آموزش های افزایش درآمد اینستاگرام

11 دلیل برای اینکه باید در اینستاگرام تبلیغ کنیم – مزایای تبلیغ در اینستاگرام

دلایل اهمیت استقاده از اینستاگرام برای تبلیغات چیست؟ در این مقاله به بیان 11 دلیل پرداخته ایم. فهم مزایای تبلیغ در اینستاگرام و تاثیرات تبلیغات اینستاگرامی به ما کمک می کند تا با استراتژی دقیق تر و بهتری به تبلیغات در اینستاگرام بپردازیم.

امروزه اینستاگرام با بیش از 1 میلیارد کاربر فعال، پلتفرم تصویری بسیار پیشرو شده است، که ویژگی های مختلف آن باعث شده تا یک جامعه آنلاین بزرگ و متنوع با پتانسیل بازاریابی بسیار نامحدود باشد.

این شبکه اجتماعی برای شرکت هایی که محتوای بصری چشمگیر دارند بسیار پتانسیل بالایی برای تبلیغات دارد. برهمین اساس در اینستاگرام می توان به طرق مختلف تبلیغات کرد.

همچنین از طریق تبلیغات در اینستاگرام می توان به اهدافی نامحدود شامل موارد زیر دست یافت:

  • ارسال ترافیک به وب سایت شما
  • افزایش نرخ تبادل در وبسایت
  • بالارفتن میزان نصب اپلیکیشن و برنامه های کاربردی شرکت شما
  • فروش بیشتر محصول و…

با این حساب سؤالی که پیش می آید این است که چرا و به چه دلایلی باید در اینستاگرام به تبلیغات پرداخت. پاسخ این سؤال ساده است. نرخ تعامل در اینستاگرام از هر شبکه اجتماعی دیگری بالاتر است. همچنین باید بدانید که در اینستاگرام نرخ تعامل در زمینه خرید کالا بسیار بالاتر است.

از طرفی ابزارهای مختلف اینستاگرام همانند استوری می توانند بهترین روش برای افزایش آگاهی از برند شما باشند. 24 ساعته بودن استوری باعث می شود تا کاربر کنجکاو شود و بیشتر در مورد برند یا محصولات شما تحقیق کند.

این موضوع فقط هم منحصر به استوری نیست. در صفحه فید اینستاگرام، صفحه اکسپلور و آی جی تی وی پتانسیل های بالقوه ای قرار گرفته اند که برای تبلیغات کالا و برند شما بسیار مؤثرند. از طرفی اینستاگرام روز به روز در حال تغییر است و امکانات جدید به آن اضافه می شود که کار تبلیغات را برای شما ساده تر و پر بازده تر می کند.

در ادامه بیایید نگاهی دقیق تر به مواردی که باعث می شود تبلیغات در اینستاگرام در کسب و کار ما ضروری باشد بپردازیم. بر همین اساس ما 11 دلیل برای اینکه باید در اینستاگرام تبلیغ کرد را برای شما آورده ایم.

مزایای تبلیغ در اینستاگرام

1. فرصت های بالقوه در اینستاگرام برای تبلیغات

افراد بسیاری در اینستاگرام فعالیت دارند، که می توانند مشتری برند ما شوند. یک بررسی ساده در آمریکا نشان می دهد که از ابتدای سال 2020 میلادی تا انتهای آن به میزان 8 درصد میزان کاربران اینستاگرام در این کشور افزایش داشته است.

این رشد در غرب اروپا و در همین بازه زمانی حدود 17 درصد بوده است. همین مقدار رشد یا حتی بیشتر را هم در مورد ایران می توان در نظر گرفت. برهمین اساس می توان گفت که اینستاگرام همچنان در حال رشد است و در این شبکه اجتماعی می توان فرصت های بالقوه بسیاری برای تبلیغات و فروش کالا پیدا کرد.

2. دسترسی به مشتریان بالقوه و بکر

همانطور که پیش تر نیز گفتیم بیش از 1 میلیارد کاربر در اینستاگرام حضور دارند که دست کم یک بار در روز در این شبکه اجتماعی فعالیت می کنند. تعداد بسیاری از این افراد نیز خریدهای خود را از طریق همین پلتفرم انجام می دهند.

با این حساب اگر کسب و کار شما در اینستاگرام حضور نداشته باشد، فرصت های بسیار خوبی برای دسترسی به تعداد زیادی مشتری بالقوه و جدید را از دست خواهید داد. نیمی از این کاربران فعال، روزانه از صفحه های کسب و کار بازدید می کنند، اگر شما در بین این صفحات نباشید یعنی 50 درصد شانس دیده شدن را از دست داده اید.

3. جذب فالوور برای برند تجاری

ممکن است فکر کنید که در اینستاگرام کاربران بیشتر به دنبال ارتباط با دوستان و اعضای خانواده خود یا دیدن صفحات افراد مشهورند. اما باید بدانید که میلیون ها نفر در این پلتفرم اجتماعی روزانه پست های صفحات تجاری را می بینند که محصول تبلیغ می کنند.

در هر پلتفرمی اوضاع بدین گونه نیست. آمار و ارقام نشان می دهد که روزانه 200 میلیون کاربر دست کم یک پست از صفحات تجاری را می بینند. همچنین آمارهای جدید نشان می دهد که 130 میلیون کاربر به صورت روزانه روی پست های خرید محصول می زنند و خرید می کنند.

با این حساب اگر شما استراتژی شما برای کسب و کارتان در اینستاگرام درست باشد، می توانید به سادگی و با هزینه ای کم مشتریان بالقوه ای داشته باشید که دنبال کننده شما شوند و محصولات شما را مصرف کنند. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم استراتژی تبلیغات برند خود در اینستاگرام را به یک تیم حرفه ای مثل تبلیغ چه بسپرید.

البته باید بدانیم استراتژی تبلیغاتی تنها بخشی از استراتژی میباشد که شما باید برای پیج اینستاگرامی خود داشته باشید. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله استراتژی در اینستاگرام چیست و چگونه آن را بچینیم را مطالعه کنید

4. افزایش آگاهی از برند از طریق استوری

ایده استوری و نشان دادن محتوای بصری در مدت زمان کوتاه ابتدا در اسنپ چت اجرا شد. اما اینستاگرام با استوری توانست از این امکان بهترین استفاده را کند. یکی از روش های تبلیغات در اینستاگرام به خصوص برای افزایش آگاهی از برند همین استوری گذاشتن است.

در حال حاضر روزانه نیم میلیارد نفر در حال تماشای استوری اند. برهمین اساس در هر استراتژی تبلیغاتی باید این ابزار را جدی گرفت. استوری می تواند مثل یک تله عمل کند. بیشتر افراد با دیدن نام یک برند در استوری بیشتر جذب آن برند می شوند تا با پست و سایر روش ها. به همین دلیل استفاده از استوری در تبلیغات و به خصوص در افزایش آگاهی از برند کاربرد بیشتر و پر بازده تری دارد.

5. بالا بردن نرخ تعامل کاربران و مشتریان

بررسی ها نشان می دهد نرخ تعامل کاربران و مشتریان در اینستاگرام بسیار بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی است. البته مهمترین نکته در اینستاگرام که نرخ تعامل را بالا می برد کیفیت بالای تصاویر و جذابیت بصری عکس ها و ویدئوهاست.

یک تحقیق جالب نشان می دهد که کاربران اینستاگرام 58 برابر بیشتر نسبت به فیس بوک علاقه به تعامل با محتوای برندها پیدا می کنند تا در فیس بوک. همچنین نرخ تعامل با محتوای برندها در اینستاگرام 120 برابر بیشتر از توئیتر است.

برای بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام پیشنهاد می شود که از محتوای کاربر ساخته یا یو جی سی بیشتر استفاده شود. اگر چنین محتوایی ندارید، از کاربران خود بخواهید تا چنین محتوایی برای شما ارسال کنند.

6. امکان تجارت رایگان و آزاد و بدون محدودیت

بی شک دست کم یک بار از اینستاگرام استفاده کرده اید. حتما یک حساب شخصی در این شبکه اجتماعی دارید. امکانات اینستاگرام را دیده اید و می دانید که این پلتفرم اجتماعی چه امکانات بسیاری را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود می گذارد.

شما با این شبکه اجتماعی می توانید خیلی ساده محصولات خود را به صورت رایگان تبلیغ کنید و برند خود را به کاربران این شبکه بشناسانید. پیشنهاد می کنیم اگر امکانات تهیه تصاویر با کیفیت و گرافیکی را ندارید شخصی را برای این کار استخدام کنید.

از افرادی استفاده کنید که به شما مشاوره تبلیغاتی می دهند. پیشنهاد می کنیم تبلیغ چه را دنبال کنید تا با امکانات حرفه ای آن برای مشاوره جهت راه اندازی کسب و کار آنلاین در اینستاگرام آشنا شوید.

7. امکان تبلیغات پولی

علاوه بر امکانات رایگان در اینستاگرام فرصت های بسیاری هم برای تبلیغات پولی قرار گرفته است. تبلیغات در اینستاگرام خیلی ساده است، اما با توجه به محدودیت هایی که در ایران وجود دارد پیشنهاد می کنیم این کار را به سایت های تبلیغات در اینستاگرام مثل تبلیغ چه بسپرید.

تبلیغات اینستاگرام به اینستاگرام ادز (Instagram ads) معروف است. تعرفه تبلیغات در اینستاگرام آنقدر که فکر می کنید بالا نیست. با مشاوره در این زمینه می توانید برند خود را بیش از پیش در این شبکه اجتماعی نمایش دهید و فروش محصولات خود را افزایش بدهید.

8. وجود کاربرانی که قصد خرید دارند

آیا می دانید که بیش از یک سوم کاربران اینستاگرام برای خرید محصول به این پلتفرم سر می زنند؟ با این قدرت فروشی که اینستاگرام دارد به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید. به دنبال یادگیری روش های افزایش فروش در اینستاگرام باشید.

یک درصد هم فکر نکنید که با تبلیغات در اینستاگرام وقت خود را هدر می دهید. همانطور که گفتیم یک سوم کاربران اینستاگرام با قصد خرید کالا به این شبکه اجتماعی سر می زنند. اگر تعداد کاربران اینستاگرام را یک میلیارد نفر در نظر بگیریم، یعنی 333.333.333 نفر در این شبکه اجتماعی قصد خرید آنلاین دارند.

دلایل اهمیت تبلیغ در ایستاگرام

این تعداد کاربر در صورتی که دنبال کننده برند شما شوند، فقط یک دنبال کننده ساده نیستند، بلکه افرادی هستند که تجربه خرید از اینستاگرام را پیش تر نیز داشته اند. پس شما با تعداد زیادی مشتری بالقوه با تجربه خرید اینترنتی روبرو هستید. خرید بعدی آنها در اینترنت می تواند محصول برند شما باشد.

علاوه بر این 75 درصد از کاربران اینستاگرام پس از مشاهده پست های تبلیغاتی به وب سایت شما نیز سر می زنند و به کال تو اکشن شما پاسخ مثبت می دهند. حالا تصور کنید که پست شما یک پست تبلیغاتی در اینستاگرام باشد. پستی که برای تبلیغات آن هزینه دلاری پرداخت کرده اید.

این افراد حتی اگر با کلیک اول روی دکمه خرید شما خرید هم نکنند، این عمل آنها همچنان ارزشمند است، زیرا شما می توانید از همان لحظه به بعد آنها را با تبلیغات اینستاگرامی دوباره هدف بگیرید تا در دفعات بعدی از شما خرید بکنند.

9. امکانات اضافی و رایگان برای صفحه های کسب و کار

حساب های کسب و کار در اینستاگرام امکاناتی اضافی دارند که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرند. با این امکانات می توانید کسب و کار خود را به صورت دقیق تری رونق بدهید و تبلیغات بهتری در اینستاگرام داشته باشید.

ساده ترین امکاناتی که در صفحات تجاری در اختیار شما قرار می گیرد، اینسایت است. با اینسایت می توانید ببینید که کدام پست های شما بیشترین نرخ تعامل را داشته اند و کاربران شما در چه بازه های زمانی تعامل بیشتری داشتند.

همچنین امکان قرار دادن دکمه کال تو اکشن و پروموت کردن پست ها با تبلیغات دلاری از دیگر مزایای صفحات کسب و کار است. صفحات تجاری در اینستاگرام همچنین به کاربران این شبکه اجتماعی این مفهوم را می رساند که صفحه مورد نظر تجاری است و قطعا کاربران به قصد خرید به این صفحه می آیند.

10. شناخت بهتر مشتریان و تعامل بیشتر با آنها

درباره مشتریان خود چقدر اطلاعات دارید و چطور این اطلاعات را بدست می آورید. شناخت بیشتر مشتری نکته مهمی است که هر کسب و کاری، چه یک کسب و کار کوچک خانگی یا یک شرکت بزرگ تجاری، باید به دنبال آن باشد.

محیط اینستاگرام و امکانات آن به شما این کمک را می کند تا مخاطب و مشتری خود را بیشتر و بهتر بشناسید. شما می توانید با مشاهده اینکه کاربران شما چه محتوایی را بیشتر می پسندند و عکس آن بفهمید که در ذهن مخاطبتان چه می گذرد. آیا آنها افرادی هستند که به دنبال مطالب علمی اند یا مطالب طنز. فهم همین موضوع به شما کمک می کند تا محتوای بهتری برای آنها تولید کنید و محصولات خود را مطابق با سلیقه آنها تهیه کنید.

همچنین شما می توانید بررسی کنید که آنها چه پیج هایی را دنبال می کنند و از چه مطالب و پیج هایی خوششان نمی آید. همه این موارد برای تولید محتوا در پیج کسب و کار شما اهمیت حیاتی دارند. همچنین از این موارد می توانید برای نوشتن استراتژی تبلیغاتی خود در اینستاگرام استفاده کنید.

11. قدرت بصری بالای اینستاگرام

دلیل آخر و یازدهمین دلیلی که باعث می شود تبلیغات در اینستاگرام حیاتی و ضروری باشد قدرت بصری بالای این شبکه اجتماعی است. این شبکه اجتماعی عکس محور است و قدرت تصویر و ویدئو در این شبکه بسیار بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی است.

از طرفی عکس ها و ویدئوها در اینستاگرام می توانند صرفا جنبه تبلیغاتی داشته باشند. شاید فکر کنید خب در فیس بوک یا یوتیوب هم می توان ویدئو به اشتراک گذاشت، اما در اینستاگرام می توان صرفا از محتوای بصری تبلیغاتی استفاده کرد، به صورتی که آزار دهنده هم نباشد.

بصری بودن اینستاگرام نکته بسیار مهمی است، زیرا اکثر مردم چیزی که می بینند را بیشتر از چیزی که می خوانند یا می شنوند به یاد می آورند. این موضوع کمک می کند تا محصول و برند شما در صورت تبلیغ در اینستاگرام بیش از پیش در ذهن مشتریان شما ماندگار شود.

پیشنهاد میکنیم برای تاثیر گذاری هرچه بیشتر تبلیغات شما حتما مقاله بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ و روش تبلیغات موثر در اینستاگرام را مطالعه کنید

نتیجه گیری

در این مطلب قصد ما این بود که با 11 دلیل به شما نشان دهیم چرا استفاده از اینستاگرام برای تبلیغات اهمیت دارد. برهمین اساس ما به معرفی 11 دلیل از دلایل استفاده از اینستاگرام برای تبلیغات پرداختیم و مزایای تبلیغ در اینستاگرام را بررسی کردیم. شما هم می توانید تاثیرات تبلیغات اینستاگرامی را که با آنها آشنا هستید با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا