوشتن کپشن های مختلف، ایموجی ها، استیکرها و هشتگ های مرتبط با مخاطب هدفتان توجه کنید.

هر تصویر، ویدئو، استوری، آی جی تی یا لایوی که در اینستاگرام قرار می دهید اثری مثبت در مخاطب شما خواهند بود. پس ببینید که به چه محتوایی نیاز دارید. انواع معمول محتوا برای کسب و کارها شامل معرفی محصول، معرفی شرکت و تاریخچه و محتوای تولید شده توسط کاربران می شوند. حتما در کسب و کارتان این ها را در نظر بگیرید.

مطالب و تصاویر با کیفیت قرار دهید

برای اینستاگرام کیفیت عکس و ویدئو از هر چیزی مهمتر است. هر چه کیفیت شما بیشتر باشد اینگیجمنت بیشتر، دنبال کننده بیشتر و کسب و کار بهتری خواهید داشت. برای این کار قبل از هر چیز به بر روی کیفیت تصاویر تمرکز کنید.

تصاویر با کیفیت در اینستاگرام

سپس باید ادیت خوبی روی عکس خود انجام دهید. با یک ادیت حرفه ای می توانید برند خودتان را در ذهن مخاطب به یک برند حرفه ای تبدیل کنید. کپشن شما هم باید کیفیت بالایی داشته باشد. برای این کار حتما در کپشن کال تو اکشن قرار بدهید. شما می توانید برای این کار خیلی ساده از عبارت «لینک در بیو» استفاده کنید. یا مثلا بنویسید برای سفارش یا توضیحات بیشتر دایرکت بدهید.

در ادامه باید از هشتگ های مناسب استفاده کنید. هشتگ گذاری در اینستاگرام نیازمند تجربه بالایی است و روش های مختلفی دارد. اما به طور کلی بهتر است از هشتگ های خیلی معروف استفاده نکنید. استفاده از هشتگ های لوکال و محصول محور نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

با مراجعه به مقاله آموزش کامل هشتگ گذاری ( از تعداد هتشگ مناسب تا هرآنچه نیاز است ) هشتگ گذاری را به صورت کامل یاد بگیرید

مشخصات کسب و کار خود را وارد کنید

پیج کاری باید به خوبی کسب و کار مورد نظر را معرفی کند. شما باید داستان برند خودتان را بسازید و به مخاطب ارائه بدهید. از طرفی حتما باید پیج کاری شما در ارتباط با کاربران هدف باشد. پس سعی کنید مشخصات کسب و کار خودتان را به درستی وارد کنید و همانطور که برای مخاطبتان جذاب است خودتان را نشان بدهید.

بیو جذاب بنویسید

بیو در پیج های کسب و کار بسیار مهم است. شما باید طوری بیو را بنویسید که مخاطب با یک نگاه کسب و کار شما را بشناسد. بیو باید جذاب و اطلاعات دهنده باشد. قرار دادن هایلایت های مرتبط هم ایده خوبی است. با بیو درست شما می توانید مخاطب خودتان را ترغیب کنید که شما را فالوو کند و مطالب شما را بخواند.

سایت خود را در بیو لینک کنید

قرار دادن لینک در بیو اهمیت بسیاری دارد. شما تنها در بیو اینستاگرام می تواند لینک قابل کلیک قرار بدهید، پس حتما از این پتانسیل پلتفرم استفاده کنید. بهتر است صفحه اصلی سایت را قرار بدهید و حتما هم لینک خوانا باشد.

لوکیشن خود را وارد کنید

اگر دفتر یا فروشگاه دارید حتما آدرس آن را در بیو قرار بدهید. این کار را به سادگی از طریق نقشه گوگل هم می توانید انجام دهید. وارد صفحه ویرایش پیج اینستاگرام که بشوید قسمتی برای قرار دادن آدرس در نظر گرفته شده است.

بر روی مخاطب هدف تمرکز کنید

مخاطب هدف را به هیچ وجه فراموش نکنید. باید بدانید که تنها راه فروش موفق در اینستاگرام و داشتن یک استراتژی موفق شناخت مخاطبی است که مطالب شما برای او مهم است و با علایق او در ارتباط است.

استراتژی های رقبا را بررسی کنید

یکی از راه های ساده نوشتن استراتژی در اینستاگرام مشاهده فعالیت سایر رقبای موفق است. ببینید که آیا این رقبا مخاطب هدف را در نظر گرفته اند. چه نوع محتوایی دارند و استراتژی هشتگ آنها چگونه است. در چه بازه های زمانی پست می گذارند.

در پست های خود چه لوکیشنی را قرار می دهند. چه کسانی را در اینستاگرام فالوو کرده اند. نرخ اینگیجمنت آنها چطور است. (برای بدست آوردن آن کافیست تعداد لایک های هر پست را با تعداد کامنت ها جمع کنید و سپس تقسیم بر تعداد فالوورهای پیج کنید و در پایان ضربدر صد کنید تا درصد یا نرخ اینگیج بدست بیاید.)

اگر دوست دارید در مورد اینگیجمنت بیشتر بدانید حتما به مقاله اینگیجمنت ریت اینستاگرام چیست و چگونه آن را افزایش دهیم؟ مراجعه کنید

ببینید که آیا آنها به کامنت کاربران خود پاسخ می دهند. کاربران آنها چه سؤالاتی می پرسند. چه نوع محتوایی نشر می دهند. کال تو اکشن های آنها به چه صورت است. همه این موارد می توانند به سادگی اطلاعات بسیار حیاتی و زیادی را به کسب و کار شما بدهند.

کپشن های خلاقانه بنویسید

کپشن های خلاقانه و جدید کلید اصلی جذب مشتریان اند، اما نوشتن کپشن جذاب برای تصاویر و ویدئوهای اینستاگرام همیشه کار ساده ای نیست. بهتر است برای این کار زمان بگذارید و با دقت کپشن بنویسید. فراموش نکنید که کاربران برای دیدن محتوای شما فقط چند ثانیه وقت می گذارند.
پست های درگیر کننده در اینستاگرام کپشن های کوتاه و جذاب دارند که با ایموجی های چشم گیر نوشته می شوند. به جای طولانی نوشتن بهتر است سعی کنید چیزی واضح و مختصر و البته مفید بنویسید.

از هشتگ های مناسب استفاده کنید

همانطور که پیشتر هم توضیح دادیم هشتگ نویسی در اینستاگرام کاری سخت و حرفه ای است. هشتگ در اینستاگرام به کاربران کمک می کند تا مطالب مورد علاقه شان را پیدا کنند. شما باید برای پیدا کردن هشتگ های مناسب استراتژی هشتگ نویسی داشته باشید.

هشتگ نویسی در اینستاگرام

قوانین مختلفی برای هشتگ نوشتن وجود دارد، اما برخی از اصول متداول در هشتگ نویسی به ترتیب زیر است:

هشتگ باید بین 2 تا هشت مورد در هر پست باشد.
از هشتگ هایی استفاده کنید که معمولا جستجو می شوند، اما خیلی هم عام و تکراری نباشند.
از هشتگ هایی استفاده کنید که کاملا مرتبط با مخاطب هدف شما باشند، شاید تعداد کلیک ها کم باشد، اما جذب بسیاری دارد.
خودتان هشتگ برند بسازید و در کمپین های مختلف از این هشتگ ها استفاده کنید.
اگر می خواهید برندتان در یک محدوده جغرافیایی بیشتر دیده شود، از هشتگ های لوکیشن محور استفاده کنید.
ببینید که قرار دادن هشتگ در کامنت ها برای شما بهتر است یا در انتهای مطلب.

استوری های جذاب بگذارید

استوری در اینستاگرام دیگر به یک ابزار کاملا محبوب تبدیل شده است. بسیاری از افراد این روزها فقط سرگرم مشاهده استوری اند و کمتر به پست ها توجه می کنند. شما می توانید از طریق استوری مخاطب را ترغیب کنید که پست شما را بخواند.

از اینفلوئنسرهای مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید

اینفلوئنسرها می توانند برای شما همانند یک کپسول موفقیت عمل کنند و به شما رشد یک شبه ای را بدهند، که سال ها انتظارش را می کشید.

تبلیغات اینفلوئنسر اینستاگرام از موثر ترین روش های تبلیغات اینستاگرامی میباشد. البته بهتر است قبل از استفاده از پتانسیل اینفلوئنسرها پیج خود را قوی کنید تا مخاطبان بیشتر ترغیب به برند شما شوند.

آمار پست های خود را داشته باشید

اینسایت اینستاگرام اطلاعات جذابی به شما می دهد. شما باید همیشه داده های این قسمت را بررسی کنید و ببینید که چه محتوایی در پیج شما برای مخاطب جذاب تر بوده است. همچنین شما می توانید این داده ها را جایی، مثلا در یک فایل اکسل، بنویسید و سپس به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار بررسی را ادامه دهید. در نهایت می توانید آمار و ارقام خود را به صورت ماهانه مقایسه کنید و اطلاعات خوبی برای رشد بهتر پیج تان بدست بیاورید.

تقویم محتوایی بنویسید

داشتن یک تقویم محتوای اینستاگرام مناسب که در آن مشخص باشد قرار است چه مطلبی را در چه زمانی انتشار بدهید، می تواند کمک بسیاری به شما بکند. نوشتن تقویم محتوایی گام نهایی نوشتن استراتژی محتوایی شماست. در این تقویم ابتدا مشخص می کنید که چه نوع محتوایی قرار است نشر بدهید.
سپس باید زمان انتشار این پست ها را به طور دقیق در تقویم محتوایی مشخص کنید. بهترین زمانبندی برای پست در اینستاگرام روزی دو مطلب است. البته اگر وقت کافی برای انتشار دو پست را ندارید، تنها کافیست از تابع یک برنامه ریزی زمانی منظم باشید.پیشنهاد میکنیم حتما مقاله بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام را مطالعه کنید کمک شایانی میتواند به شما بکند

سخن پایانی

با استفاده از مواردی که در بالا گفته شده شما می توانید استراتژی در اینستاگرام داشته باشید. استراتژی اینستاگرام پیج کاری شما بسیار قدرتمند می کند و به شما کمک می کند تا فروش بیشتری داشته باشید. پیشنهاد می کنیم برای اینکه استراتژی موفقی در اینستاگرام داشته باشید تمامی موارد فوق را رعایت کنید.

برای مرور آنچه در بالا گفته شد باید بگوییم که ابتدا لازم است هدف خود را مشخص کنید، استراتژی محتوایی داشته باشید، تصاویر با کیفیت داشته باشید، مشخصات کسب و کار را وارد کنید، بیو را ویرایش کنید، مخاطب هدف را بشناسید، رقبا را تحلیل کنید، کپشن های خلاقانه بنویسید، استراتژی هشتگ داشته باشید، اینفلوئنسر مارکتینگ داشته باشید، آمار پست های خود را داشته باشید، تقویم محتوایی داشته باشید و در نهایت سعی کنید به بهترین نحو پست های خود را در معرض دید مخاطبان قرار بدهید.

امیدواریم با این پست توانسته باشید به شما توضیح بدهید که چطور در اینستاگرام استراتژی بچینید و از طریق آن بتوانید پیج خود را در اینستاگرام قوی تر کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا